WordPress için Mobil Uyumlu Kayan Yazı Eklentisi

Wordpress için Mobil Uyumlu Kayan Yazı Eklentisi

WordPress scripti kullandığınız sitelerde herhangi bir yere (örneğin header altına) kayan yazı eklemek istiyorsanız bu iş için kullanılabilecek en iyi eklentilerden birisiyle karşınızdayım. Horizontal scrolling announcement isimli eklenti ile admin panelden duyuru notlarınızı ekleyebilir, notların sıralamasını ve hangi tarihte yayına girip, hangi tarihte yayından kalkacaklarını ayarlayabilirsiniz.

DİKKAT! Yazı, 30 Eylül 2016 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Ayrıca kayan yazı formatlı notlarınıza bağlantı verme şansınızda var. Yani eklentiyi isterseniz duyuru amaçlı kısa notlarla, isterseniz ön plana çıkmasını istediğiniz yazılarınız için bağlantı vererek kullanabilirsiniz.

Eklentiyi aşağıdaki bağlantıdan veya WordPress eklentiler sayfasında aratıp bularak kuracaksınız.

>> EKLENTİYİ İNDİR

Ardından eklentiyi aktif edip, kayan yazıların görünmesini istediğiniz yere aşağıdaki shortcode’u ekleyeceksiniz.

 <?php newannouncement( $group = "GROUP1" ); ?>

Bu kodu eklerken dikkat edeceğiniz şey; grup ayarlaması. Eğer eklediğiniz duyuruları gruplara ayırırsanız, görünmesini istediğiniz doğru duyuru için doğru grup numarasını girmelisiniz.

Mesela 5 tane duyuruyu group 1 altına ekleyip ana sayfada yayınlayacaksanız; shortcode’u group1 olarak kullanacak, group 2 altına eklediğiniz 3 duyurunun tekil sayfalarda çıkması içinde group2 olarak kullanacaksınız.

– Kayan yazı (duyuru) eklentinize admin panelinde Ayarlar > Horizontal Scrolling bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Wordpress için Mobil Uyumlu Kayan Yazı Eklentisi

– Responsive yani mobil uyumlu çalışması için, shortcode’u bir div içerisine alacak ve div genişliğini 100% olarak ayarlayacaksınız. Bu sayede kayan yazı notlarınız (duyurularınız) mobil ekranlarda da, masaüstünde de sorunsuz görüntülenecek.