LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Bilgisayarınızda Conficker Virüsü Var Mı? Yok Mu? - internet-siteleri

Şu anda sisteminizde Conficker virüsü bulunup bulunmadığını tespit etmek için uzmanların önerdikleri pek çok farklı yöntem var ama bunların çoğu oldukça zahmetli yöntemler. Çok daha basit bir sistem ile sizler de kendi bilgisayarınızı test edebilirsiniz.

Genellikle virüsler kendilerini korumak amacıyla bilgisayarın antivirüs veya güvenlik firmalarının web sitelerine bağlanmalarını engelliyorlar. Conficker virüsünün bağlanmayı engellediği sitelerden çağırılan bazı resimleri bir araya getiren “Conficker Eye Chart” adlı bir test sayfası, bu resimlerin hangilerinin görüntülendiğine bakarak bilgisayarınızın tehlikede olup olmadığını anında tespit etmenizi sağlıyor.

>> Test Sayfasına Git

Hemen yukarıdaki bağlantıdan ziyaret edebileceğiniz test sayfasında yer alan resimlerden üst satırdakilerin hiçbiri ya da bir kısmı görüntülenemiyor, fakat alt satırdakiler düzgün görünüyorsa sisteminizde Conficker olma ihtimali oldukça yüksek…

Test sayfası açıldığında üst kısımdaki resimlerin hepsini görüyorsanız sisteminizde virüs yok eğer göremiyorsanız sisteminizde conficker virüsü var tabi test bazen hatalı sonuçlar verebiliyormuş…Sitede alt kısımdaki bilgiler ise size yukarıda en üstte görebileceğiniz olası görüntüleri ve anlamlarını bildiriyor..

>> AVG Antivirüs Kaldırma Aracı “AVG Remover”
>> GrooveMonitor.exe Virüs Müdür? Ne İşe Yarar?
>> USB Bellekler İçin Ücretsiz Virüs Taraması
>> Ücretsiz Virüs Taraması Microsoft Security Essentials

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 30 Ocak 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


    ozan 30 Ocak 2010, 19:01

    daha yeni format attım olmaz herhalde:)

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019