GTA5; Script Hook V – Critical Error “Unknown Game Version”

GTA5; Script Hook V - Critical Error "Unknown Game Version"

Bu aralar GTA5’i açmaya çalıştığınızda karşınıza bir hata ekranı geliyor ve oyuna giremiyorsanız muhtemelen önceden oyununuza mod yüklediniz yada araç çağırmak için Native Trainer yüklemesi yapmıştınız. Şimdide bu değişikliğin yeni GTA5 güncellemesi (v 1.0.1493.1) ile çakışmasının karşılığını alıyorsunuz. Evet, Rockstar Games bir kez daha mod yüklememizi engellemeye çalışıyor olabilir!

Güncelleme: Script Hook V indirmeleri gta5-mods.com üzerine taşındı. Güncel sürüm 1.0.1868.1’dir ve sadece GTA 5’in Steam sürümünü destekler, EpicGames sürümünde kullanılamaz.

Sorun, yasal GTA5 sürümlerinde yaşanıyor çünkü korsan sürümler GTA5 güncellemelerini alamıyor ve bu sorundan etkilenmiyorlar. Diğer taraftan yasal GTA5 sahibi oyuncular ise sadece güncel sürüm kullanıyorlarsa ve önceden Script Hook V yüklediyseler bu sorunu yaşıyorlar.

GTA5’i açmaya çalışıyorsunuz, karşınıza aşağıdaki uyarı geliyor.

GTA5; Script Hook V - Critical Error "Unknown Game Version"

Eğer Evet butonuna tıklarsanız, Script Hook V indirme sayfası açılıyor yada oyun kilitlenip kalıyor. Hayır butonuna tıklarsanız, uyarı penceresi kapanıyor, ardından ise Steam’de çalışıyor olarak görünen GTA5 kapanıyor.

Yanlışlıkla Evet butonuna tıkladıysanız ve GTA5 Steam üzerinde açık görünüyorsa; GTA5’i kapatmak için görev yöneticisinde işlemler sekmesi altından GTA5 adını gördüğünüz işlemi sonlandırmanız gerekiyor.

Sorunun tümden çözümü için 3 seçeneğiniz var; 

  1. Script Hook V indirme sitesine gidip güncel sürümü indireceksiniz (Sürüm v1.0.1868.1)
  2. GTA5 güncellemesini geri alacaksınız (Elinizde eski bir GTA5 yedeği varsa oradan geri yükleme yapabilirsiniz.)
  3. Yada Script Hook V yüklemelerini kaldıracaksınız.

Güncel Script Hook V sürümünü aşağıdaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

>> Script Hook V İndir

Script Hook V güncellemeleri için Gtaforums.com topiğini takip edebilirsiniz.

>> GTA5’de Çökme Sorunu; “Grand Theft Auto V exited unexpectedly.”