Windows 8 ve Windows 10 için Radyo Uygulamaları

Windows 8 ve Windows 10 için Radyo Uygulamaları

Bir önceki yazımda Skype messengerı paylaşırken yeni Windows 8’de iki farklı ekran olduğunu ve Başlangıç ekranına uygulamalar, Masa üstüne de yazılımlar kurabildiğimizi söylemiştim. Bu yazımda da yeni Windows 8 için hem Windows mağazasından radyo uygulamalarını, hemde masaüstü için radyo dinleme yazılımlarının bağlantılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Güncelleme: Yazı Windows 10 için güncellendi.

Windows mağazasından radyo uygulamaları:

Windows mağazasında şimdilik çok fazla radyo uygulaması bulunmuyor hatta bu uygulamalardan en önemlisi arama sonuçlarında (nedense) görünmüyor. Bakalım mağazada hangi uygulamalar var.

Tuneİn Radyo:

Yazımı paylaştığım sıralarda uygulama arama sonuçlarında çıkmıyordu. Başlangıç ekranına kurmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız, uygulamayı mağazada görüntüle butonuna tıklamanız ve sonra bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyordu. İnşallah ileri ki tarihlerde arama sonuçlarında çıkmaya başlar.

>> Tuneİn Radyo Uygulaması Mağaza Bağlantısı

(Tuneİn şuan için en iyi çalışan Windows 8 radyo uygulaması.)

Radyo: 

Tuneİn kadar iyi olmasa da yinede işinizi görebilecek yerli yapım bir radyo uygulaması.

>> Radyo Uygulaması Mağaza Bağlantısı

Karnaval:

Süper fm, Alem fm, Joy fm gibi birçok radyo kanalını elinde bulunduran grubun kurduğu radyo topluluğu Karnaval’ın Windows Store uygulaması.

>> Karnaval Uygulaması Mağaza Bağlantısı

Ayrıca mağazada yerli radyo uygulamalarından Fenomen ve Power grup fm radyo uygulamaları da bulunuyor. Adı geçen iki uygulamayı Windows Mağazası üzerinden arama yaparak sizde bulabilirsiniz.

Masaüstü için radyo dinleme yazılımı:

Karnaval Player:

Karnaval.com radyolarını masaüstü ekranından dinleyebileceğiniz yazılım. Yazılım Windows mağazası uygulaması değildir bu nedenle masa üstünden çalışmaktadır.

>> Karnaval Player İndir 

Exa Player: 

>> Exa Online Radyo Player