İngiliz Dizi Kanalı “BBC First” Türkiye’de Yayında!

İngiliz Dizi Kanalı "BBC First" Türkiye'de Yayında!

Türk Telekom, BBC Studios’un premium dizi kanalı BBC First’ü, Türkiye’de ilk defa Tivibu platformu ile izleyicilerle buluşturuyor. BBC First, Türkiye’ye özel bir akışla, 27 Mayıs günü Türkçe alt yazıyla İngilizce olarak 143. kanaldan yayına başlıyor. Ödüllü yıldızların yer aldığı orijinal ve yenilikçi İngiliz dizileri yayınlayan BBC First, BBC Earth, BBC World News ve CBeebies kanallarının ardından BBC Studios’un Türkiye’deki dördüncü kanalı olacak. BBC First’ün yayına başlaması ile Tivibu platformundaki dizi kanalı sayısı da (FX, Fox Crime ve Fox Life’dan sonra) 4’e ulaşmış olacak. 

BBC First, Şimdilik Sadece Tivibu’da!

BBC First, şimdilik sadece Tivibu platformundan izlenebilecek. Kanalın şifresiz olarak Türksat uydusuna gelme ihtimali ne yazık ki yok fakat Tivibu uydu paketinde şifreli olarak yer alacak. Diğer paralı platformlara ise ne zaman gelir bilemiyorum. Bu nedenle BBC First kanalını izlemek isteyen dizi tutkunlarının aylık 15 TL’den başlayan fiyatlarla Tivibu platformuna abone olması gerekiyor. Abonelik, fatura ve taahhüt işleri ile uğraşmak istemeyenlerin ise aylık 9,99 TL’den başlayan fiyatlarla Tivibu GO Sinema paketini satın almaları yeterli olacak.

Tivibu GO, ödemesini internet üzerinden mobil ödeme yöntemi yada kredi kartı ile aylık yaptığınız, canlı tv kanallarını internet bağlantısı yardımı ile mobil cihazlar yada akıllı televizyonunuzdan takip ettiğiniz ve istediğiniz an üyelikten çıkabildiğiniz bir Tivibu hizmetidir.

BBC First HD Türksat Frekansı: 11880 Yatay/H 20000

BBC First Yapımları!

BBC First’ün sevilen yapımlarının ilk sırasında, kült bilim kurgu dizisi Doctor Who bulunuyor. BBC First’de 11’inci ve 12’nci sezonlarıyla yer alan dizide, Dr. Who’yu bu kez (kadın oyuncu) Jodie Whittaker canlandırıyor.

BBC First’ün diğer önemli yapımı ise etkili bir medya şirketinin acımasız medya patronunu konu alan korku drama türündeki MotherFatherSon. Richard Gere ve Helen McCrory gibi birbirinden önemli oyuncuları buluşturan dizi, yayınlandığı her ülkede yoğun ilgi görüyor.

Canlandırdığı Dr. Strange, Sherlock gibi karakterlerle büyük bir hayran kitlesine sahip olan Benedict Cumberbatch’in unutulmaz performansına ev sahipliği yapan Bir Ayrılık Hikâyesi: Brexit filminin yanı sıra, Oscar Ödüllü Olivia Colman ve Dominic West gibi sıra dışı oyuncuların bir araya geldiği Victor Hugo’nun klasik romanından uyarlanan Sefiller (Les Miserables) gibi yapımlar da BBC First ile Türkiye’deki izleyicileriyle buluşuyor.

The Mallorca Files, Traces, Father Brown, Death in Paradise, Call the Midwife, Shakespeare and Hathaway ve The Durrells gibi birbirinden popüler yapımlar da BBC First ile ekranlara geliyor.

Ayrıca Tivibu kullanıcıları Doctor Foster, The Collection, SS-GB, New Blood gibi birçok yapımın tüm bölümlerine Tivibu Go uygulaması Seç İzle servisi üzerinden de ulaşabilecekler. BBC First ekranlarında yer alan diziler de gösterimi tamamlandıkça Seç İzle servisine eklenmiş olacak.

2019 senesinde yayınladığım Tivibu GO inceleme yazıma aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

>> Netflix Alternatifi “Tivibu GO”