Alternatif Overwatch Mobil Oyunu “Ace Force” [Beta]

Alternatif Overwatch Mobil Oyunu "Ace Force" [Beta]

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu Overwatch, satışa çıktığı 2014 yılından beri sağlam iş yapan oyunlardan birisi. Piyasada pek bir benzerini göremediğimiz ve 100 TL üstünde bir fiyatla satılmasına rağmen büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan oyun, buna rağmen henüz resmi bir mobil sürüme sahip değil. Fakat bu durum alternatif bir oyun ile değişecek gibi görünüyor!

Overwatch Benzeri Oyun “Ace Force”

Overwatch’e alternatif bir oyun geliyor. Hemde ona baya benziyor.. Bu yeni oyunun adı Ace Force..

Oyun, birçok kaliteli mobil oyunun yapımcısı Tencent Games tarafından geliştiriliyor ve şuan beta sürüm olarak oynanabiliyor. Bu nedenle oyunun Google Play bağlantısı yok fakat APK dosyasını indirerek oyunu oynayabiliyorsunuz.. Apk dosyası ile oynarım diyorsanız, oyunun web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Fakat oyunu oynamak için birde Çin sosyal medya hesaplarından birinde üyeliğinizin olması gerekiyor. Yani biraz uğraşmanız gerek.

Yada oyunun yeni sürümlerini, oyun dilinin İngilizce olmasını bekleyeceksiniz.

Oyunu bizzat sizin için oynadım., beğendim. Evet, birebir Overwatch değil. Ancak anime stili grafikleri, karakterlerin yetenekleri, oyunun haritaları ve modları doğrudan “ben Overwatch mobile olmalıyım!!” diye bağırıyor. Overwatch için böyle bir alternatifin geliyor olması, bu oyunun mobil bir oyun olması ve ücretsiz olması bence harika.

Oyunun nasıl bir şey olduğunu görmek için sizin için kaydettiğim oynanış videosunu hemen aşağıdan izleyebilir ve oyunu nasıl indirip oynayabileceğinize dair ufak detayları hemen videonun devamında bulabilirsiniz.

>> Ace Force İndir

>> Tap.io’dan İndir

Ace Force Nasıl İndirilir?

  • Oyunu indirmek için yukarıdaki bağlantıya gidin. Android cihazlar için APK indirme butonu mevcut. Apple cihazlar içinde bir buton var fakat onun ne iş yaptığını şuan bilmiyorum.
  • 1.4 GB’lık APK dosyasının inmesini bekleyin. APK indikten sonra telefonunuza yükleyin.
  • Oyunu açtıktan sonra istediği rehber erişim ve dahili hafızaya erişim izinlerini verin. (İzinleri vermezseniz oyun açılmıyor.)
  • Oyuna giriş yapmak için Çin sosyal medya hesabı sahibi olmanız gerekiyor. Ben Tencent’in QQ uygulaması üzerinden ücretsiz bir üyelik açmıştım, direk onunla giriş yaptım ve kabul etti.
  • QQ hesabınız yoksa, bu bağlantıdaki uygulamayı indirin, üye olun. (İstediği izinleri verin, ülke seçiminde T harfine gidin, +90 alan kodu için Çince isimlerden alttan ikinciyi seçin. Telefonunuz ile onaylama işlemini yapın. İlk kutucuğa kullanıcı adı girin, ikinci kutucuğa şifre girin ve üyelik işlemlerini tamamlayın.)
  • QQ hesabınız hazır ise, oyuna geri dönün, penguen simgesi üzerinden oyuna QQ hesabınız ile giriş yapın. (WeChat üyeliğiniz varsa onu da kullanabilirsiniz.)
  • Sunucu bağlantısında sorun olmaz ise giriş yaptıktan sonra oyunu eğitim ekranından oynamaya başlayabileceksiniz.

Not: Konuyla alakalı gelişme olursa yazımda güncelleme yapacağım.

Bir Başka Alternatif: Heroes Unleashed! 

Ace Force çok güzel fakat henüz final sürümde değil. Bu sebeple riske girmek istemeyenler ve yazımdan eli boş gidecek olanlar için bir alternatif mobil oyun daha paylaşmak istiyorum. Oyunun adı Heroes Unleashed. Yeni bir oyun değil fakat ülkemizde çok bilinmiyor. Oyunun tarzı moba fps. Bölgenizi koruyorsunuz, karşı takıma saldırıyorsunuz vs.. Bu oyunda, birebir bir Overwatch olmasa da ucundan azıcık Overwatch mobil tadı verebiliyor. Ve oyun beta sürümde felan değil.

Google Play ya da Apple Store bağlantılarından indiriyor, oynamaya başlıyorsunuz. İyi eğlenceler!

>> Google Play’de Heroes Unleashed

>> Apple Store’da Heroes Unleashed

>> Tencent, League of Legends Mobil Sürümünü Geliştiriyor!