Paypal, Türkiye’deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Paypal, Türkiye'deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Evet, bir bu eksikti ve nihayet Paypal’ı da küstürmeyi başardılar. Birçok hizmet ödememi, alışverişimi rahatlıkla, korkmadan yaptığım Paypal, Türkiye’de faaliyetlerini durduruyor. Bunun sebebi BDDK‘nın Paypal‘a lisans vermemesi. Paypal’ın Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptığı lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi sebebi ile onlarda faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmışlar.

>> Paypal Sanal Para İşine Girdi! “1 USD = 1 PYUSD”

Bu şu demek oluyor; Paypal’dan para gönderemeyecek (ödeme yapamayacak), Paypal hesabımıza para alamayacağız (ödeme alamayacağız). Ama şimdilik hesabımızdaki parayı banka hesabımıza çekebileceğiz. Yani paranız varsa içeride tutmayın.

Paypal, 1998 yılından beri var ve internetteki belkide en güvenilir hizmetlerden birisi. Birçok online alışveriş sitesinde Paypal ile ödeme yapılabiliyor. Ayrıca benim gibi birçok kişi de yurtdışındaki hosting vb. hizmet ödemelerinde, alışverişlerinde Paypal’ı kullanıyorlar. Paypal’ın açıklamasında verilmeyen izinleri almak için çalışmaları sürdürecekleri söyleniyor ama BDDK’nın diğer yerli hizmetleri kayırmak için bilinçli izin vermemiş olma ihtimalini göz önünde bulundurursak bundan sonra işler daha da kötüye gidebilir. İnşallah güzel bir çözüm bulunur. Son yıllarda sürekli bu tarz mevzular yaşanıyor ve en çok bizler zarar görüyoruz.

Paypal ile iletişim kurmanız gerekiyorsa;

PayPal müşteri hizmetlerine; www.paypal.com/selfhelp/home adresini ziyaret ederek, destek@paypal.com adresine e-posta göndererek veya 444 77 01 ya da +353 1 4369128 (uluslararası arama ücretleri geçerli olabilir) numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

Paypal tarafından yayınlanan resmi duyuru ve soru/cevaplara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/home