Yazıya Yorum Gönder!

Popüler hayatta kalma oyunlarından birisi olan PUBG, nihayet bilgisayarlar içinde tamamen ücretsiz oluyor! Normalde mobil sürümü bedava olan ve pc sürümü Steam üzerinden 87 TL’ye satılan oyun, sanırım yapımcıların yeterince para kazanmış olması sonrası bilgisayarlarımız içinde ücretsiz bir sürüm ile herkesin erişimine açılıyor. Şuan beta sürümde olan oyunun Lite sürümü, betadan çıktığında herkes için indirmelere açılmış olacak.

>> PUBG Alternatifi Hayatta Kalma Oyunu “Ring Of Elysium”

PUBG LİTE Nedir? 

Pubg Lite, bildiğimiz PUBG oyununu bilgisayarında oynayamayanlar için hazırlanmış, grafikleri biraz daha basitleştirilmiş fakat geri kalan her şeyi ile aynı olan farklı ve ücretsiz bir sürümü. Yani PUBG Lite oynayanlar ile paralı PUBG oynuyanlar arasındaki tek fark grafiksel olacak gibi görünüyor. Tabi sonradan bir değişiklik olmaz ise!

PUBG LİTE İndir!

Henüz beta aşamasında olan ve sadece Tayvan’a özel yayınlanan beta sürümü beta aşaması tamamlandıktan sonra aşağıdaki bağlantıdan indirip bilgisayarınıza yükleyebileceksiniz. Fakat şuan oyunun dil sorunu, sunucu bağlantı sorunu gibi sorunlar yaşatma ve bolca bug’lı olma ihtimaline karşı indirip yüklemenizi pek önermiyorum. Ama illa ki indireceğim diyorsanız, hemen aşağıdaki bağlantıya gidebilir ve oyunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

>> PUBG Lite İndir

Oyunu sorunsuz oynayabilmeniz için bilgisayarınızda Microsoft Visiaul C++, .NET Framework 4.5.2 yazılımlarının yüklü olması ve sisteminizin DirectX11 destekliyor olması gerek. Gerekli yazılımları yine indirme sayfasından temin edebilirsiniz.

Oyun final sürüm ile yayınlandığında Steam mağazasına eklenecek mi bilemiyorum fakat büyük ihtimalle Steam’den de indirmelere açılacaktır ve bu sayede basit sürümü oynayan kitleye paralı sürümü satmaya çalışacaklardır.

DİKKAT! 

Oyun şuan beta aşamasında olduğundan sadece Tayvan’da oynanabiliyor. Bu sebeple yapabilecekleriniz şunlar;

Yukarıda paylaştığım indirme linkini takip edip 62 mb’lık setup indireceksiniz, bilgisayarınıza ilk kurulumu yapacaksınız (dil Tayvan dili), ardından Pubg üyeliğiniz ile giriş yapacak yada yeni bir üyelik açacaksınız. Üyeliğiniz ile giriş yaptıktan sonra ise karşınıza (muhtemelen) şu mesaj çıkacak;

ยังไม่เปิดบริการในภูมิภาคของคุณ (Bölgenizde henüz mevcut değil.)

Yani oyunu oynayamayacaksınız. Eğer vpn ile Tayvan üzerinden bağlanmayı başarabilirseniz oynarsınız fakat bu durumda tüm oyuncularında Çinli olacağını ve yüksek ping sorunu yaşanacağını unutmayın.

Bilgisayarda Ücretsiz PUBG Keyfi için

Oyun final sürüm olarak yayınlandığında ise rahatlıkla sorunsuz bir şekilde oyununuzu oynamaya başlayabileceksiniz. Azıcık sabır!

Güncelleme: Pubg Lite, başka ülkelerde de erişime açıldı ama henüz halen Türkiye’den erişemiyoruz. Uygulamayı açınca bu sefer karşımıza Tayvan dilinde değil, İngilizce bir uyarı geliyor; “PUBG Lite is unavailable in your region.”

Final sürüm çıktığında yazımda güncelleme yapacağım!

Basit sürüm PUBG Lite için sistem gereksinimleri; 

Minimum:

Window Sürümü: 7,8,10 ve 64bit
İşlemci: En düşük Core i3 2.4GHz
RAM: En az 4GB
Ekran Kartı: En düşük Intel HD Graphics 4000
HDD Alanı: 4GB

Önerilen:

Window Sürümü: 7,8,10 ve 64bit
İşlemci: Core i5 2.8GHz
RAM: 8GB
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 660 or
AMD Radeon HD 7870
HDD Alanı: 4GB

Ücretli PUBG için sistem gereksinimleri;

Minimum:

Window Sürümü: 7,8,10 ve 64bit
İşlemci: En düşük Core i3 2.4GHz
RAM: En az 8GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB
HDD Alanı: 30GB

Önerilen:

Window Sürümü: 7,8,10 ve 64bit
İşlemci: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600
RAM: 16GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB
HDD Alanı: 30GB

>> Steam’de Ücretli PUBG

PUBG Lite Gelene Kadar Alternatifler: 

Pubg Lite final sürümle gelene kadar alternatif yöntemleri kullanarak yine para ödemeden PUBG oynayabilirsiniz.

>> [Tencent Gaming Buddy] Bilgisayardan Bedava PUBG Oynamak
>> Bilgisayarda Yasal ve Gerçek PUBG Oyununu Bedava Oynamak!
>> PUBG Mobil Oyunu ve Ücretsiz PUBG Alternatifleri

Yazıyı beğendiyseniz Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare


Bu yazı 26 Ocak 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019