GTA 5, Ambulans Görev Modu

GTA 5, Ambulans Görev Modu

GTA’nın eski sürümlerinden bilirsiniz, neredeyse hepsinde ambulans görevleri olurdu ve taksi görevinde olduğu gibi istediğimizde bir ambulans alıp görev yapmaya başlardık. Ama nedense GTA 5’de böyle bir dahili görevlendirme yapılmamış. Yani ambulans aldığınızda normal bir araçmış gibi sadece dolanıyorsunuz.

Peki ambulans görevlerine nasıl kavuşuyoruz? Tabiki mod kurarak. 

Ambulans modunu kurduğumuzda herhangi bir ambulansı alıp ardından klavyeden 2 rakam tuşuna basmamız yeterli oluyor. Tekrar eski GTA serilerinde olduğu gibi ambulans ile 10. seviyelere kadar hayat kurtarmaya başlayabiliriz.

Buradan da tekrar belirteyim;

GTA 5 pc sürümü için mod kurmak gayet basit ama modlar resmi yapım olmadıklarından hepsinin altından ufakda olsa bir sorun çıkabiliyor. Bu sebeple mod kurarken yedekli çalışmak ve sorun yaşandığında kullanmadığın mod dosyalarını kaldırmak çok önemli.

Ek olarak birde kuracağımız modun uyumlu olduğu scripthook v, scripthook v.net sürümüne dikkat etmek gerekiyor. Örneğin Ambulans görev modu sadece scripthook v.net 0.9 sürümünde çalışırken, 1.0 sürümünde çalışmıyor. (Tabi yeni güncelleme alırsa o sürümde de çalışabilir.)

Nasıl Kuruyoruz?

Önce gerekli yazılımları kuruyor yada önceden kurulu olup olmadıklarına bakıyoruz;

1- Microsoft .NET Framework 4.5 ve Microsoft Visual C++ Redistributable Package yüklü olmalı. (Zaten Gta 5 kurarken kuruluyor yinede aklınızda olsun.)

2- ScriptHook V ve ScriptHook VDotNet v0.9 kurulmalı. (ScriptHook kurarken Native Trainer’da kuruyoruz. Bu sayede zaten basit hile menüsüne de kavuşuyoruz. Önceden mod kurduysanız bu dosyalar oyun klasörü içinde olabilir. Ambulans modunu test ettiğimde kullandığım ScriptHook V sürümü v1.0.617.1, ScriptHook VDotNet sürümü v0.9 idi.)

>> GTA5; Script Hook V – Critical Error “Unknown Game Version”

3- Son olarak ambulans modu kurulmalı. (İndirdiğiniz AmbulanceMissions.dll dosyasını GTA5 ana dizinindeki scripts klasörüne atıyorsunuz. Eğer böyle bir klasör yoksa siz oluşturacaksınız ve genelde çoğu mod dosyasını buraya atacaksınız. Test ettiğimde kullandığım ambulans modu sürümü 1.3 idi. Ve dediğim gibi scripthook v.net sürümü 0.9 değilse mod çalışmıyordu.)

>> AMBULANS MODU İNDİR

GÜNCELLEME: 

Oyuna gelen güncellemeler sonrası mevcut mod patient dead sorunu yaşatmaya başlamıştı, mod geliştiricisi başka bir başlık altından modunu güncelleyerek yeniden paylaştı. Yani eğer oyunun güncel sürümünü kullanıyorsanız hemen aşağıdaki bağlantıdan ambulance modunun son versiyonunu indirip yüklemeniz gerekiyor.

>>Yenilenen Ambulans Modu İndir

Haritada ambulansı nerede buluruz diyenler içinde bir resim ekleyelim;

GTA 5, Ambulans Görev Modu

İndirilecek dosyalar konusunda kafanız karışırsa yada sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.