Filbox Dijital Platformu ve Sinema Kanalları Geri Mi Dönüyor?

Filbox Dijital Platformu ve Sinema Kanalları Geri Mi Dönüyor?

2014 senesinde Sinema tv’lerin sahibi Oflaz medya grubunun D-Smart ile kavgası sonrası, ani bir kararla kurulan ve birkaç sene içinde ciddi bir başarı elde eden Filbox dijital platformu, 2018 senesi sonunda ani bir kararla kapatılmış, Sinema tv’ler de el değiştirmişti. Tabi bu arada mevcut abonelere de kalan süreleri dahilinde ücret iadesi yapılarak platformu satmak yerine resmen hazır sistemin kapatma düğmesine basmışlardı. Ve şimdi yeni bir gelişme var; Filbox, yeni bir medya grubunun gücü ile geri dönüyor olabilir!

Peki Bu Nereden Çıktı? 

Henüz ortada resmi bir duyuru yok, şirketin satıldığına dair ya da yeni şirketin çalışmalarına dair hiçbir bilgi yok. Fakat Filbox.com.tr‘ye girdiğinizde ve şuradaki Facebook hesabına baktığınızda biraz amatörde olsa bazı duyurular olduğunu görüyorsunuz. Mesela web sitesindeki kısacık duyuru notu aynen şöyle;

KISA BİR SÜRE SONRA, YENİ YÖNETİM İLE YENİ KANALLAR YENİ FİLMLER YENİ BELGESELLER EN ZENGİN İÇERİKLER İLE YENİDEN YAYINDAYIZ…

info@filbox.com.tr

KÖSEOĞLU MEDYA

Evet duyuru kısa ve sayfa tasarımı pek ciddi değil fakat alan adının resmi Filbox domaini olması ve bu alan adına whois sorgusu çektiğinizde karşınıza çıkan ismin 2014 senesinden beri Filbox’da çalışan sorumlu bölge müdürü sayın İbrahim Avcı olması, bu haberin doğru olabileceğini düşündürüyor.

Fakat Köseoğlu Medya grubunu araştırdığınızda böyle bir medya grubunun sadece Mersin’de bulunduğunu, o medya grubununda kendi çapında ufak tefek işler yaptığını görüyoruz.

Ayrıca Filbox Facebook sayfasında mesaj gönderen kullanıcılara verilen yönetici mesajlarına baktığınızda, bu işin pek de ciddi olmadığı, hatta dolandırıcılık olabileceği izlenimi doğuyor.

Filbox Dijital Platformu ve Sinema Kanalları Geri Mi Dönüyor?

Bu durumda akıllara şu soru geliyor; ciddi bir iş mi yapılacak yoksa Türksat uydusunda fuzuli yer kaplayan reklam kanallarının benzeri bir oluşum mu olacak?

GÜNCELLEME: Bir süredir merakla beklenen Filbox.com.tr ve Filbox mobil uygulamaları nihayet aktif oldu ve Google Play üzerindeki yorumlardan anladığımız kadarıyla eski Filbox’dan eser yok, vatandaş mutsuz, parasını kaptırdığını iddia edenler mevcut. Siz siz olun, dikkatli olun. Ön araştırma için Filbox APP Google Play sayfası yorumlarına göz atın ve yenilenen platformu iyice araştırmadan balıklama atlamayın.

Konuyla alakalı gelişmeler olduğunda yazımda güncelleme yapacağım. Takipte kalın.

>> Filbox ve Sinema TV’ler Satıldı Mı? Filbox Kapandı Mı?