Samanyolu ve İpek Medya Televizyon Kanallarına Ne Oldu?

Samanyolu ve İpek Medya Televizyon Kanallarına Ne Oldu?

Hükümet ile Gülen cemaati arasındaki ateşli kavganın kıvılcımları her yeri yakmaya devam ediyor. Bu kapsamda medyada hayata geçirilen son uygulamada Digitürk’ten geldi. 8 Ekim 2015 Perşembe günü tam da saat 00:12’de resmi web sitesinde bir duyuru yayınlayan Digitürk, bu medya gruplarına ait tv kanallarını platformundan çıkarttığını duyurdu.

Digitürk’ün web sitesinde yayınlanan duyuru aynen şöyle;

Samanyolu ve İpek Medya Televizyon Kanallarına Ne Oldu?

GÜNCELLEME: 

– Cemaat kanalları Tivibu, Digiturk ve Turkcell TV’den sonra Kablo TV ve Teledünya’dan da çıkartıldı.

– Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), savcılık talebi ile 7 kanalı yayın listesinden çıkaran Digitürk dahil 4 platformu uyardı. Platformlardan, “kanalları neden çıkarttığına dair” bilgi talep etti.

– Digitürk, Teledünya ve Kablolu TV’den çıkarılan Samanyolu TV, Bugün TV, Kanaltürk ve Yumurcak TV, FETÖ propagandası gerekçesiyle Türksat uydusundan da çıkarılıyor.

– İpek Koza grubuna ait kanallara el konularak yönetimlerine kayyum atandı.

– Samanyolu Yayın Grubu’na bağlı TV ve radyolar, 15 Kasım 2015 gece 00:00 itibariyle Türksat’tan çıkarıldı. Karar, Samanyolu TV, Samanyolu Haber, Mehtap TV, Ebru TV, Burç FM’in de aralarında bulunduğu 13 kanal ve radyoyu kapsıyor. Kayyum atanan İpek Koza grubu kanalları ise Türksat’taki yayınlarına devam ediyor.

– Başlarına kayyum atanan Kanaltürk, Bugün TV, Bugün Gazetesi, Millet Gazetesi ve Kanaltürk Radyo’yu barındıran medya grubu bugün itibarıyla kayyum talimatı ile kapatıldı. Bundan böyle bu medya grubu yayın yapmayacak.

– Farklı uydulardan yayın yapan Samanyolu grubu kanalları artık yayın yapmayacak.