LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Filbox Dijital Platformu ve Sinema Kanalları Geri Mi Dönüyor? - basin-medya

2014 senesinde Sinema tv’lerin sahibi Oflaz medya grubunun D-Smart ile kavgası sonrası, ani bir kararla kurulan ve birkaç sene içinde ciddi bir başarı elde eden Filbox dijital platformu, 2018 senesi sonunda ani bir kararla kapatılmış, Sinema tv’ler de el değiştirmişti. Tabi bu arada mevcut abonelere de kalan süreleri dahilinde ücret iadesi yapılarak platformu satmak yerine resmen hazır sistemin kapatma düğmesine basmışlardı. Ve şimdi yeni bir gelişme var; Filbox, yeni bir medya grubunun gücü ile geri dönüyor olabilir!

Peki Bu Nereden Çıktı? 

Henüz ortada resmi bir duyuru yok, şirketin satıldığına dair ya da yeni şirketin çalışmalarına dair hiçbir bilgi yok. Fakat Filbox.com.tr‘ye girdiğinizde ve şuradaki Facebook hesabına baktığınızda biraz amatörde olsa bazı duyurular olduğunu görüyorsunuz. Mesela web sitesindeki kısacık duyuru notu aynen şöyle;

KISA BİR SÜRE SONRA, YENİ YÖNETİM İLE YENİ KANALLAR YENİ FİLMLER YENİ BELGESELLER EN ZENGİN İÇERİKLER İLE YENİDEN YAYINDAYIZ…

info@filbox.com.tr

KÖSEOĞLU MEDYA

Evet duyuru kısa ve sayfa tasarımı pek ciddi değil fakat alan adının resmi Filbox domaini olması ve bu alan adına whois sorgusu çektiğinizde karşınıza çıkan ismin 2014 senesinden beri Filbox’da çalışan sorumlu bölge müdürü sayın İbrahim Avcı olması, bu haberin doğru olabileceğini düşündürüyor.

Fakat Köseoğlu Medya grubunu araştırdığınızda böyle bir medya grubunun sadece Mersin’de bulunduğunu, o medya grubununda kendi çapında ufak tefek işler yaptığını görüyoruz.

Ayrıca Filbox Facebook sayfasında mesaj gönderen kullanıcılara verilen yönetici mesajlarına baktığınızda, bu işin pek de ciddi olmadığı, hatta dolandırıcılık olabileceği izlenimi doğuyor.

Filbox Dijital Platformu ve Sinema Kanalları Geri Mi Dönüyor? - basin-medya

Bu durumda akıllara şu soru geliyor; ciddi bir iş mi yapılacak yoksa Türksat uydusunda fuzuli yer kaplayan reklam kanallarının benzeri bir oluşum mu olacak?

Henüz bu sorunun cevabı yok. Filbox.com.tr ve amatör Facebook sayfası haricinde de bir hareketlilik yok. Bu işin arkasında kim var? Ne planlıyorlar belli değil fakat kanallar aktif edildiğinde duyuruların yapılacağını, eski tüm abonelere iletişim adresleri üzerinden bilgi verileceğini söylüyorlar.

Yani biraz daha beklememiz gerekiyor, gerçek mi çıkacak yoksa dolandırıcılık mı?

Konuyla alakalı gelişmeler olduğunda yazımda güncelleme yapacağım. Takipte kalın.

>> Filbox ve Sinema TV’ler Satıldı Mı? Filbox Kapandı Mı?

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 29 Nisan 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


  erkan 15 Mayıs 2019, 00:09

  facebook sayfası fake. resmi sitenin domainin erişimi muhtemelen birilerinin eline geçmiş eski çalışanlar olabilir.

  hdturkey 23 Haziran 2019, 16:14

  admin site aktif hale gelmiş ama daha belli değil.

  hdturkey 23 Haziran 2019, 16:16

  linkedin te hesap açmıştlar. filbox yönetim kurulu başkanı ayhan köseoğlu gibi bişeyler yazıyor.

  Lordiz 23 Haziran 2019, 20:47

  @hdturkey; Merhaba. Konuyu takip ediyorum. Web sitesini eski haliyle sorunlu şekilde aktif etmişler. Birkaç ay daha bekleyeceğiz ama sağlam bir iş çıkaracaklarını sanmıyorum.

  filoxmgdur 10 Ekim 2019, 13:38

  merhaba devamlı her ay acılıyor denılıyor nisan ayından beri cok kişi bekledi ama bilgiler yalnıs yok turksat yok dıgıturk uydu ustunde ıiptv ıstunden denılıyor

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019