Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

youtube - Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

Uzun zamandır Youtube ile uğraşmıyordum, 2008 tarihli bir yazım için Youtube hesap ayarlarını kurcalarken Youtube için hesap dondurma özelliğinin eklendiğini fark ettim. Böylece bilmeyenler ve ihtiyaç duyanlar için mevzuyu kısaca özetlemek farz oldu. 

>> Youtube’da hesabınıza oturum açtıktan sonra sağ üst profil resminizden dişli simgesine tıklayın veya Account bağlantısına tıklayın.

>> Profil resminizin sağında, mail adresinizin altındaki Gelişmiş bağlantısına tıklayın.

youtube kapat zpsgkgpbgkz - Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

>> Gelişmiş seçenekler sayfasında en altta Kanalı Sil butonunu göreceksiniz. Tıklayın.

youtube kapat2 zpsdfqcwvlp - Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

>> Gmail şifrenizi tekrar girerek işlemi onaylamanız istenecek. (Hesabınız silinmeyecek, korkmayın.)

>> Son onay ekranında “Kanalımı Gizlemek İstiyorum” başlığına tıklayıp, karşınıza çıkan seçeneklere tik koyarak Kanalımı Gizle butonuna tıklayın. (Onay vermeden önce nelerin silinip, nelerin silinmeyeceğine iyice bakın.)

youtube dondur zpstonruktu - Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

Yukarıdaki 5 kutucuğa da tik koymanız gerekiyor. Dikkat ederseniz kutucukların yanında yapılacak yada yapılmayacaklar yazıyor. Yani hesap dondurma sonucu etkilenmeyecek şeyleri etkilenecek gibi algılamayın.

Onay işleminden sonra Google+ hesabınız hariç Youtube’a ait her şeyiniz gizlenmiş olacak.

Şimdi eski bir videonuzun linke giriş yapıp videoyu izlemeye çalışın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve ekrandaki uyarıda “Bu video görüntülenemiyor çünkü video yükleyici hesabını kapatmış” yazan bir uyarı mesajı görülecek.. (Yada benzeri..)

42503721 - Youtube Hesap Gizleme (Hesap Dondurma)

Kanalınızı etkinleştirme ve içeriği gösterme
1) YouTube’da oturum açın.
2) Kanal oluşturma sayfasına gidin ve formu doldurun. Böylece, YouTube kanalınız geri yüklenir.
Formu doldururken “Bir işletme adını veya başka bir adı kullanmak için burayı tıklayın” seçeneğini tıklamayın. Burayı tıkladığınızda gizli kanalınızı geri yüklemek yerine yeni bir kanal oluşturursunuz.
3) Herkese açık kanalınızı yeniden oluşturduktan sonra videolarınızın ve oynatma listelerinizin Video Yöneticisi’nde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Sorularınız olursa konu altından yorum olarak sorabilirsiniz..Lütfen yazıyı kaynak belirtmeden başka sitelerde paylaşmayalım!

– Reklamlar –

adbanner