LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Facebook'da Yeni Tuzak! Her Gördüğünüze Bakmayın! - internet-siteleri

İnternette ziyaret ettiğiniz web sitelerini farkında olmadan Facebook profilinizde paylaşıyor olabilirsiniz. Facebook’daki “Auto Like” yani “Otomatik Beğen” özelliği kullanıcıların istemedikleri halde tıkladığı herhangi bir video veya içeriği “beğenmesine” veya Facebook profilinde “paylaşmasına” neden oluyor.

Güncelleme: Yazının yayınlandığı 2011 yılından sonra Facebook otomatik beğen açığı kapatılmış, engellenmiş olabilir.

Bunun için önce web sayfasına ilgili kodlar ekleniyor ve kodların girildiği bu sayfalara kullanıcılar giriş yaptığında sayfadaki herhangi bir bağlantıya tıklamasıyla birlikte bu web sayfasının Facebook sayfasını otomatik olarak “beğenmiş” veya profilinde “paylaşmış” oluyor.

Benzer şekilde Facebook’da arkadaşlarınızın beğendiği veya paylaştığını sandığınız video veya herhangi bir içeriğe tıklayıp bakmak istediğinizde Facebook dışında bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz ve işte o anda bu sayfayı da aslında “beğenmiş” oluyorsunuz.

Kullanıcıların birçoğu, bu bilgiyi Facebook hesabında paylaştığının farkında olmazken, bunu bilen uyanıklar ise web sayfalarına bu kodları girmeye devam ediyor.

>> Facebook Hesap Güvenliği ve Hesap Kurtarma 
>> Facebook’da Arkadaşlarımı Nasıl Gizlerim?
>> Facebook Duvarını Yazmaya Açma / Kapatma
>> Facebook Sayfasından Birini Engelleme
>> Facebook Sayfa İsmi Değiştirme
>> Facebook Hesabını Güvenli Hale Getirmek

NE YAPMAK GEREKİYOR

– Bu tür tuzaklar daha çok “cinsel içerikli” veya “erotik” videolar üzerine kurulu.

– Facebook’ta paylaşılan sıradan bir video veya içeriğe benziyor. Bu tür paylaşımlar genellikle kullanıcıyı Facebook dışında bir sayfaya yönlendiriyor. Videoya tıklamadan önce adrese göz atılabilir.

– Facebook profilinden çıkış yaptıktan sonra internette dolaşmak daha mantıklı; zira bu tür siteler Facebook’a girmiş kullanıcıya herhangi bir soru sormadan ilgili sayfayı “beğenmelerini” sağlıyor. Oysa Facebook hesabına giriş yapmamış kullanıcı bu sayfaya tıkladığında kendisine “kullanıcı adı” ve “şifre” soruluyor. Bu bilgiler girilmediği taktirde herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 21 Nisan 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


    cahiladam 06 Ağustos 2015, 11:13

    face face ilk başta şunu kabul edin artık bir sanal kumarhane olduğu sosyal paylaşım falan değildir ne az para karşılığı olan adı oyunmuş çocuklara bile dayatılan oyunlarda bitimi can bilmem ne telde al yok kartla al bu poker slot ile büyür iyide bu kimin elinde bakın bakalım o kadar oyun içinde ben bildğin sayamadığım kadar hepside çin mafyası elindedir teknoloji devi olmuş oyun piri olmuş makinayla  ve kim bunları koruyan faceni ta kendisidir bu oyunlara tık dedğin an ne kadar face bilgin var ellerindedir paylaşımın var
    birde şu konu face mesajla asla kimlik doğrulması istemez kitler kapatır hepte oyun oynana facelrde olur niye fake yapmıştır mafyaynın işine gelmediği için kitlenir parasına el konur 

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019