League Of Legends’ın Mobil Sürümü LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak?

league of legends moba - League Of Legends'ın Mobil Sürümü LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Muhtemelen duymuşsunuzdur, Çinli oyun şirketi Tencent, League of Legends‘ın mobil sürümünü geliştiriyor ve oyun çok yakında mobil platformlarda yayınlanmış olacak! Aslında Tencent Games 2015 yılında böyle bir teklif ile Riot Games’e gitmiş, LOL’un mobil sürümünü geliştirmek istediğini iletmiş ancak Riot Games buna karşı çıkmış. Fakat artık Tencent’in sözü geçiyor ve…

>> Marvel’ın Mobil Moba Oyunu “MARVEL Super War”
>> Overwatch Benzeri Mobil Oyun “Ace Force”

LOL Mobil Çok Yakında Geliyor!

Tencent, bildiğiniz üzere Çin merkezli bir oyun şirketi.

Pubg mobil oyununu o geliştirdi. Yakın zamanda erişime açılan Call of Duty mobile oyununu geliştiriyor. Apex Legends Mobile oyununu geliştiriyor..  Ayrıca League of Legends’ı geliştiren Amerikalı oyun şirketi Riot Games’in de (2015 yılından beri tamamiyle) sahibi.

Ve birde Arena of Valor var.. Tencent Games’in 2016 yılında piyasaya sunduğu mobil MOBA oyunu!

2015 yılında Riot Games’e; “Gel şunun mobil sürümünü yapalım” dedikten sonra red edilince tek başına geliştirdiği mobil moba oyunu..

Sonrasında ne oldu? Riot Games’i satın aldı ve geçmişteki tecrübesine ve planlarına bakarak Lol mobil oyunu LOL: Wild Rift’i geliştirmeye başladı.

Oyun, birebir PC sürümüne benziyor.

Başlangıçta 40 kahraman olacağı, sonradan diğer kahramanların ekleneceği, ayrıca oyunda PC sürümünde kullanılan Türkçe seslendirmelerin de yer alacağı söyleniyor.

Peki Lol Mobile Ne Zaman Çıkacak? 

WİLD RİFT, 10 ARALIK 2020 Saat 13:00’DA ERİŞİME AÇILIYOR! 

Heyecanlı bekleyişte sona geliniyor: League of Legends: Wild Rift bölgesel açık betası başlıyor. Oyun Türkiye’de erişime açıldığında hem Google Play bağlantısından hem de Apple Store bağlantısından akıllı cihazlarımıza indirip oynayabileceğiz.

Riot Games tarafından geliştirilen, mobil cihazlar ve konsollar için tasarlanan Wild Rift, bölgesel açık beta süreciyle 7 Aralık itibariyle Okyanusya, Tayvan ve Vietnam; 10 Aralık itibariyle Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ve Rusya ve CIS bölgelerini kapsayacak şekilde büyüyor.

Oyunun Türkiye’de erişime açılacağı tam tarih 10 Aralık 2020, saat 13:00. Oyun erişime açıldığında halen beta sürüm olacak fakat beta sürümdeyken bile doğrudan Türkçe seslendirme ile oynama şansımız olacak.

Oyuna Google Play’de bu bağlantıdan, Apple Store’da bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Lol Mobile gelene kadar mobil moba ihtiyacınızı giderecek alternatifler için aşağıdaki bağlantıdan diğer yazıma göz atabilirsiniz.

>> Lol ve Dota2 Alternatifi Mobil Moba Oyunları

– Reklamlar –

adbanner