LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

En Uzun Kesintisiz Vokal Notası Rekoru "Alpaslan Durmuş - Türkiye" - karma

Dünyanın en uzun vokal notu rekorunu bir Türk ele geçirdi. Daha önce rekor 1 dakika 43 saniye ile (2009) ABD vatandaşı Richard Fink’in elindeydi ve şimdi bu rekor 1 dakika 52 saniye ile bir Türk’ün, Alpaslan Durmuş’un eline geçti. Rekora dair duyuru GWR resmi twitter hesabından da birkaç kez tweetlendi. Duyuru tweetine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yanlışım yoksa rekorun sahibi Alpaslan Durmuş, askerdeyken bir kaza geçirmiş ve şarkıcılığı bırakmak zorunda kalmış. Ama buna rağmen bu rekoru kıracağına dair babasına bir söz vermiş. Ve şuan babası hasta olan Alpaslan Durmuş, o ölmeden bu rekoru kırabildiği için çok mutlu olduğunu belirtmiş. Bu gerçekten zor rekoru önceki rekortmene 9 saniye fark atarak kırmak büyük başarı. Bu başarıdan ötürü hem Alpaslan Durmuş’u, hemde ciğerlerini tebrik ediyorum.

Rekorun kayda geçtiği ana ait videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Alpaslan Durmuş şuan hala İstanbul’da yaşıyor ve bir mühendislik firmasında çalışıyor. Ve sanırım rekor 22 Mart tarihinde yada 1-2 gün öncesinde kayda geçmiş.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 1 Nisan 2016 tarihinde yayımlanmıştır.


    hasta bakımı 06 Nisan 2016, 09:53

    helal olsun valla

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019