Vodafone Bittikçe Dolan Tarifesi Nasıl İptal Edilir?

vodafone - Vodafone Bittikçe Dolan Tarifesi Nasıl İptal Edilir?

Başka bir gsm operatöründen Vodafone’a geliyorsanız yada faturalıdan faturasıza geçiyorsanız her halükarda başlangıç için bir paket sunuyorlar size. Bu aralar en moda paket Bittikçe Dolan tarifeler. Bayi çalışanları bu paketi sunuyorlar fakat sonrasında çok fazla bilgi vermiyor, yardımcı olmuyorlar. Yani çalışanlara “bu paketi değiştirebilir miyim?” dediğinizde “neden değiştireceksin?” veya “bu paketi iptal edebilir miyim?” dediğinizde “neden iptal edeceksin? kullan işte” cevaplarını veriyorlar. Bu sebeple bilen biri olarak bilmeyenlerle bildiklerimi paylaşmak istiyorum.

>> Her Yer İndirim Tarifesi Gitti, Kullandıkça Öde Geldi!

Merak ettikleriniz!

– Bu tarifelere geçmek zorunda mıyız? Bayiler faturasız abonelerin düzenli harcama yapmasını garanti etmek için bunun gibi tarifeleri başlangıçta zorunlu dayatıyorlar. İstemem dediğinizde işi yokuşa sürüyorlar. Anlattığınız sebepleri anlamazdan geliyorlar.

– Bu tarifeleri kabul edersem sonra ne olacak? Bu tarifeleri olduğu gibi kabul ederseniz her ay TL yüklemesi yaptığınızda o tarifenin içeriğine otomatik olarak sahip olursunuz. Diyelim mevcut hattı ikinci bir hat olarak aldınız ve nadiren TL yüklüyorsunuz; TL yüklemediğiniz sürece tarifedeki pakete sahip olmazsınız, ancak ilk TL yüklemenizde kullanmasanızda o paketi size satmış olurlar. Her ay TL yükleyişinizde de o paketi verirler. Tarifede 1 GB internet 19 TL ise, her ay 19 TL’ye 1 GB internetiniz olur ama ya daha cazip tarifeler? Onlardan mahrum kalabilirsiniz.

– Bu tarifeler iptal edilir mi? İptal edilmez, yani İPTAL yazıp sms gönderme yöntemi yok. Ancak size verilen haklardan yararlanarak tarife değişikliği yapabilirsiniz. Her ay 1 kez tarife değiştirme hakkınız olduğundan isterseniz bir sonraki ay aynı tarifeye geri dönebilirsiniz. Ama bazı tarifeler sadece ilk geçişlerde verildiğinden o tarifeyi elden kaçırabilirsiniz. Tarife değiştirdikten sonra yeni tarifenin kuralları geçerlidir. Her ay 18 TL’ye 3 GB internet veren Mega paketi aldıysanız her ay ki yüklemelerde artık 1 GB yerine 3 GB’ınız olur.

– Tarifemi nasıl değiştiririm? Vodafone Yanımda uygulamasından, Vodafone.com.tr web sitesi Self Servis sayfasından, Vodafone çağrı merkezinden veya Vodafone bayilerinden tarife değişikliği yapabilirsiniz. Benim tavsiyem birileri size karışmadan mobil uygulama veya web sitesi üzerinden tarife değişikliği yapmanız. Bu sayede en mantıklı, en karlı tarifeyi seçebilirsiniz. Mesela Vodafone çalışanlarına söylediğinizde Her Yer İndirim tarifesine geçmeniz işlerine gelmeyebilir.

– Her Yer İndirim tarifesi nedir? Faturasız hat sahiplerinin çoğunun geçebildiği masrafsız bir tarife. Çok fazla dillendirilmez ama çok caziptir (eğer her ay internet, sms ve dakika aramıyorsanız). Her ay kontör yüklemeseniz sorun çıkarmaz (Biriken telsiz kullanım ücreti hariç). Yükleme yaptıysanızda vergi kesintileri hariç ek kesinti yapmaz. Sms, dakike ve interneti harici alıp kullanabilirsiniz yada normal tarifelerden ücretlendirilirsiniz. Yaptığınız aramalarda ise bölgenize özel indirimlerden yararlanırsınız.

Mesela; TL yüklemenizi takip eden 30 gün boyunca her yöne 5 dakikası 50 kuruştan konuşabilirsiniz. *4455# sorgulaması yaparakda bulunduğunuz yerdeki indirimleri öğrenebilirsiniz. (Örneğin: Bulunduğunuz yerde akşam 19:59’a kadar yurtiçi aramalarda %40 indirim gibi.) Ayrıca Kazan yazıp 4455‘e sms yolladığınızda da size özel dakika ve internet tekliflerini görebilirsiniz.

– Her Yer İndirim tarifesindeyken dakika, internet veya sms’e ihtiyacınız olursa istediğiniz birini yada hepsini tek tek satın alabilirsiniz.

– Bu ay internet aldınız, gelecek ay sadece sms alabilirsiniz veya gelecek ay hiçbirşey almayabilir, sadece tarife indirimi ile konuşma – ücretlerinden yararlanabilirsiniz. (Örneğin 5 TL’ye 100 sms & 100 mms. 6 TL’ye 250 dakika. 18 TL’ye 500 mb internet vb.) Ek paketler için bu bağlantıya bakabilirsiniz.

– Gelecek ay, fırsat tarifelerinden, mega paketlerden birine geçiş yapıp, sonraki ay tekrar Her Yer İndirim tarifesine dönebilirsiniz. (Tabi Vodafone Her Yer İndirim tarifesini kaldırmaz, geçişlere kapatmaz ise.)

vodafone tarifem zpshfmz4pm7 - Vodafone Bittikçe Dolan Tarifesi Nasıl İptal Edilir?

Sonuç Olarak;

Başka bir operatörden veya faturalı Vodafone’dan faturasız Vodafone’a geçiyorsanız; başlangıçta verilen tarifeleri kabul edebilir yada doğrudan Her Yer İndirim tarifesini talep edebilirsiniz. İlgili tarifeyi vermezlerse yukarıda önerdiğim yollar ile tarifenizi değiştirebilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız varsa yorum panelinden yazabilirsiniz.

>> Vodafone Cep Kartvizit Nasıl Kapatılır?

>> Vodafone Web ile Vodafone içi Günlük 10 Ücretsiz Sms

– Reklamlar –

adbanner