Doğayı ve Hayvanları Koruyacak Çevre ve Hayvan Koruma Polisleri Geliyor!

Doğayı ve Hayvanları Koruyacak Çevre ve Hayvan Koruma Polisleri Geliyor!

Uzun zamandır doğaya verilen zarar, hayvanlara uygulanan şiddetten şikayetçiyiz fakat bir türlü çözüm üretilmiyor, doğa katlediliyor, ormanlar yakılıyor, hayvanlara zarar veriliyor ve sırf zevk için hayvanlara işkence edip birde internet üstünden, sosyal medya hesaplarından bunu paylaşıyorlardı. Sosyal medyada bu sorunlar üzerine sürekli yetkili makamlar etiketleniyor, toplu imza katılımları yapılıyor ve bu işin artık bir kontrol altına alınması isteniyordu. Nihayet beklenen haber bugün geldi.

Yeni başlatılan bir çalışma ile emniyet içinde çevreyi, doğayı, hayvanları koruyacak bir şube müdürlüğünün oluşturulmasına karar verildiği ve bu birimin içinde yer alacak polislerinde sırf bu olaylar için yetkilendirileceği açıklandı.

Haydi Uygulaması ve Çevre ve Hayvanları Koruma Polisi 

Yetkili birimin ne zaman faaliyete geçeceği ve polislerin yetkileri henüz bilinmiyor. Fakat içişleri bakanlığının paylaştığı duyuru tweetinden şunu anlıyoruz, gerçekten etkili bir birim kuruluyor.

Doğayı ve Hayvanları Koruyacak Çevre ve Hayvan Koruma Polisleri Geliyor!

Yukarıdaki görselde Doğa, Çevre ve Hayvan Koruma Polisinin resmi taşıtı görünüyor. Taşıtın ön tarafında Emniyet Genel Müdürlüğü yazan Polis logosu yer alırken, arka tarafında da Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi yazan bir logo görünüyor. Ayrıca birde Haydi yazısı görüyoruz ki, bu da tahmin edeceğiniz üzere yetkili birime bağlı bir mobil uygulamanın adı oluyor.

Açılımı Hayvan Durum İzleme olan Haydi uygulaması henüz yayınlanmamış olsa da uygulama üzerinden yetkili ekiplere şikayet iletebileceğimizi, sonrasında da şikayetlerin durumunu izleyebileceğimizi tahmin etmek hiçte zor değil.

Eğer işini sağlam yaparsa (ki öyle olacaktır) harika bir birim geliyor. İlgili çalışmanın hem doğaya hemde hayvanlara yararı olmasını, caydırıcı ve etkili olmasını diliyor, çalışmada emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

İnşallah doğa ve hayvan katliamları artık son bulur!

Haydi uygulaması yayınlandığında yazımda güncelleme yapacağım!