GTA 5, Karlı Los Santos Modu

GTA 5, Karlı Los Santos Modu

GTA 5 oyunu oyna oyna bitmiyor, 70-80 görev bitti diyelim kocaman açık bir dünya var. Açık dünyadan sıkıldınız bu seferde yeni araç ekleme ve mod kurma desteği var. Yeni araç ekleme mevzusuna bu yazımda kısaca değinmiştim, şimdide oyunumuza kurulabilen modlardan karlı Los Santos modunu paylaşıcam.

GTA 5 pc sürümü için mod kurmak gayet basit ama modlar resmi yapım olmadıklarından hepsinin altından ufakda olsa bir sorun çıkabiliyor. Bu sebeple mod kurarken yedekli çalışmak ve sorun yaşandığında kullanmadığın mod dosyalarını kaldırmak çok önemli.

Ek olarak birde kuracağımız modun uyumlu olduğu scripthook v, scripthook v.net sürümüne dikkat etmek gerekiyor. Örneğin Ambulans görev modu sadece scripthook v.net 0.9 sürümünde çalışırken, 1.0 sürümünde çalışmıyor.

Kar moduna gelecek olursak;

Tahmin edeceğiniz gibi tüm Las Santos’u kar kaplıyor. Modu açmak ve kapatmak için rakam tuşlarından 0 (sıfır) basmamız yeterli oluyor. Ama kurulumu doğru yapmak önemli.

Peki Nasıl Kuruyoruz? 

Önce gerekli yazılımları kuruyor yada önceden kurulu olup olmadıklarına bakıyoruz;

1- Visual C++ Redistributable 2013 yüklü olmalı. (Zaten Gta 5 kurarken kuruluyor ama olsun.)

2- ScriptHook V kurulmalı. (ScriptHook kurarken Native Trainer’da kuruyoruz. Bu sayede zaten basit hile menüsüne de kavuşuyoruz. Diğer yazımda biraz değinmiştim. Kar modunu test ettiğimde kullandığım scripthook v sürümü v1.0.617.1 idi.)

>> GTA5; Script Hook V – Critical Error “Unknown Game Version”

3- Son olarakda kar modu kurulmalı. (İndirdiğiniz gtamp-snow-mod_v2_2.asi dosyasını GTA5 ana dizinine atıyorsunuz. Test ettiğimde kullandığım son sürüm 2.2 idi. snow.cfg dosyasını da isterseniz kendinize göre düzenleyip ana dizine atabilirsiniz, ben kullanmadım.)

>> KAR MODU İNDİR

Kar modunuda yukarıdaki bağlantıdan indirip kurulumları tamamladıktan sonra oyuna girip kontrol ediyoruz. Eğer sorun yoksa heryerin karla kaplı olduğunu göreceksiniz. Sıkıldığınızda modun “asi” dosyasını silebilir yada 0 tuşu ile modu kapatabilirsiniz. (Bu mod için scripthook v.net gerekmiyor.)

GTA 5, Karlı Los Santos Modu

Sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.