VodafonePay Karta Bakiye Yüklerken Kaybolan Parayı Kurtarmak!

VodafonePay Karta Bakiye Yüklerken Kaybolan Parayı Kurtarmak!

Tam 1 sene önce tanıttığım Vodafone’un ön ödemeli harcama kartı Vodafone Pay, 1 yılını doldurdu. Fakat 1 yıl geçmiş olmasına rağmen Vodafone Pay, rakibi Paycell kartı yakalayamadı. Paycell kart, indirimler ve kullanışlılık açısından Vodafone Pay’den çok daha iyi. Buna kaybolan paralar dahil olunca Paycell’in değeri daha çok anlaşılıyor. Çünkü Vodafone Pay karta bakiye yüklerken paranızın kaybolması gibi bir olay var!

Twitter üstünde bununla alakalı çok fazla şikayet var. Hatta Vodafone müşteri hizmetlerini aradığınızda çalışanlar “şikayetvar.com’a başlık açın” diyorlarmış.

Peki böyle bir durumda ne yapacağız? 

Diyelim ki Vodafone Pay kartınıza bakiye yüklediniz, para hesabınızdan, kartınızdan çekildi fakat Vodafone Pay kartınıza yansıtılmadı..! Önce 1-2 saat bekleyin, hatta 1 gün beklerseniz daha iyi olur. Baktınız paranız hala yok?

Önce parayı nereden gönderdiyseniz orası ile iletişime geçin. Bankanız ya da diğer ön ödemeli kart sağlayıcınız!

Diyelim ki parayı İşbankası kartınızdan yüklediniz, İş bankası müşteri hizmetlerini arayıp sorunu anlatın ve onlardan bu işleme dair provizyon bilgisi talep edin. Onlar size bir adet referans numarası ve Vodafone pay onay kodu verecekler. Bunları not alın.

Ve şimdi Vodafone Pay desteği için Vodafone müşteri hizmetlerini arayın.

Müşteri Hizmetlerimize Vodafone hatlarınızdan 542 ‘yi; diğer operatörlerden ve sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00’ı, yurt dışından ise 00 90 (542) 542 00 00’ı arayarak ulaşabilirsiniz.

Vodafone faturalı ve faturasız hatlardan müşteri hizmetleri numaraları arandığında, varsa tarifede bulunan dakika hakkından düşülür; dakika kullanım hakkı yok ise, sahip olunan tarifenin yurt içi görüşme ücreti üzerinden dakika başına ücretlendirme yapılır.

Vodafone Redliler tüm mobil ihtiyaçları için 7/24 Özel Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirler. Hizmetten faydalanmak için bireysel hatlardan 7008’i, sabit hatlardan 0542 7008 000’i arayabilirsiniz.

Veya onlar sizi arasın; https://www.vodafone.com.tr/sizi-arayalim/

Şimdi derdinizi Vodafone müşteri hizmetlerine “Vodafone Pay kartıma yüklediğim para kartıma yansıtılmadı ve elimde yaptığım işleme dair provizyon bilgileri var” şeklinde anlatın.

Müşteri hizmetleri sizden bu bilgileri alacak, yapılan inceleme sonrasında da paranızı Vodafone Pay kartınıza değil, yükleme yaptığınız karta veya hesaba geri yollayacaklar.

>> Vodafone’den Ön Ödemeli Kart “Vodafone PAY”