Cyberpunk 2077’de Half Life 3 Göndermesi!

Cyberpunk 2077'de Half Life 3 Göndermesi!

Yıllardır merakla beklediğimiz GTA bükücü Cyberpunk 2077, nihayet piyasaya sürüldü, ve oyunun erişime açılması ile birlikte oyunda gizlenen mesajlar ve sürprizlerde keşfedilmeye başlandı. İşte o sürprizlerden birisi de yıllardır gelmek bilmeyen ve artık fanların umudunu kaybettiği Valve oyunu Half Life 3‘e ait!

CyberPunk 2077’de Half Life Mesajı!

Mevzu neydi? Bilmeyenler için özetlersek;

Half Life fanları uzun zamandır yeni bir devam oyununun gelmesini bekliyorlardı ve yapımcı Valve, Mart 2020’de ters köşe yaparak VR tabanlı bir Half Life oyunu yayınlamıştı. Half Life Alyx, Half Life ana karakterlerinden Alice’i konu alıyordu, fakat beklediğimiz gibi bir Half Life devam oyunu değildi. Tabi Half Life Alyx’in gelişi ile, azıcık kabaran Half Life 3 ümitleri de tekrar rafa kaldırılmıştı.

Görünen o ki, mevzuya duyarlı Cyberpunk 2077 yapımcıları belki biraz eğlence, belki biraz reklam yapmak için bu fırsatı kaçırmadılar ve Cyberpunk 2077’ye eğlenceli bir Half Life 3 mesajı eklediler.

İlk olarak Twitter üzerinde ValveNewsNetwork sahibi Tyler McVicker tarafından paylaşılan sürpriz şu; (En azından ben ondan gördüm..)

Mesajın Türkçe çevirili hali ise şu;

Cyberpunk 2077'de Half Life 3 Göndermesi!

Elli koca yılın ardından bekleyiş nihayet sona erdi! No Life serisinin üçüncü ve son oyunu, YARIN oyun severlerle buluşacak! Önceden belirtildiği üzere ana karakterde büyük değişikliklere gidilmeyecek. Yine sessiz ama güçlü bilim adamı Baron Freimensch (Gordon Freeman) olarak oynayacağız. Baron’a Kuzey Kutbu’na doğru çıktığı yolculukta eşlik edeceğiz. Amacı ise… Neyse, oynamanıza 24 saatten az bir zaman kalmışken sürprizi bozmak olmaz! İşin özü Baron, yanında Alice, elinde de levyesiyle o kendini bilmez uzaylılara hadlerini güzelce bildirecek.

Cyberpunk 2077’de bir görevi yaparken karşınıza bu not geliyor. No Life 3 isimli bir oyunun 50 yıl sonra geri döndüğü yazıyor. Tabi ki bahsi geçen oyun Half Life 3.

Ayrıca bununla alakalı bir görsel daha var, o görselde de yine No Life 3 isimli kurgu oyunun afişini görüyoruz.

Cyberpunk 2077'de Half Life 3 Göndermesi!

Adamlar sağlam girmişler.. Belki Half Life fanlarının bu oyunu çok seveceğini bildiklerinden yaptılar? Yada onlarda yıllardır bir Half Life 3 beklediler ama gelmedi..

50 koca yıl!?

Half Life 2’nin çıkışının üzerinden 16 sene geçti ama işin espirisi bu.. Fenomen olmuş, çok tutulmuş bir oyunu neden devam ettirmezsin, neden en az 15 sene Half Life fanlarını miyavlatıp durursun?.. Yapmıyorum de, artık Half Life 3 gelmeyecek de.. Adamlarda işte böyle dalga geçiyor..

Cyberpunk 2077’yi de 8 sene bekledik ama nihayetinde geldi.. Peki Half Life 3 nerede?

Oyunda Bir de Levye Var!

Ayrıca bir başka oyuncuda oyunda bir levye olduğunu paylaşmış, Tyler McVicker’ın tweetinin tam altında. Ekteki görselde bir levye var ve levyenin körelmiş olduğu notu yazıyor. Tabi bu not, levyenin oyuncu tarafından çok kullanılmış olmasından kaynaklı da olabilir yada doğrudan bir Half Life 3 göndermesi.. Orasını şuan bilemiyorum.

Cyberpunk 2077'de Half Life 3 Göndermesi!

İnşallah Gabe Newell para saymaktan biraz fırsat bulur da azıcık Cyberpunk 2077 haberlerine göz atar. Belki Cyberpunk 2077 Gabe Newell’ın harekete geçmesini sağlar?!.. Ne dersiniz?

10 Aralık 2020 tarihinde piyasaya sunulan Cyberpunk 2077, Steam ve EpicGames üzerinde 249 TL fiyat etiketi ile satılıyor ve oyunun şimdilik indirme boyutu 70 gb. Kocaman bir açık dünya var ve henüz keşfedilmemiş neler neler..?

Dediğim gibi, bakalım daha neler neler göreceğiz?

>> Cyberpunk 2077’de Türkçe Çeviri Krizi ve Tartışmalı Türkiye Haritası
>> CyberPunk 2077’yi Ücretsiz İndirmek İsterken Oltaya Gelmeyin!