LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

HomeFront xinput1_3.dll, D3DCompiler_42.dll hatası çözümü - windows-destek

Malumunuz Homefront Mart ayında piyasaya çıktı. Oyunu sabırsızlıkla bekleyenlerden biri olarak bende oyunu temin ettim ve nasılmış, abartıldığı kadar iyi mi yoksa fos mu diye merak edip incelemek istedim.. Fakat oyunu ilk çalıştırma denememde ardı ardına birkaç hata ile karşılaştım ve nihayetinde pes etmeden bu hataların hepsini bertaraf ettim..

Oyunu açmayı ilk denememde xinput1_3.dll dosyasının olmadığına dair bir hata ile karşılaştım, hatanın çözümü için öncelikle Directx’in son versiyonunu bilgisayara kurdum fakat hata uyarısı devam ediyordu bu seferde internetten ilgili dll dosyasını indirip Bilgisayarım > C > Windows > System içine attım.

Dll dosyasını ilgili klasöre attıktan sonra bu seferde D3Dompiler_42.dll hatası çıktı, bu seferde bu hatanın çözümü için aşağıdaki linkte bulunan Directx yükleme yazılımını indirdim ve çalıştırdım. Uygulama kısa sürede bilgisayar için gerekli tüm directx runtime dosyalarını indirip kuruyor.

https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=35

Olurda yukarıdaki link hata verirse indirdiğiniz uygulama Microsoft tarafından sağlanan Directx End-User Runtime Web İnstaller, uygulamayı bu sayfadan indirebilir veya linklerde sorun varsa Google’dan adıyla aratabilirsiniz.. Uygulama zaten 285 KB birşey, indirip çalıştırdığınızda yukarıda dediğim gibi bilgisayarınız için gerekli Directx dosyalarını bulup otomatik kuracak..

Directx eksiklerini de kapattık, şimdi HomeFront.exe oynayabiliriz, eğer oyun açtıysa gözünüz aydın artık oyunu keyifle oynayabilirsiniz, eğer oyuna girmeye çalıştığınızda bu seferde “You must be logged into Steam, and own this game if you wish to play it.” diye bir hata alırsanız bu hatanın çözümü içinde oyun klasörünü C: >Program files dışına, hatta başka bir yerel diske taşımanız gerekiyor (benim Homefront klasörüm Yerel Disk D’de duruyor).

Son olarak bir hata ile daha karşılaşma ihtimaliniz var, bu son hatada oyuna girmeye kalktığınızda ekranda uyarı çıkacak ve bilgisayarda PhysX yazılımının kurulu olmadığını bildirecek, oyunu açmayacaktır. Eğer böyle bir hata ile karşılaşırsanız ilgili PhysX yazılımını bulup kurmanız gerekiyor. Daha sonra oyuna girebileceksiniz..

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 20 Nisan 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


  tolga 27 Mayıs 2011, 18:47

  saolasın kardeş teşekkürler

  brdlsn 30 Temmuz 2011, 13:16

  eywallah kardesm cok saol yaa

  teos 10 Ekim 2011, 21:33

  kardeşim emeğine sağlık..

  uyuzs 21 Ekim 2011, 23:54

  abi bu oyunun hataları bitmiyoo emğine sağlık ama

  admin 22 Ekim 2011, 00:01

  @uyuzs; İnternette kurulumsuz portable sürümü vardı yazıyı eklediğim zamanlar torrent ile indirmiştim bu hatalar harici hiçbir hata ile karşılaşmadım single player olarak bilinen tüm bölümleri bitirdim eğer elindeki sürüm bunlar haricinde yine hata veriyorsa ve kotasızsan netteki diğer sürümlere bak :)

  Turan 25 Aralık 2014, 18:54

  Sorunu közemedim ama yinede sağolasın

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019