Voidu.com Nedir? Nasıl Alışveriş Yapılır?

Voidu.com Nedir? Nasıl Alışveriş Yapılır?

Online oyun pazarı hızla güçleniyor ve uygun fiyatlar sayesinde, korsan değil %100 yasal oyunları oynama keyfine varıyoruz. Bu işin temelini Steam atmıştı, sonrasında bundle siteleri ve G2A vb. oyun satış platformları geldi. Ayrıca Türkiye’de yasal olarak Aral Game ve Ttnet’in Play Store’u açıldı, ama onlarda da fiyatlar biraz tuzluydu, hatta Aral Game pazar fiyatlarını yükseltmekle suçlandığından oyunseverler Aral Game’den uzak durmaya özen gösteriyorlardı. Şimdi ise yeni bir dijital oyun satış platformumuz oldu, adı Voidu.

Voidu.com açılalı birkaç ay oldu ve ilk indirim kampanyası epey ses getirmesini sağladı. 31 TL’lik Borderlands 2 oyunu 1 TL, 45 TL’lik Bioshock: İnfinite oyunu 5 TL’den satıldı. (Kampanya kısa sürede bitti) İlerleyen zamanlarda yine benzer indirimler yapacaklarını tahmin ederek hem ilk tecrübemi paylaşmak hemde ilk defa alışveriş yapacaklara yardımcı olmak istiyorum.

Voidu.com güvenilir mi?

İlk izlenim olarak güvenilir bir site. Sosyal medya hesapları aktif, site tasarımı beta olduğundan ufak hatalar var ancak ürün satın alımdan sonra anahtar erişiminde sorun yaşamadım.

Oyun aktivasyon seçenekleri

Sitede şimdilik az oyun var ancak oyunların geneli Steam, Origin key’lerinden oluşuyor. Oyun almadan önce açıklamalara dikkatle bakarak Steam, Origin, U-Play veya Drm olduğunu öğrenmek gerekiyor. Sitede henüz Drm oyun yok ama ilerleyen zamanda belki eklenebilir ve bu tarz oyunlar sadece setup’dan oluştuğundan Steam gibi platformlara ekleme şansı olmayabiliyor.

Ayrıca Origin ve U-Play’de Steam’e göre daha az tercih edilen oyun platformları olduğundan üyeliğinizin olup olmadığına emin olun. Üyeliğiniz yoksa üye olacak, sistemin yazılımını bilgisayarınıza kuracak ve sonrasında anahtar aktivasyonunu yapacaksınız.

Ödeme seçenekleri neler?

Ödeme seçeneklerinde en başta kredi kartı var ancak 3Pay adında bir sistem üzerinden ödeme yapılıyor ve (sanırım yanlış anlamadıysam) kredi kartınız 3Pay sistemine kayıt ediliyor. Bu sistem hakkında bilgim olmadığından mobil ödemeyi tercih ettim. Kredi kartı ile ödeme yapacaksanız 3Pay’i araştırmanızı öneririm, kartınız sistemlerine kayıt ediliyorsa belki sizde bundan rahatsız olabilirsiniz.

Mobil ödeme sisteminde Avea, Turkcell, Vodafone mevcut. Yani tüm operatörler var. Mobil ödeme seçeneğinde ödenecek oyun ücreti biraz yükseliyor (ki çoğu alışveriş sitesinde mobil ödeme böyle oluyor) ve mobil operatörde 50 kuruş civarı işlem ücreti kesiyor.

İlk alışverişim 1 TL’lik Borderlands 2 olduğu için oradan örnek vereceğim; Oyunun indirimli fiyatı 1 TL idi, mobil ödemede 1.20 TL oldu, sms işlem ücreti ile birlikte benden giden miktar 1.70 TL oldu.

Diğer ödeme seçeneği ise Ttnet ve Türk telekom faturası üzerinden ödeme.. Oyunu satın alırken Ttnet veya Türk Telekom abonelik bilgilerinizi paylaşıyorsunuz ve oyunun ücreti telefon yada internet faturanıza yansıtılıyor. Ttnet veya Türk Telekom aboneliğiniz yoksa bu seçeneklerden yararlanamıyorsunuz. (Mobil ödeme tercih ettiğim için bu yöntemin detaylarını bilemiyorum)

Nasıl alışveriş yapıyoruz?

Öncelikle siteye üye oluyor, sonrasında indirimli oyunun sayfasına gidiyor ve oyun bilgilerine bakıyoruz.

Site adresi: https://www.voidu.com/tr/ 
Üyelik sayfası: voidu.com/tr/register

Oyun bilgilerini oyun satış sayfasında en alta doğru görebilirsiniz.. (Tabi sonradan site tasarımı değişmez ise.)

Açıklamalarda ilk sırada oyunun hangi platformda aktive olacağı yazıyor.

Voidu.com Nedir? Nasıl Alışveriş Yapılır?

Steam yazıyor ise ücretsiz Steam üyeliğine ve Steam yazılımına, U-Play veya Origin yazıyorsa ücretsiz U-Play, Origin üyeliğine, U-Play, Origin yazılımlarına ihtiyacınız olacak. Oyun anahtarını bu uygulamalardan aktif edecek, oynamak istediğinizde bu uygulamalarda oturum açarak oyunu bilgisayarınızdan oynayacaksınız.

Siparişlerinize Siparişlerim sayfasından ulaşacaksınız, satın aldığınız oyunun ödemesi tamamlandıysa veya beklemede ise yine bu sayfadan takip edeceksiniz. Eğer ödeme tamamlandıysa siparişlerim sayfasındaki Ürün bilgileri butonu aktif olacak ve bu butona tıklayarak oyun anahtarınıza ulaşacaksınız.

Voidu.com Nedir? Nasıl Alışveriş Yapılır?

Voidu.com Nedir? Nasıl Alışveriş Yapılır?

Ürün bilgileri yazısına tıklanmıyorsa biraz bekleyeceksiniz. Uzun süre boyunca ödeme tamamlandığı halde bu seçenek aktif olmazsa Voidu’nun sosyal medya hesaplarından veya web sayfasından yardım talep edebilirsiniz.

İletişim adresi: https://www.voidu.com/tr/bize-ulaşın 
Facebook sayfası: https://www.facebook.com/voiduplay.tr/ 
Twitter sayfası: https://twitter.com/voiduplay

Oyun anahtarını aldıktan sonra ise Steam, Origin veya U-Play uygulamanızdan o platforma ait hesabınıza oturum açarak, oyun anahtarını aktif edeceksiniz.

Steam linki: http://store.steampowered.com/about/ 
Origin linki: https://www.origin.com/irl/en-us/store/download 
U-Play linki: https://uplay.ubi.com/#!/tr-TR/

Konuyla alakalı sorularınız olursa konu altından yorum panelinden gönderebilirsiniz.