App Store’dan En İyi Park, Yarış, Simülasyon Oyunları

App Store'dan En İyi Park, Yarış, Simülasyon Oyunları

Bundan bir sene önce Android cihazlar için aynı bu şekilde bir yazı yayınlamıştım ve Google Play’deki kaliteli araba oyunlarını listelemiştim. Çok seçmece bir liste olduğundan Apple kullanıcılarının da oyun isimleri üzerinden yararlandıklarını öğrendim. Google Play’deki çoğu oyun App Store’da, App Store’daki çoğu oyunda Google Play’de olduğundan epey geniş kitleye faydam dokunmuş. Ama bununla yetinmek istemedim ve benzer bir yazıyı Apple kullanıcıları için yayınlamak istedim. Bu yazımda güncel olarak kaliteli, seçmece araba park, yarış vb. simülatör oyunlarını paylaşıcam.

Önce Araba Park Etme Oyunları; 

Google Play’de olduğu gibi App Store’da da bir sürü park etme oyunu var fakat geneli dandik, reklam çöplüğü, kalitesiz grafiklere sahip oyunlar. İnşallah kaliteli birşeyler buldukça bu yazı altından paylaşmaya devam edeceğim.

– Driving School 2016: Epey bir zaman severek oynadığım park oyunu. Level sayısı, araç seçeneği çok iyi. Tam bir sürücü kursu simülatörü. Kurallar ve trafik sayesinde de araba sürmek daha eğlenceli hale geliyor.

– Taxi Sim 2022: Yukarıdaki iki oyunun geliştiricilerinden yeni bir oyun daha. Bu seferki oyun görevimiz taksicilik. Apple Appstore’da bu alanda birçok oyun vardı ama bu zamana kadar bunun kadar iyisini ben görmedim. Denemenizi öneririm.

– Car Driver 2: Osman Elbeyi isimli Türk geliştiricinin hazırladığı park oyunu. Osman Elbeyi’nin diğer oyunları için bu bağlantıya bakabilirsiniz.

– Classic Car Parking, Bus Parking ve Bus Parking 2: Hakan Nehir isimli Türk geliştirici tarafından hazırlanan park oyunları.

– Truck Simulator Offroad: Bir önceki versiyonunu sevmemiştim ama yeni versiyonu başarılı olmuş. Engebeli yollarda tır sürüyor ve varış noktasına sağ salim gitmeye çalışıyorsunuz.

-Driving Academy: Games2Win isimli geliştirici hesabından iki park oyunu. Her iki oyunda gayet güzel. Sürüş hissi daha iyi olabilirdi ama olsun.

– Car Parking 3D HD: Grafikleri ve oynanışı gayet yerinde olmuş bir başka park oyunu.

– Car Parking Valet: Barış Kaplan’ın en yeni park etme oyunu. Aynı geliştiricinin eski oyunlarına da göz atabilirsiniz.

– Cargo Transport Simulator: Skisosoft tarafından geliştirilen bir tır simülatörü. Grafikler harika olmasa da oynanırlık başarılı. Ancak bir süre sonrada sıkıcı gelebilir. Aynı geliştiricinin birde bu oyunu var. Otobüs sürüyorsunuz.

– Parking Mania 2: Üstten bakış oyunları sevmesem de diğer örneklerine göre gayet başarılı ve keyifli bir oyun.

– Play With Games Oyunları: Genelde aynı tema üzerine geliştirilen, farklı araçlar sürebileceğiniz, ilerleyen seviyelerde sırf reklam izletmek için zorlaştırılan park oyunları. Ancak yoklukta denenebilirler.

ARABA YARIŞLARI

Liste karışıktır yani en iyiden en kötüye gibi bir dizilim yok. Gördüğünüz eksikler varsa yorum olarak gönderebilirsiniz.

– Asphalt 8: Asphalt serisinin ücretsiz oyunu. Yüksek grafik kalitesi ve harika arabalar var.

– Need for Speed No Limits: Önceki Nfs serisi hep paralıydı, No Limits parasız olarak geldi ve bence harika bir oyun olmuş. Bağlantı hemen aşağıda.

– Real Racing 3: Eğlenceli bir yarış oyunu. Real Racing 2’de var fakat ücretli.

– Crash Drive 2: Table Top Racing’e ve Re-Volt’a çok benzeyen bir oyun. Bir süre oynadım ama tabiki Table Top Racing bence daha güzel.

– Redline Rush: En sevdiklerimden, hiç sıkılmadığım, keyifli ve kaliteli grafiklere sahip bir oyun. Ancak Apple App Store’da ücretli.

– Exion Off-Road Racing: Az bölümlü ama gayet kaliteli, gayet keyifli bir yarış oyunu. Kesinlikle oynamalısınız.

– Traffic Tour: Yepyeni ve çeşitliği harika ayarlanmış bir oyun. Hem görev yapıyor, hem sonsuz sürüş seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

– Racing Fever: Traffic racer’dan esinlenilerek geliştirilen fakat onun bir adım önüne geçen oyun.

– Traffic Racer: Redline Rush benzeri bir oyun. Türk yapımı fakat grafikler Redline Rush kadar iyi değil.

– Road Racing: Extreme Traffic: Redline Rush ve Traffic Racer benzeri bir oyun daha.

– Blocky Highway: Minecraft ile Traffic Racer’ın başarılı harmanı. Traffic racer seviyorsanız bunu da denemenizi öneririm.

– Beach Buggy Blitz ve Beach Buggy Racing: Her iki oyunda gayet keyifli ama diğerlerine göre çabuk sıkılabilirsiniz.

– Retro Future Racing: Eğlenceli bir başka yarış oyunu. Çok fazla oynadığımı söyleyemem.

– Sports Car Challange: Araç modellemeleri gayet güzel bir yarış oyunu. Ancak çevre modellemeleri çok da iyi değil.

– Gigabit Off-Road: Grafikleri çok harika olmasa da kaliteli ve eğlenceli bir off road oyunu.

– Extreme Car Driving Simulator: Abuk subuk reklamları olmasa harika bir oyun. Haritası, araba modellemesi ve çeşitleri çok başarılı. İnterneti kapalı oynamak daha keyifli olacaktır.

– Car Stunt Racing: Emre Erkis isimli Türk geliştiriciye ait başarılı bir oyun. En güzel yanı aracın verdiği sürüş hissiyatı.

– 4X4 Jam HD: Zamanında oynadığım bir oyundu. Grafikler çok iyi, oynanışta güzel.

– MadOut Serisi: AppStore’un hayalet oyunları serisi. Birçok Apple kullanıcısı bu oyunlardan haberdar değildir. Grafikler, oynanış harika. Seri içinde en iyisi tabi ki MadOut Open City.

– Offroad 4×4 car driving Mountain: Grafikleri, oynanışı ile hoş vakit geçirtecek başarılı bir oyun.

– SR Racing: Grafikleri ve oynanışı ile başarılı bir yarış oyunu. Fakat grafiklerden olsa gerek düşük donanımlı cihazlarda oyundan atabiliyor.

– Rally Championship Free: Sıradan ve eski collin mcrae oyununu hatırlatan bir yarış oyunu. Ancak bu tarzı sevenler, keyif olanlar olacaktır. Oyunu beğenirseniz ücretli sürümünü de alabilirsiniz.

– Assoluto Racing: Lisanslı araçlar sürdüğümüz, kaliteli grafiklere ve oynanışa sahip bir yarış oyunu.

FARKLI TARZLAR

– GTA San Andreas & GTA Liberty City & GTA Vice City & GTA Chinatown Wars & GTA 3: Google Play’deki Gta serisi oyunlarını satın alıp oynayabilirsiniz.

– Gangstar New Orleans: Gameloft’un Gta’ya en çok benzetebildiği mobil oyunu. Bir yerden sonra oyun rutine bağlamasa araç sürüşleri gayet keyifli. Vegas Gangsteri‘de iyiydi ancak bu biraz daha iyi.

– Extreme Forklifting: Araba park etmiyorsunuz fakat bir forklift ile kasaları bir yerden başka yere taşıyorsunuz. Gayet eğlenceli bir oyun. Aynı oyunun yeni ve biraz daha gelişmiş versiyonu yakın zamanda yayımlandı. Extreme Forklifting 2’ye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

– Construction Machines 2016 Mobile: Grafikleri ve oynanışı harika bir inşaat simülasyonu. Hemde ücretsiz.

– Construction Simulator 2014: 1 Dolar’a satılsa da parasını sonuna kadar hak eden harika bir oyun.

– Truck Simulation 16: Bir önceki oyunun geliştiricilerinden Euro Truck benzeri harika bir mobil oyun. Grafikler, oynanış harika. Kesinlikle tavsiyemdir.

– Farming Simulator 16: Normal bilgisayar sürümünü oynadığım, sevdiğim bir çiftlik oyunu. Genellikle traktör kullanıyor, bağ bahçe yapıyoruz. Oyunun 2014 versiyonu Appstore’da ücretsiz olmuştu eğer mağazadan kaldırılmadıysa indirip onuda oynayabilirsiniz.

– Thug Taxi Driver: Para ile satılan Crazy Taxi oyununa iyi bir alternatif.

– Gang Of The Auto: Adından anlayacağınız gibi yeni bir GTA taklidi. Bunbo Games tarafından geliştiriliyor ve daha ilk sürüm olduğundan sorunlar var. En başta oyun kasıyor. Eğer düzeltirlerse gayet güzel olacak.

– 3D Quad Bikes Unlimited: Grafikleri harika bir atv motor oyunu ancak tek kusuru kontrollerin kötü olması. Güncelleme ile buton kontrolleri eklenirse tadından yenmez.

– Demolition Derby: Bilgisayarlarda oynadığımız Crash Day oyununa benziyor. Tabi grafikler, oynanış o kadar iyi değil ve araçlarda silahlar yok. Ancak mobil cihazlar için güzel bir deneme.

– Traffic Rider: Traffic Racer oyununun geliştiricisinden Traffic Racer’ın motorlu versiyonu.

– Tanktastic: Online Tank savaşları. Ayrıca helikopterde var fakat oyunun güzel olmasına karşın online’da oyuncu bulmak biraz zor.

– İron Tanks: Bir başka online tank savaş oyunu. Bunda neyse ki hem oynanış daha keyifli hemde istemediğiniz kadar online rakip var.

– Drive Simulator 2016 Lite: Az bölümlü, biraz daha geliştirilmesi gereken bir simülasyon oyunu.

– 32 Secs: Temple run ve Tron karması bir oyun. Süre sınırlaması olmasa aslında daha keyifli olacak ama şimdilik durum bu.

– Helicopter Rescue Simulator: GTA’da süremediğiniz helikopteri burada süreceksiniz. Çünkü oynanış gerçekten çok iyi olmuş. Denemenizi öneririm.

– Turbo League:  Steam’in çok satanlarında yer alan Rocket League’in mobil taklidi. Onun kadar iyi değil fakat yinede başarılı bir oyun ortaya çıkarmışlar. Belki Turbo Lig 2 daha da iyi olur.

Zombie Offroad Safari: DogByte Games’den harika bir oyun. Hem zombi avlayacak, hem yarışacak, altın, puan toplayarak yeni araçlar alacaksınız.

Off The Road: Zombie Offroad Safari oyununun zombi olmayan versiyonu. Bu oyun diğerine göre daha iyi diyebilirim. Görevler fazla, stres daha az.

(Eğer ücretli oyunlardan da tavsiyeler isterseniz ilk önce Need For Speed serisi ile Gta serisine bakmalısınız.)

Eğer ekleme yapmak isterseniz yorum olarak gönderebilirsiniz. App Store’a yeni oyunlar eklendikçe güncellenecek. Google Play’deki Backyard Parking gibi bazı kalite oyunlar ne yazık ki App Store’da yoklar. Eğer App Store için gelirlerse onları da ekleyeceğim.