LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Google+'da Marka Sayfası Oluşturmak - internet-siteleri

Selamlar, bu yazımda kısaca Google+ (Google Plus) marka sayfalarını anlatacağım. Tıpkı Facebook’da yaptığımız gibi Google+’da da marka sayfaları açabiliyor ve takipçilerimize paylaşımlar yapabiliyoruz. Tamamen Türkçe olan Google+’a üye değilseniz hemen bu bağlantıdan Google hesabınıza oturum açın, kendinize kişisel bir hesap oluşturun ve ardından bu bağlantıyı kullanarak sayfa oluşturma bölümüne geçin.

Google+ Kapanıyor: Google+ hizmeti Nisan 2019 tarihinde kapanıyor, fakat diğer yandan kurumsal sayfalar açık kalıyor. Bu sebeple Google + kapandıktan sonra aşağıdaki anlatımın bir bölümü yada tamamı geçersiz hale gelebilir. Konuyla alakalı yardıma ihtiyacınız olursa lütfen konu altından yorum yazın.

Yazı, 30 Ocak 2017 tarihinde güncellenmiştir.

Marka sayfamızı oluşturmadan önce şunu belirteyim;

Google+ sürekli yenileniyor, değişiyor. Bu sebeple işler bazen biraz karışıyor. Yazıyı ilk yayınladığımda hayran sayfaları açabiliyorduk, yazıyı güncellediğim 2017 yılında ise marka sayfaları, topluluk sayfaları ve koleksiyonlar oluşturabiliyoruz. Eğer hayran sayfası, fan sayfası oluşturacaksanız Topluluk sayfası oluşturmanızı öneririm. Markanız varsa, markanıza sayfa açacaksanız yazıda anlattığım şekilde devam etmenizi öneririm. Marka mı? Topluluk mu? karar veremezseniz şöyle düşünün; Android sevenler sayfası: Topluluk, Vodafone resmi sayfası: Marka.

Yani Restoranınıza, cafenize, işletmenize sayfa açacaksanız yazıya devam edin, eğlence amaçlı sayfa açacaksanız aşağıdaki bağlantıdan Topluluk sayfası oluşturma aşamalarına geçin.

>> Google+’da Koleksiyon ve Topluluk Sayfası Oluşturma

Marka sayfası oluştururken sizden işletme adı, adres, telefon ve haritada konum işaretlemeniz istenecek, Google haritalarda konumunuz sayfanızda da gösterilecek.

Marka Sayfamızı Oluşturuyoruz;

İlk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklıyorsunuz. Google’da oturum açtıysanız doğrudan karşınıza Google haritalar ekranı ve sol tarafta bir form belirecek.

https://business.google.com/create

Soldaki formu dolduruyor ve Devam butonuna tıklıyorsunuz.

Google+'da Marka Sayfası Oluşturmak - internet-siteleri

Adres bilgileri hatalı olursa, Google sizi haritalarda bulamazsa formda devam edemezsiniz. Bilgileri doğru olarak girin ve işletmenizin konumunu haritada bulmasını sağlayın.

Devam butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi onay ekranı gelecek. Bilgiler doğru ise onay verin ve sayfanız otomatik olarak oluşturulsun.

Google+'da Marka Sayfası Oluşturmak - internet-siteleri

Sonraki adımlarda sayfanızı düzenlemeye ve yönetmeye başlayacaksınız.  Marka ve işletme sayfam olmadığı için bu ekrandan sonrasını devam etmem Google hesabım için sakıncalı olabilirdi.

Marka sayfalarınızı görmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sayfamızı Duyuralım:

İsterseniz marka sayfanızı duyurmak için aşağıdaki yazımı inceleyerek marka rozeti oluşturabilir ve bu rozeti web sitenize ekleyebilirsiniz.

>> Web Siteleri İçin Google+ Takip Rozeti Oluşturma

Eğer marka sayfanızla ilgili yardım gerekirse bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 12 Aralık 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


    SeLoRe 30 Mart 2018, 05:30

    Merhaba,

    Yazınız çok faydalı olmuş fakat önemli bir konu daha var. Örneğin websiteniz var ve bunun için marka hesabı açmak istiyorsunuz, sizin bu yazıda bahsettiğiniz marka hesabı için sabit bir konum istiyor fakat https://plus.google.com/brand?hl=tr bu linkten devam edip Google+ Sayfası Oluştura tıklarsak konum belirtmeden marka hesabı açabiliyoruz.

    Lordiz 30 Mart 2018, 21:12

    @SeLoRe; Merhaba. Yazıyı 7 sene önce yazmıştım ve Ocak ayında güncelleme yaptım fakat o kadar sene sonra atladığım bir şeyler olması normal. Katkınız için teşekkürler.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019