Xiaomi Türkiye’nin N11.com Online Satış Mağazası “MiShop” Açıldı

n11 mishop online satis - Xiaomi Türkiye'nin N11.com Online Satış Mağazası "MiShop" Açıldı

Uzun zamandır Xiaomi’nin resmi olarak Türkiye’de faaliyete geçmesi bekleniyordu ve yanılmıyorsam Ağustos ayı ortası bununla alakalı bir haber gelmiş, Eylül ayı başında da Türkiye’deki ilk Xiaomi Mi StoreVadi İstanbul‘da (Vadistanbul avm) hizmete açılmıştı. Ancak henüz bir online satış mağazaları yoktu. (Ürünlerini diğer e-ticaret sitelerinde satmaları haricinde..) Şimdi ise resmi bir satış mağazaları oldu; N11.com Mi Shop, hizmete açıldı. 

N11.com’daki resmi ve yetkili Mi Shop mağazasına aşağıdaki bağlantıdan erişebiliyor, İstanbul’daki Mi Store’da satılan çoğu ürünü İstanbul’da yaşamasanız da internet üzerinden sipariş edebiliyorsunuz.

https://www.n11.com/magaza/mishop

Fakat şuan online mağaza yeni açılmış olduğu için her ürünü bulamama ihtimalimiz var. Güncel duruma baktığımda 20-30 civarı Xiaomi ürünü görüyorum. Ama zamanla Xiaomi’nin ürün portföyünün neredeyse tamamının da buraya ekleneceğini ve satışa sunulacağını düşünüyorum. Mesela benim yakın zamanda satın aldığım ve çok memnun kaldığım su kalitesi ölçüm kalemi şuan Mi Shop’da yok. Fakat bulursanız kesinlikle almanızı öneririm. İçtiğiniz suyun durumunu, içilebilirlik durumunu bilmek önemli. Tabi içtiğiniz suyun kalitesi sizin için önemliyse!

Alternatif Xiaomi Mağazası

Eğer N11.com Mi Shop’da aradığınızı bulamazsanız, Hepsiburada.com’daki Xiaomi özel satış kategorisine de göz atabilirsiniz. Bir çoğu Hepsiburada tarafından satılan (bazısı satış ortaklarında olan) pek çok Xiaomi ürününü orada bulabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/xiaomi

Tabi buradaki ürünlerin bir kısmı paralel ithalat olabilir! Mi Shop’un da ayrıcalığı bu olacak zaten. Paralel ithalat olarak aldığınız Xiaomi ürünlerine servis olarak bir muhattap bulmakta zorluk çekerken, Mi Shop’ta satılan ürünlere (İnşallah) Xiaomi Türkiye distribütörü Evofone bakacak. Bu nedenle doğru satıcı ve doğru ürünü bulmak önemli.

Not: Evofone web sitesindeki ürünler için online alım opsiyonu var fakat ürünlere baktığınızda sepete at gibi bir buton göremiyorsunuz. Belki ilerleyen zamanlarda Evofone, kendi web sitesi üzerinden de ürün satışına başlayabilir.

Not2: Evofone, Xiaomi Türkiye distribütörü olmadan önce çok fazla eleştiri aldığından insanlar doğal olarak çekiniyorlar. Fakat ben, Evofone’un kısa sürede bu işi harika bir şekilde çevireceğini, yetkili satış ve teknik destek konularında Apple ve Samsung Türkiye yetkili yerel ağlarını mumla aratmayacağını düşünüyorum. İnşallah Xiaomi markası ülkemizde daha güzel işler yapar.

Konuyla alakalı bir gelişme olursa ve Xiaomi ürünleriyle alakalı sormak istedikleriniz, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

– Reklamlar –

adbanner