LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Paypal, Türkiye'deki Faaliyetlerini Durdurdu! - internet-siteleri

Evet, bir bu eksikti ve nihayet Paypal’ı da küstürmeyi başardılar. Birçok hizmet ödememi, alışverişimi rahatlıkla, korkmadan yaptığım Paypal, Türkiye’de faaliyetlerini durduruyor. Bunun sebebi BDDK‘nın Paypal‘a lisans vermemesi. Paypal’ın Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptığı lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi sebebi ile onlarda faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmışlar.

Bu şu demek oluyor; Paypal’dan para gönderemeyecek (ödeme yapamayacak), Paypal hesabımıza para alamayacağız (ödeme alamayacağız). Ama şimdilik hesabımızdaki parayı banka hesabımıza çekebileceğiz. Yani paranız varsa içeride tutmayın.

Paypal, 1998 yılından beri var ve internetteki belkide en güvenilir hizmetlerden birisi. Birçok online alışveriş sitesinde Paypal ile ödeme yapılabiliyor. Ayrıca benim gibi birçok kişi de yurtdışındaki hosting vb. hizmet ödemelerinde, alışverişlerinde Paypal’ı kullanıyorlar. Paypal’ın açıklamasında verilmeyen izinleri almak için çalışmaları sürdürecekleri söyleniyor ama BDDK’nın diğer yerli hizmetleri kayırmak için bilinçli izin vermemiş olma ihtimalini göz önünde bulundurursak bundan sonra işler daha da kötüye gidebilir. İnşallah güzel bir çözüm bulunur. Son yıllarda sürekli bu tarz mevzular yaşanıyor ve en çok bizler zarar görüyoruz.

Paypal ile iletişim kurmanız gerekiyorsa;

PayPal müşteri hizmetlerine; www.paypal.com/selfhelp/home adresini ziyaret ederek, destek@paypal.com adresine e-posta göndererek veya 444 77 01 ya da +353 1 4369128 (uluslararası arama ücretleri geçerli olabilir) numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

Paypal tarafından yayınlanan resmi duyuru ve soru/cevaplara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/home

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 31 Mayıs 2016 tarihinde yayımlanmıştır.


  aziz 31 Mayıs 2016, 03:27

  Belki bu sayede bir türk girişimci butür bir projeye imza atar

  Lordiz 31 Mayıs 2016, 13:55

  @aziz; Zaten Türkiye’de bir sürü Paypal taklidi var ama olay düşündüğünüz gibi basit değil. Paypal sayesinde Türkiye’ye büyük miktarda Dolar, Euro girişi sağlanıyordu yerli hiçbir hizmet Paypal gibi destek göremez ve dışarıdan gelen o paralarda dışarıda kalır. Yurtdışından Paypal’a yine yabancı para gelir ama Türkiye’de kullanılamayacağı için tekrar dışarıya, yabancı hizmetlere harcanır.

  911aile bilgi 14 Haziran 2016, 10:59

  çok güzel teşekkürler..

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019