LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Wordpress'te Kategorileri Numara Vererek Sıralama - web-master

WordPress kullananların en çok taktığı mevzudur kategorileri sidebar’da kendi belirleyeceği sırada göstermek ve bu eklenti olmadan kodlar yardımıyla yapılsada herkes kod bilgisine sahip olmadığından bazılarımıza işkence olabiliyor. Bugün sitesini kurduğum bir arkadaşımın isteği üzerine bu konu üzerine wordpress eklentiler sayfasında ufak çaplı bir araştırma yaptım ve aradığımı kısa sürede buldum.

Eklentinin adı Custom taxonomy sort, eklentiyi kurduktan sonra sizi hiç uğraştırmıyor sadece istenileni yapıyor, yani kategorileri sizin vereceğiniz numara sırasına göre sidebar yani bileşenler menüsünde görüntülüyor.

Eklentiye bu bağlantıdan ulaşıp wordpress sistemimize kuruyoruz ve eklentiyi aktifleştirdikten sonra bildiğimiz kategoriler sayfasına gidip kategorileri hızlı düzenle diyerek (eklentiden sonra beliren) Order bölümüne (rakamla) numaralar girmeye başlıyoruz.

Numaraları kategoriler hangi sırada görüntülensin istiyorsanız o sırada girin ve hepsini tamamlayıp kayıt ettikten sonra bileşenler bölümünden kategoriler bileşenini eklemeyi unutmayın. Eğer daha önce bileşenler menüsünde kategori bileşeni ekliyse birşey yapmanız gerekmiyor artık kategorilerin nasıl göründüğüne göz atabilirsiniz.

Wordpress'te Kategorileri Numara Vererek Sıralama - web-master

Wordpress'te Kategorileri Numara Vererek Sıralama - web-master

Wordpress'te Kategorileri Numara Vererek Sıralama - web-master

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 14 Mart 2012 tarihinde yayımlanmıştır.


  SanalAlemci 23 Nisan 2012, 18:59

  Tam benim aradığım bir eklenti..Çok teşekkürler..

  ömer 10 Aralık 2013, 06:42

  eyw usta tam istedigm bi eklentiyms 

  ismail 22 Ağustos 2015, 23:30

  saol.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020