League Of Legends’ın Mobil Sürümü LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak?

League Of Legends'ın Mobil Sürümü LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak? - oyun-indir, cep-telefonu-teknoloji-haber

Muhtemelen duymuşsunuzdur, Çinli oyun şirketi Tencent, League of Legends‘ın mobil sürümünü geliştiriyor ve oyun çok yakında mobil platformlarda yayınlanmış olacak! Aslında Tencent Games 2015 yılında böyle bir teklif ile Riot Games’e gitmiş, LOL’un mobil sürümünü geliştirmek istediğini iletmiş ancak Riot Games buna karşı çıkmış. Fakat artık Tencent’in sözü geçiyor ve…

>> Marvel’ın Mobil Moba Oyunu “MARVEL Super War”
>> Overwatch Benzeri Mobil Oyun “Ace Force”

LOL Mobil Çok Yakında Geliyor!

Tencent, bildiğiniz üzere Çin merkezli bir oyun şirketi.

Pubg mobil oyununu o geliştirdi. Yakın zamanda erişime açılan Call of Duty mobile oyununu geliştiriyor. Apex Legends Mobile oyununu geliştiriyor..  Ayrıca League of Legends’ı geliştiren Amerikalı oyun şirketi Riot Games’in de (2015 yılından beri tamamiyle) sahibi.

Ve birde Arena of Valor var.. Tencent Games’in 2016 yılında piyasaya sunduğu mobil MOBA oyunu!

2015 yılında Riot Games’e; “Gel şunun mobil sürümünü yapalım” dedikten sonra red edilince tek başına geliştirdiği mobil moba oyunu..

Sonrasında ne oldu? Riot Games’i satın aldı ve geçmişteki tecrübesine ve planlarına bakarak Lol mobil oyunu LOL: Wild Rift’i geliştirmeye başladı.

Oyun, birebir PC sürümüne benziyor.

Başlangıçta 40 kahraman olacağı, sonradan diğer kahramanların ekleneceği, ayrıca oyunda PC sürümünde kullanılan Türkçe seslendirmelerin de yer alacağı söyleniyor.

Peki Lol Mobile Ne Zaman Çıkacak? 

Daha önceki sızıntılar, Lol mobil’in 2019 yılına yetişmeyeceğini söylüyordu. Fakat yeni bir sızıntı, 16 Ekim 2019 tarihinde bir duyuru olacağını söylüyor. Eğer bu sızıntı doğruysa, belki de oyunumuz erkenden geliyor olabilir?

Bekleyelim, görelim.

League of Legends’ın mobil oyunu LOL mobil 16 Ekim‘de duyurulacak mı yada yayınlanacak mı? Lol Mobile geldiğinde mobil platformlarda nasıl bir etki yaratacak? Mobile Legends ve Dota 2 buna nasıl karşılık verecek?

GÜNCELLEME! LOL MOBİLE OYUNU WİLD RİFT DUYURULDU!

16 Ekim’de LOL mobil sürümünü bekliyorduk ve beklenen oldu. LOL 10. yıl etkinliği kapsamında mobil için özel olarak tasarlanan bir League of Legends oyunu duyuruldu. Oyunun adı LOL: Wild Rift. Yapımcılar doğrudan LOL’ü mobil platforma getirmenin doğru olmayacağını düşünmüş ve farklı bir isimle LOL’ü mobil cihazlara uyarlamışlar. Bu yüzden yeni oyun ile LOL farklı iki oyun olacak fakat birbirleri ile birçok ortak özellikleri de olacak.

Yeni LOL oyunu Wild Rift, tahminlere göre 2020 yılı Haziran sonu gibi yayımlanacak.

Detaylara bu blog yazımdan ulaşabilirsiniz.

Lol Mobile gelene kadar mobil moba ihtiyacınızı giderecek alternatifler için aşağıdaki bağlantıdan diğer yazıma göz atabilirsiniz.

>> Lol ve Dota2 Alternatifi Mobil Moba Oyunları