LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Wordpress Eklentisiz RSS Son 5 Başlık Yayınlama - web-master

Bu kod birçok Wordress kullanıcısının işine yarayacaktır sizin işinize yaramasa dahi kodu bir daha kaybetmeyecek olmam bile bana yeterli.. Bi aralar başka bir sitede kullandığım bu kodu kaybetmiştim ve Teknotv.net sitesinin son 5 başlığını yan menüde göstermek istediğim an kodu aramaya başladım.. Eklenti kullanmayı sevmiyorum yoksa bu iş çok kolay olacak fakat çok eklenti, çok sorun.

DİKKAT! Yazı, 10 Şubat 2011 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Denediğim önceki kodlar hata verdi error.log dosyası kabarmaya başladı, bende tekrar kod aramaya başladım. Ara, ara en son olarak Utf-8 destekli bir kod buldum, kod sorunsuz çalışıyorken ve bir daha adresi kaybetme, kodları kaybetme ihtimalim varken sitede paylaşarak hem kendime, hemde bu kodu arayan arkadaşlara faydalı olmak istedim..

WordPress sitesinde başka bir sitenin son 5,10 yada 20 başlığı göstermek isteyenler aşağıdaki bağlantıdaki kodu alıp sidebar.php de uygun yere eklemeliler..

<?php
require_once (ABSPATH . WPINC . '/rss.php');
$rss = @fetch_rss('http://www.siteadresi.com/feed/');
if ( isset($rss->items) && 0 != count($rss->items) ) {
?>
<ul>
<?php
$rss->items = array_slice($rss->items, 0, 5);
foreach ($rss->items as $item ) {
?>
<li>
<a href='<?php echo wp_filter_kses($item['link']); ?>' target='_blank'>
<?php echo wp_specialchars($item['title']); ?>
</a>
</li>
<?php } ?>
</ul>
<?php } ?>

İlgili kod da siteadresi yazan yere son başlıkların gösterileceği sitenin rss adresini girmeniz gerekiyor, ayrıca bu kod ile sitenizde gösterilen başlıklara tıklandığında bağlantılar yeni pencerede açılır, eğer son 5 değilde 10 veya 20 başlık çıksın isterseniz kod içerisindeki 5 rakamını değiştirmeniz yeterli..Sorularınız, eklemeleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 10 Şubat 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


  özgür 12 Mayıs 2012, 17:05

  Teşekkürler kardeş faydalı oldu.

  elitkozmatik 15 Aralık 2012, 22:40

  bir türlü şu rss işini anlayamadım geçende eklenti yükledim ayarlarını beceremedim ayarları konusunda bilginiz varmı anlatırsanız çok makbule geçecek
  elitkozmatik.com

  admin 17 Aralık 2012, 02:44

  @elitkozmatik; Siz Xticaret adında farklı bir sistem kullanıyorsunuz benim anlatımım işinize yaramaz. Kullandığınız sistem asp, eğer onun kendine özel modülleri varsa onları kullanmalısınız yada geliştiricileri kimse onlardan destek almalısınız..

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019