Crytek Tarafından Geliştirilen WARFACE Mobil Oyunu “WARFACE: GO”

Crytek Tarafından Geliştirilen WARFACE Mobil Oyunu "WARFACE: GO"

Crytek tarafından CryEngine oyun motoru ile geliştirilen ve Steam üzerinde (2014 yılından beri) ücretsiz olarak yayımlanan çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunu Warface‘in mobil sürümü Warface: GO çıktı! Aksiliktir Call of Duty Mobile’in erişime açılışı ile yakın tarihlere denk getirilen Warface: GO, COD Mobile’in biraz gölgesinde kalsa da, belli bir kesim tarafından şimdiden duyulmaya, oynanmaya başladı. Bende onlardan birisiyim.

WARFACE’i Nasıl Bilirsiniz? 

Daha önce belki adını hiç duymadınız yada adını duydunuz ama oynamadınız, fakat uzun zamandır böyle bir oyun vardı.. Şimdi ise bu oyunun bir mobil sürümü var. Bazı eksikleri olsa da.. (En büyük eksikleri; Türkçe dil desteği, yetersiz ayar seçenekleri, yetersiz eğitim, az sayıda oyun modu ve oyuncu sayısının az olması..)

Fakat haberin duyulması ve Call of Duty Mobile oyuncularının yeni arayışlara girmesi ile ilgiyi üzerine çekebileceğini düşündüğüm, zamanında bilgisayar üzerinden de uzun süre oynadığım bir oyundur Warface. Hele ki 5 oyunculu Coop senaryoları ile çok eğlencelidir.

Warface, yaratıcı, eğlenceli bir oyundur. Bilgisayar sürümünde grafikleri harikadır, mod çeşitliliği çok iyidir ve vuruş hissiyatı Call of Duty kadar olamasa da yeterlidir.

Warface Mobile Nasıldır?

Warface mobil oyunu Warface: Global Operations, başlangıç için gayet iyi grafiklere sahip, cihazı fazla yormayan, kısa süreli maçlar atabildiğiniz ve vuruş hissiyatı ile orta halli fakat birçok mobil nişancı oyununa göre yeterli bir mobil oyun. Ancak şuan geliştiriliyor ve zamanla eksik modların, haritaların oyuna dahil edileceği söyleniyor. (Sözlerinde dururlarsa..)

Ve birde şuan için Google Play’den oyunu arattığınızda ulaşamıyorsunuz. Google üzerinden url’ye ulaştığınızda da, Türkiye’den erişime kapalı olduğunu görüyorsunuz. Başka ülkelerden ise oyuna erişilebiliyor.. İşte bu kötü bir durum..

Peki Ne Yapıyoruz? 

Oyuna doğrudan erişim sağlanana kadar, Android tutkunlarının sürekli kullandığı yönteme başvuruyor, oyunun Apk ve Data dosyalarını Apkcombo ile indirip, oyunu telefonumuza yüklüyoruz.

>> WARFACE: GO APK+DATA İndir

Data dosyası karışık bir isimle inerse 650 mb’lık dosyanın adını

main.69020.com.my.warface.online.fps.pvp.action.shooter.obb

olarak değiştirin ve bu dosyayı Android > Obb klasörü içinde oluşturacağınız

com.my.warface.online.fps.pvp.action.shooter

isimli klasöre kopyalayın.

Oyun Türkiye’den erişime açıldığında da doğrudan aşağıdaki bağlantılardan oyunu indirip oynamaya başlıyoruz.

>> WARFACE: GO Google Play’de

>> WARFACE: GO Apple Store’da

Oyuna girdiğinizde çok basit, birkaç saniyelik bir eğitim oluyor, ardından FİGHT butonu ile online maçlara atılıyorsunuz. Kısacık eğitimde sizi nelerin beklediği anlatılmıyor ve sanki herkes daha önce Warface oynamış gibi düşünülüyor. Fakat her FİGHT butonunu kullandığınızda farklı haritalar, farklı modlar geliyor karşınıza. Mesela bir maçta takım ölüm maçı modunu oynuyorsunuz, bir maçta bölge ele geçirme modunu oynuyorsunuz.

Arkasında durulur, sürekli geliştirilir ve Türk kardeşler tarafından kurulan bir oyun şirketinin oyunu olduğu için WARFACE: GO Türkiye’den erişime açılıp, Türkçe dil desteği de eklenirse, iyi bir geleceği, daha fazla online oyuncusu olacağını düşünüyorum.

Oyunu yüklemeden önce sizi neyin beklediğini görmek istiyorsanız, aşağıdaki kısa oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Oyun ile alakalı bir sorunuz olursa da konu altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Oyuna yeni güncellemeler, yenilikler geldiğinde yazımda güncelleme yapacağım.