LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

League Of Legends'ın Mobil Sürümü LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak? - oyun-indir, cep-telefonu-teknoloji-haber

Muhtemelen duymuşsunuzdur, Çinli oyun şirketi Tencent, League of Legends‘ın mobil sürümünü geliştiriyor ve oyun çok yakında mobil platformlarda yayımlanmış olacak! Aslında Tencent Games 2015 yılında böyle bir teklif ile Riot Games’e gitmiş, LOL’un mobil sürümünü geliştirmek istediğini iletmiş ancak Riot Games buna karşı çıkmış. Fakat artık Riot Games’in gelirleri azaldığından ve Tencent Games Riot Games’in sahibi olduğundan durumlar değişmiş.

>> Marvel’ın Mobil Moba Oyunu “MARVEL Super War”
>> Overwatch Benzeri Mobil Oyun “Ace Force”

LOL’u Mobil Platforma Getirmek Mantıklı Mı?

Bence mantıklı. Çünkü mobil platformdaki moba oyunları her geçen gün daha güçleniyor, oyuncu kitlelerini genişletiyor ve Lol ile Dota 2 başta olmak üzere pc moba oyunlarının oyuncularını ellerinden alıyorlar. Örneğin ben, hem Dota2, hemde Lol oynardım fakat telefonumda Mobile Legends oynamaya başladığımdan beri bilgisayarda Dota2 ve Lol oynamayı bıraktım.

Ayrıca bu işin maddi tarafı da var.. Çevrim içi oyunların oyuncu kitlesi büyüdükçe masrafları artıyor ve bir yerden sonra, gelirler giderlerini karşılamakta zorlanıyor. League of Legends için de aynı durumun geçerli olduğu, geçen sene 1.4 Milyar Dolar gelir elde eden Riot Games’in gelirinin her ne kadar yüksek görünse de, bir önceki yıla göre %21 düşüşte olduğu söyleniyor.

Yani League of Legends’ın her sene %21 gelir düşüşü yaşadığını düşünürsek, en geç 5 seneye bu soruna sağlam bir çözüm üretmeleri gerekecek yada kepenkleri kapatacaklar.

En mantıklı çözüm nedir sizce? Mobil rakiplerin önüne set çekmek, rakiplere giden oyuncuları tekrar geri toplamak.

Tencent, bildiğiniz üzere Çin merkezli bir oyun şirketi. Pubg mobil oyununu o geliştirdi. Yakın zamanda erişime açılan Call of Duty mobile oyununu da o geliştiriyor. Ayrıca League of Legends’ı geliştiren Amerikalı oyun şirketi Riot Games’in de (2015 yılından beri tamamiyle) sahibi.

Ve birde Arena of Valor var.. Tencent Games’in 2016 yılında piyasaya sunduğu mobil MOBA oyunu!

2015 yılında Riot Games’e; “Gel şunun mobil sürümünü yapalım” dedikten sonra red edilince kendi mobil moba oyununu geliştirip mobil platformlardan yayınlamış ve oyun, Mobile Legends’dan sonra mobil platformların en popüler moba oyunlarından birisi olmuş.

Şimdi bu şirket League of Legends için bir mobil sürüm geliştirmesin mi? Geliştirsin..

Peki Lol Mobile Ne Zaman Çıkacak? 

Daha önceki sızıntılar, Lol Mobile 2019 yılına yetişmeyecek diyordu. Fakat yeni bir sızıntı, Lol Mobile’in 16 Ekim 2019 tarihinde yayımlanacağını söylüyor. Bu bilgi resmi kaynaklardan onay almamış ancak sızıntıyı yapan kişi daha önce Lol Mobile oynanış videoları yayımlayan biri olduğundan bu bilginin ciddiye alınması gerekiyor.

Eğer bu sızıntı tarih doğruysa, şunun şurasında 4-5 günümüz kaldı demektir. Ben pek inanamıyorum ama Youtube’da gördüğümüz bazı oynanış videolarından oyunun zaten hazır olduğu görülüyor. Peki neden yayımlamasınlar?

16 Ekim olur olmaz. Belki yıl sonuna sarkar fakat benimde tahminim oyunun 2020 yılına girmeden yayımlanacağı yönünde. Tabi bir aksilik olmazsa..

Bekleyelim, görelim. League of Legends’ın mobil oyunu LOL mobil 16 Ekim‘de duyurulacak mı yada yayımlanacak mı? Lol Mobile geldiğinde mobil platformlarda nasıl bir etki yaratacak? Mobile Legends ve Dota 2 buna nasıl karşılık verecek?

GÜNCELLEME! LOL MOBİLE OYUNU WİLD RİFT DUYURULDU!

16 Ekim’de LOL mobil sürümünü bekliyorduk ve beklenen oldu. LOL 10. yıl etkinliği kapsamında mobil için özel olarak tasarlanan bir League of Legends oyunu duyuruldu. Oyunun adı LOL: Wild Rift. Yapımcılar doğrudan LOL’ü mobil platforma getirmenin doğru olmayacağını düşünmüş ve farklı bir isimle LOL’ü mobil cihazlara uyarlamışlar. Bu yüzden yeni oyun ile LOL farklı iki oyun olacak fakat birbirleri ile birçok ortak özellikleri de olacak. Yeni LOL oyunu Wild Rift, 2020 yılında yayımlanacak. Detaylara bu blog yazımdan ulaşabilirsiniz.

Lol Mobile gelene kadar mobil moba ihtiyacınızı giderecek alternatifler için aşağıdaki bağlantıdan diğer yazıma göz atabilirsiniz.

>> Lol ve Dota2 Alternatifi Mobil Moba Oyunları

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 11 Ekim 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


    ALLAH 27 Mayıs 2019, 11:20

    ALLAH BÜYÜK

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019