Cyberpunk 2077’de Kapıları Açan Mod “Cyberpunk Open Sesame”

Cyberpunk 2077'de Kapıları Açan Mod "Cyberpunk Open Sesame"

Cyberpunk 2077’de ana görevler dahil yapılacak her görevi bitirdim ve artık sadece güncellemelerle gelecek yeni görevleri bekliyorum. Bu arada tabi ki ufak ufak yeni yayınlanan veya gözümden kaçmış olabilecek modları deniyorum. Daha önce bir hile modu, bir araç çağırma modu paylaşmıştım, başka ne olabilir derken fark ettim, kapıları açan bir mod varmış, modun adı “Açıl Susam”. 

Bu mod ne yapıyor? Oyun içerisinde açılmaya uygun fakat normal F tuşu ile açılmayan kapıları açıyor. Örneğin arasaka binasına görev harici giderseniz kapı açılmaz, ancak bu modla kapıyı açabilirsiniz. Benzer şey, yan görevler içinde geçerli. Görev sırasında girdiğin kapı, sonradan açılmaz. Ancak bu mod ile açabilirsin..

Aynı şekilde araçlarda da normal şartlarda kapısını açamadığın araçları bu mod sayesinde ele geçirip sürebilirsin.

Peki Open Sesame Modunu Nasıl Yüklüyoruz? 

Öncelikle bu mod için Cyber Engine Tweaks modunu yüklememiz gerekiyor. O mod yüklenmezse, Open Sesame modu yüklenmiyor, doğal olarak kullanılamıyor.

Daha önce Cyber Engine Tweaks modunu yüklemediyseniz aşağıdaki yazıma bakarak ilk adımı tamamlayabilirsiniz..

>> “Cyber Engine Tweaks” Nasıl Yüklenir?

Cyber Engine Tweaks tamam ise, ikinci adıma geçiyoruz!

Open Sesame mod sayfasına gidiyor, mod paketini indirip, Cyber Engine Tweaks yükleme klasöründeki Mods içine yüklüyoruz. (NexusMods sitesinden mod indirebilmek için ücretsiz üye olmanız gerekiyor.)

>>Open Sesame Modu İndir

Paket içindeki dosyalar:

bin\x64\plugins\cyber_engine_tweaks\mods klasörü içinde Open_Sesame klasörü.

Klasörün kopyalanacağı konum:

..\EpicGames\Cyberpunk2077\bin\x64\plugins\cyber_engine_tweaks\mods
..\Steam\steamapps\common\Cyberpunk 2077\bin\x64\plugins\cyber_engine_tweaks\mods

NOT: Bu mod henüz yeni sistemi (RedMod) desteklemediği için eski yöntemle yükleniyor. Eğer yeni bir güncelleme ile RedMod desteği gelirse, dosyaların yükleneceği konum oyun ana dizinindeki mods klasörü olacak.

Klasörü içindeki dosyalarla birlikte kopyaladıysak, şimdi oyuna giriş yapıyor, oyundayken Cyber Engine Tweaks‘i açıyoruz.

Cyber Engine Tweaks ilk defa çalışıyorsa oyununuzda, sizden bir tuş seçmenizi isteyecek ve o arada bulduğu modları da otomatik aktif edecek. Ben, * tuşunu kullanıyorum.

Sonrasında CET menüsü altında Open Sesame modunu buluyor, iki seçenek için birer tuş belirliyoruz. Kapı aç/kapa, aracı patlat ve npc’yi öldür.

Ben bunlar içinde num lock’dan – ve + tuşlarını ayarladım. Sorun yaşamadan kullanabildim.

Yüklemeleri doğru yaptıysanız sizde artık oyuna girip, denemesini yapabilirsiniz.

Bir kapıya ya da araca gidin, F tuşu ile kapıyı açamıyorsanız belirlediğiniz mod tuşuna () basın. Ekranda özel bir bilgi penceresi çıkarsa kapı açılıyordur. Ki zaten kısa sürede açılır.

Modu kaldırmak isterseniz, doğrudan mods klasöründeki open_sesame klasörünü silin.

Oyunun Github sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa, yorum olarak yazabilirsiniz.

İyi eğlenceler.