Dünyanın En Zeki İnsanı Koreli “Kim Ung-Yong”

Dünyanın En Zeki İnsanı Koreli "Kim Ung-Yong"

“Kim Ung-Yong” 210 IQ’su ile tarihin en zeki adamı… 8 Mart 1962’de Kore’de doğan Kim Ung-Yong isimli süper dahi, dünyanın en zeki insanı olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’nda yer alıyor. 3 yaşında Hanyang Üniversitesine kabul edilen, 4 yaşında üniversiteye gitmekle kalmayıp aynı zamanda o yaşta Japonca, Korece, Almanca ve İngilizce dillerine de hakim olan koreli, bu alanda da ayrı bir rekorun sahibiymiş..(Daha sonraları Çince, İspanyolca, Vietnamca, Filipince, Almanca, İngilizce, Japonca ve Korece dillerinde de uzmanlaşmış.)

5 yaşına bastığında en zor integral ve diferansiyel denklemleri çözebilen dahinin IQ’su 210‘un üzerinde olduğu söyleniyor.

6 yaşına kadar fizik bölümünde misafir öğrenci olarak okuyan Yong, 7 yaşında Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Amerika’ya davet almış.

1974 yılında üniversitedeyken NASA’da araştırmalara başlayan koreli, 15 yaşını doldurduğunda Colorado Üniversitesi’nde Fizik Doktorası’nı yapmış.

1978 yılında anavatanı Kore’ye dönen Yong’a birçok prestijli üniversiteden teklif gelmesine karşın o, yerel bir üniversitede ders vermeyi seçmiş. Yong, şu anda Kore’deki Chungbuk Üniversitesi’nde part-time öğretim üyesi olarak hayatını sürdürüyormuş.

Dünyanın En Zeki İnsanı Koreli "Kim Ung-Yong"

Kim Ung-Yong’un zekasını tam anlayabilmeniz için son olarak şunuda ekleyelim, normal insanların İQ’sunun 90 ile 130 İQ arasında olduğu, Einstein’ın İQ’sunun 160 olduğu, bunun yanında Kim Ung Yong’un İQ’sununda 210 üzeri olduğu söyleniyor..

İQ Testi çözmek ve tahmini İQ’nuzu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki siteden İQ testi çözebilir ve tahmini İQ’nuzu bulabilirsiniz..

http://www.iqtest.dk/main.swf

Siteye girdikten sonra English seçin, ardından Start basın, gelen şekilli 38 soruyu en doğru olacak şekilde verilen 38 dakikalık sürede çözün ve sorular bittiğinde sağ taraftaki bağlantıdan Send butonuna basın İQ oranınız hesaplanıp size sunulacak..Testi bende çözdüm ve tahmini İQ oranım 115 çıktı ne kadar doğru ne kadar yanlış orasını bilemiyorum..