WordPress Sitelerinde Eklentisiz “RSS Son 5 Konu” Yayınlama

Wordpress Sitelerinde Eklentisiz "RSS Son 5 Konu" Yayınlama

Bu kod birçok Wordress kullanıcısının işine yarayacaktır, sizin işinize yaramasa dahi kodu bir daha kaybetmeyecek olmam bile bana yeterli.. Bir aralar başka bir sitede kullandığım bu kodu kaybetmiştim ve tekrar son 5 başlığı çekmem gerektiği bir anda bu kodu aramaya başladım.. Eklenti kullanmayı sevmiyorum yoksa çok kolay olacaktı fakat çok eklenti, çok sorun demek.

DİKKAT! Yazı, 10 Şubat 2011 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Kaybettiğim kod için birçok kod denedim, çoğu hata verdi, error.log dosyası kabarmaya başladı, bende arayışıma devam ettim. Nihayetinde aradığımı buldum ve bir daha kaybetme ihtimalim olmasın diye sitemde paylaşarak hem kendime, hem de bu kodu arayan arkadaşlara faydalı olmak istedim..

WordPress sitesinde başka bir sitenin son 5, 10 ya da 20 başlığını göstermek istiyorsanız, aşağıdaki kodu alıp sidebar.php veya index.php‘de uygun bir yere ekleyebilirsiniz..

<?php
require_once (ABSPATH . WPINC . '/rss.php');
$rss = @fetch_rss('http://www.siteadresi.com/feed/');
if ( isset($rss->items) && 0 != count($rss->items) ) {
?>
<ul>
<?php
$rss->items = array_slice($rss->items, 0, 5);
foreach ($rss->items as $item ) {
?>
<li>
<a href='<?php echo wp_filter_kses($item['link']); ?>' target='_blank'>
<?php echo wp_specialchars($item['title']); ?>
</a>
</li>
<?php } ?>
</ul>
<?php } ?>

İlgili kod içinde siteadresi yazan yere son başlıkların gösterileceği sitenin rss adresini girmeniz gerekiyor. Ayrıca bu kod ile sitenizde gösterilen başlıklara tıklandığında bağlantılar yeni pencerede açılır, eğer son 5 değil de, 10 veya 20 başlık çıksın isterseniz kod içerisindeki 5 rakamını değiştirmeniz yeterli..

Sorularınız, eklemeleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.