WordPress için Mobil Uyumlu Resim Galerisi “Photo Gallery”

WordPress için Mobil Uyumlu Resim Galerisi "Photo Gallery"

WordPress scriptli siteniz için mobil cihazlarla uyumlu galeri eklentisi arıyorsanız artık arayışlarınız son buldu. Şimdiye kadar denediğim en iyi galeri eklentisi ile karşınızdayım. Birçok galeri eklentisi denedim, bazısının kullanımı zordu, bazısı siteyi yavaşlatıyordu yada mobil desteği olmadığından mobil cihazlarda sorunlar yaratıyorlardı. Fakat Robo Gallery öyle değil, kurulumu da, kullanımı da basit ve mobil cihazlarla tam isteyeceğiniz şekilde çalışıyor.

Eklentiyi aşağıdaki bağlantıdan indirip yada WordPress admin panelinde eklentilerden “Robo Gallery” adı ile aratıp kurabilir, sonrasında ayarlamalara geçebilirsiniz.

PHOTO GALLERY İNDİR!

>> Robo Gallery İndir

Eklentinin ayarları admin panelinde kendi başlığı altında sıralanıyor. O kadar çok ayar seçeneği var ki neredeyse herşeyi ve fazlasını düşünmüşler. Yeterli işlevleri ücretsiz kullanabiliyor, fazlası için ücretli pro. sürüme geçebiliyorsunuz. Ücretisiz ve pro. seçenekler arasındaki farklar ve ücretlendirme için bu bağlantıya bakabilirsiniz.

– Galleries List: Aktif galerileri görebilir, yeni galeri ekleyebilir veya yedek alabilirsiniz. Full Export Gallery seçeneği ile resimler ve ayarları zip’li şekilde bilgisayarınıza indirebilir, Export Gallery seçeneği ile sadece ayarları xml formatlı indirip, ftp’den de uploads klasörünü yedekleyebilir, Import Gallery seçeneği ile de elinizdeki galeri yedeğini içeri aktarabilirsiniz.

– Add Gallery: Ücretsiz sürümde 3 adet galeri ekleyebiliyorsunuz. Galerileri Add Gallery seçeneğinden ekliyor ve ayarları deneme yanılma ile tamamlayıp, resimleride sağ taraftaki Manage Images butonu ile galeriye dahil ediyorsunuz. Galeri işlemleri tamamlandığında ise Galleries List sayfasından ulaşabileceğiniz galeriye özel Shortcode ile galeriyi bağımsız sayfa olarak ekliyorsunuz. (Shortcode’u ister bağımsız sayfadan ekleyebilir, isterseniz yazılarınızın içine dahil edebilirsiniz. Eğer haber sitesi tarzında bir siteniz varsa ve 3’den fazla galeri kullanacaksanız bu durumda eklentinin pro. sürümünü 30 dolar ödeyerek almanız gerekiyor.)

– Settings: Eklentinin genel ayarlamalarını yapabilirsiniz. Eğer çok fazla efektli, janjanlı bir tema kullanıyorsanız galerinin yüklenmesinde sorun yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda settings sayfasında ikinci seçenek olan JQuery version seçeneğine bakmalısınız.

Gallery Demo: Bu seçenek üzerinden eklentiye ait örnek demolara ulaşabili, bu sayede kendi galerinizi nasıl yapacağınız, sonrasında nasıl görüneceği hakkında ön bilgi sahibi olabilirsiniz.

Video Guides: Bu seçenek üzerinden eklenti kurulum ve kullanımına ait Youtube videolarına ulaşabilirsiniz.

– Statistics: Bu seçenek üzerinden ise mevcut galerinin gösterim sayısı gibi istatistikleri görebilirsiniz.

Eklenti responsive şekilde geliştirildiğinden mobil ekran oranlarına anında uyum sağlıyor. Yani mobil uyumluluk için ek ayarlama yapmanız gerekmiyor. Mobil uyum örneği görmek için eklentinin  demo sayfasında tarayıcınızın ekran boyutuyla oynayabilirsiniz.

Ayrıca sorularınız olursada yorum formundan yazabilirsiniz.