LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Samanyolu ve İpek Medya Televizyon Kanallarına Ne Oldu? - basin-medya

Hükümet ile Gülen cemaati arasındaki ateşli kavganın kıvılcımları her yeri yakmaya devam ediyor. Bu kapsamda medyada hayata geçirilen son uygulamada Digitürk’ten geldi. 8 Ekim 2015 Perşembe günü tam da saat 00:12’de resmi web sitesinde bir duyuru yayınlayan Digitürk, bu medya gruplarına ait tv kanallarını platformundan çıkarttığını duyurdu.

Digitürk’ün web sitesinde yayınlanan duyuru aynen şöyle;

Samanyolu ve İpek Medya Televizyon Kanallarına Ne Oldu? - basin-medya

GÜNCELLEME: 

– Cemaat kanalları Tivibu, Digiturk ve Turkcell TV’den sonra Kablo TV ve Teledünya’dan da çıkartıldı.

– Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), savcılık talebi ile 7 kanalı yayın listesinden çıkaran Digitürk dahil 4 platformu uyardı. Platformlardan, “kanalları neden çıkarttığına dair” bilgi talep etti.

– Digitürk, Teledünya ve Kablolu TV’den çıkarılan Samanyolu TV, Bugün TV, Kanaltürk ve Yumurcak TV, FETÖ propagandası gerekçesiyle Türksat uydusundan da çıkarılıyor.

– İpek Koza grubuna ait kanallara el konularak yönetimlerine kayyum atandı.

– Samanyolu Yayın Grubu’na bağlı TV ve radyolar, 15 Kasım 2015 gece 00:00 itibariyle Türksat’tan çıkarıldı. Karar, Samanyolu TV, Samanyolu Haber, Mehtap TV, Ebru TV, Burç FM’in de aralarında bulunduğu 13 kanal ve radyoyu kapsıyor. Kayyum atanan İpek Koza grubu kanalları ise Türksat’taki yayınlarına devam ediyor.

– Başlarına kayyum atanan Kanaltürk, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Millet Gazetesi ve Kanaltürk Radyo’yu barındıran medya grubu bugün itibarıyla kayyum talimatı ile kapatıldı. Bundan böyle bu medya grubu yayın yapmayacak.

– Farklı uydulardan yayın yapan Samanyolu grubu kanalları artık yayın yapmayacak.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 7 Ekim 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  yusuf 03 Haziran 2016, 16:14

  Yumurcak TV frekans verirmisin

  Lordiz 04 Haziran 2016, 14:46

  @yusuf; Yumurcak tv'nin uydu üzerinden yayını yok ancak mahkeme süreci devam ediyor. Bu süreçte eski bölümleri web sitelerinden izleyebiliyorsunuz. yumurcak.tv

  yusuf 05 Haziran 2016, 11:12

  Samanyolu TV frekansi çalışmıyor.Yeni frekans.hotbird13e girdim düşük. Seviye %72 Kalite %10. Samanyolu Haber’e konu oldu caillou .dijiturke isyanı vardı. Samanyolu Haber Frekans varmı

  Lordiz 05 Haziran 2016, 13:24

  @yusuf; Bildiğim kadarıyla Stv Haber yayını artık yok. Yumurcak tv’de öyle.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020