Nvidia’dan Portal Oyunu Sahiplerine Ücretsiz Portal RTX DLC’si!

Nvidia'dan Portal Oyunu Sahiplerine Ücretsiz Portal RTX DLC'si!

NVIDIA, Portal oyununun ışın izleme özelliği kazanmış versiyonunu mevcut ve gelecekteki tüm Portal oyunu sahipleri için ücretsiz olarak yayınladı. RTX özelliğine sahip Portal oyunu, Aralık 2022’de Steam üstünden yayınlandı ve ışın izleme özelliğine sahip tüm ekran kartlarıyla uyumlu çalışabiliyor. Portal oyununa ve RTX özellikli bir ekran kartına sahipseniz, Portal with RTX DLC‘sini hemen Steam’den indirebilirsiniz.

>> Half Life 2, Işın izleme Teknolojisi ile Yeniden Doğuyor!

NVIDIA Lightspeed Studios tarafından geliştirilen ücretsiz yeni DLC, Portal oyununun grafiklerini ışın izlemeye, yeni yüksek çözünürlüklü dokulara ve yeni geliştirilmiş modellere sahip olacak şekilde bir üst seviyeye taşıyor. Bu geliştirmeler; sürükleyiciliği, grafiklerin gerçekçiliğini ve genel oyun deneyimini iyileştiriyor.

DLC’yi indiren Portal oyunu sahipleri, isteğe bağlı olarak orijinal Portal’ı ya da RTX kullanan Portal’ı oynayabilirler.

Işın izleme kısaca; grafikler işlenirken ışığın davranışının simüle edilmesidir. Uyumlu bir ekran kartıyla ışın izlemenin olduğu oyunlarda ışıklandırma, yansımalar ve optik efektler çok daha gerçekçi görünür. Işın izleme sayesinde portallardan bile ışık geçebilecek.