Facebook’da Bedava Yıldız Kazanma ve Yıldız Satın Alma!

Facebook'da Bedava Yıldız Kazanma ve Yıldız Satın Alma!

Bu yazımı yazmadan birkaç ay önce, “Facebook’da nasıl yayın yapılacağı ve canlı yayınlardan nasıl para kazanılacağı” konulu bir yazı yayınlamıştım. Ayrıca konuyla bağlantılı pek çok detayı da yine o yazımda paylaşmıştım.. Seviye atlama programı, sayfa oluşturmak, obs yazılımını kurmak, obs ayarları, kullanımı, ses kütüphanesi, telif mevzusu vs. vs. Ve birde Facebook Hayran Yıldızları!

>> Facebook Yayınlarında Kullanılabilen Sohbet Komutları!

Facebook hayran yıldızları, Facebook’da canlı yayın yapan yayıncıları desteklemenin en iyi yolu..

Sistem şöyle işliyor; Facebook üzerinde bir canlı yayın izlerken yayının sohbet kısmında beliren yıldız simgesine tıklayarak önce bir miktar yıldız satın alıyor ve sonra bu yıldızları yayıncıya gönderiyorsunuz.

Yani;

 • Yıldızlar için para ödüyorsunuz,
 • Facebook bir miktar vergi vb. kesinti yaparak paranızın karşılığı olan yıldızları hesabınıza tanımlıyor,
 • Yıldızlarınız ile kimi destekleyecekseniz, o kişi canlı yayında iken sohbet penceresinde yine yıldız simgesi üzerinden istediğiniz miktar yıldızı yayıncıya gönderiyorsunuz,
 • Facebook’da zamanı geldiğinde yayıncıya topladığı tüm yıldızların karşılığı olan kazancını nakit para olarak teslim ediyor.

Facebook Yıldızları, yayınınızdan para kazanmanıza olanak tanıyan bir özelliktir. İzleyiciler, Yıldız satın alabilir ve yayın yaptığınız sırada bu Yıldızları size gönderebilir. Aldığınız her yıldız için Facebook size 0,01 ABD doları öder.

Yıldız ödemeleri, yıldızları aldığınız ayın bitişinden yaklaşık olarak 60 gün sonra hesabınıza yatırılır. Örneğin, Haziran ayında aldığınız Yıldızların ödemesi Eylül ayında yapılır. Ve ödemeler, toplam bakiye 100 Dolar’a ulaştığında gönderilir.

Şimdi burada bana mail ile gelen 1-2 soru var, onları cevaplamak ve yine Facebook Yıldızlar konusunu merak eden diğer okuyucularımı da aydınlatmak istiyorum.

Soru 1: Facebook Hayran Yıldızları Nasıl Kazanılır? 

 • Facebook hayran yıldızı kazanmak için iki yol var; Sürekli Facebook canlı yayınlarını izleyeceksiniz ve Facebook’un size hediye yıldız vermesini bekleyeceksiniz yada paranız ile Facebook üzerinden yıldız satın alacaksınız!.

Soru 2: Facebook’da Bedava Yıldız Nasıl Kazanılır? 

 • Bir çoğunuz bu yanıtıma pek mutlu olmayacak ama birisinin cevaplaması gerekiyor; Evet, Facebook bedava yıldız veriyor fakat her yayıncının yayınında ve her izleyiciye bedava yıldız vermiyor! Bedava yıldız kazanmak için Facebook’un koyduğu kurallar, koşullar var!

İlk koşul yayıncı taraflı; yayıncının her hafta sürekli aktif olması, canlı yayın açması gerekiyor. Ayrıca oynadığı oyunu da yayın açarken etiketlemiş olması gerekiyor! Eğer arada bir yayın başlatan birini izliyorsanız ve oyun adını da etiketlemiyorsa; bedava yıldız kazanmayı beklemeyin.

İkinci koşul izleyici taraflı; izleyicinin adblock gibi reklam engelleyiciler kullanmaması gerekiyor. Yani siz Facebook’un genelinde çıkan reklamları adblock ile engelleyen bir izleyici iseniz hiç öyle bedava yıldız kazanmayı beklemeyin.

Facebook’un yıldız kazanma koşullarına bu sayfadan bakabilirsiniz.

Ücretsiz Yıldızlar, izleyicilerinize rastgele verilebilir. Ücretsiz Yıldız alma şansınız, yayın yaptığınız saat sayısına ve kategorinize bağlı olarak artabilir. Ne kadar çok yayın yaparsanız, izleyicilerinizin ücretsiz Yıldız alma şansı o kadar artar.

Bu kategoriler şunlardır:

Bronz Kategori: Son 7 gün içinde 0-15 saat yayın yapma.
Gümüş Kategori: Son 7 gün içinde 15-30 saat yayın yapma.
Altın Kategori: Son 7 gün içinde 30 saatten fazla yayın yapma.

Ücretsiz Yıldız alabilmek için yayınınızın ilgili oyuna etiketlenmesi gerekir. Oyununuzu etiketlemezseniz, izleyicileriniz ücretsiz Yıldız alamaz ve yayın yaptığınız saatler bu kategorilere dahil edilmez.

Soru 3: Facebook Yıldızları Nasıl Satın Alınır?

İzlediğiniz yayıncıyı desteklemek istiyorsunuz fakat nasıl yıldız satın alacağınızı bilmiyorsunuz?! Çok basit. Sadece bir Facebook canlı yayını bulmanız ve yayının sohbet sayfasında yıldız simgesi varsa o simge üzerinden Daha Fazla Satın Al seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

Karşınıza yıldız seçenekleri ve fiyatlar geliyor;

Facebook'da Bedava Yıldız Kazanma ve Yıldız Satın Alma!

Ne kadar yıldız satın alacaksanız o seçeneğe tıklıyorsunuz, ardından karşınıza gelen satın alma ekranında kart numaranızı girerek yada hali hazırda kartınız ekli ise Şimdi Öde butonuna tıklayarak satın alım işlemini başlatıyorsunuz.

Facebook'da Bedava Yıldız Kazanma ve Yıldız Satın Alma!

Eğer kartınızla alakalı sorun yoksa, kart bakiyeniz yeterli ise, birkaç saniye içerisinde hem kartınızdan para kesiliyor, hemde yıldızlarınız hesabınıza tanımlanıyor.

Facebook'da Bedava Yıldız Kazanma ve Yıldız Satın Alma!

Artık bu yıldızları istediğiniz zaman, istediğiniz yayıncıya gönderebilirsiniz. Yıldız göndermek için her seferinde yıldız simgesine, ardından yıldız miktarına tıklamanız yada el ile göndereceğiniz miktarı yazmanız gerekiyor. Sonrasında yıldıza not ekleyerek yada direk not eklemeden yıldızı göndereceksiniz.

Notlar:

 • Yıldız satın aldığınızda sonradan yıldızları iade edemez, para iadesi alamazsınız. Yayıncıya gönderdiğiniz yıldızları da geri alamazsınız.
 • Yıldız satın alırken satın aldığınız gibi yıldızların hepsi yayıncıya gönderilmez. Önce hesabınıza tanımlanır, sonra siz istediğiniz miktar gönderirsiniz.
 • Yıldızlar arkadaşlarınıza transfer edilemez.
 • Facebook oyun kartları satın aldığınızda bunları Facebook Yıldız alımı için kullanamazsınız. Facebook oyun kartları sadece Facebook oyunlarında kullanılabilir.
 • Facebook üzerinden şimdilik sadece banka kartı ile yıldız satın alabilirsiniz. Bazı ülkelerde Paypal, mobil ödeme seçenekleri mevcut fakat ülkemizde bu iki seçenek kullanılamıyor. Ayrıca havale, eft gibi seçeneklerde kullanılmıyor.
 • Banka kartınız 3D secure sebebi ile yıldız alımına engel koyarsa ininal sanal kart yada ininal fiziksel kart alarak sonrada bu karta para yükleyerek yıldız alımı yapabilirsiniz.
 • Başka birinin adına kayıtlı kartla yıldız alabilirsiniz. Facebook, kartın kimin adına kayıtlı olduğuna takılmıyor.
 • Facebook yıldızlarını X yayıncısındayken aldıysanız o yayıncıya harcamak zorunda değilsiniz. İstediğiniz yayıncıya istediğiniz miktar yıldız gönderebilirsiniz fakat yayıncıda yıldız özelliğinin aktif olması gerekiyor. Yayıncı seviye atlama programına katılmadıysa, yıldız özelliğini etkinleştirmediyse hesabınızda yıldız olsa da ona yıldız gönderemezsiniz.

Daha fazla sorunuz olursa yazı altından yazabilirsiniz ve Facebook üzerinden ininal kart ile yıldız satım alımında yardıma ihtiyacınız olursa aşağıdaki yazıma göz atabilirsiniz.

>> Fiziksel Banka Kartı Olmadan Sanal Kart Alınabilir Mi?