Netflix Alternatifi “Tivibu GO” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri!

Netflix Alternatifi "Tivibu GO" ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri!

Herkes Netflix’e odaklanmış iken Netflix alternatiflerini incelemeye devam ediyoruz.. Sıra geldi Tivibu’ya! Tivibu’yu bir çoğunuz duymuşsunuzdur muhtemelen, fakat çok az bir kesim araştırmıştır paketlerini, izlenebilen içeriklerini ve aylık ödemelerin kaç TL olduğunu.. Aslında canlı yayınları seviyorsanız, sadece dizi – film izlemeye değil, belgesel içeriklerine de ilgi duyuyorsanız harika bir seçenek Tivibu GO!

Tivibu GO Nedir?!

Tivibu GO, Türk Telekom’un 2010 yılından beri hizmet veren Tivibu dijital platformunun internete özel sürümüne verdiği isimdir. Tivibu GO, uydu alıcı istemez, modül gerektirmez, taahhüt vermeniz gerekmez ve istediğiniz zaman parasını öder izler, istediğinizde aboneliği sonlandırırsınız. Tıpkı Netflix gibi.

Fakat onu Netflix’den ayıran bazı iyi ve kötü yönleri de yok değil. Hepsini birazdan öğreneceksiniz..

>> İngiliz Dizi Kanalı “BBC First” Tivibu’da!

Tivibu GO Paketleri!

Tivibu GO’da 3 paket bulunmakta; Aile paketi, Sinema paketi ve Süper paket.

 • Aile paketinin aylık ücreti 6.90 TL.
 • Sinema paketinin aylık ücreti 9.90 TL.
 • Süper paketin aylık ücreti 12.90 TL.

Bu paketler sundukları içerikler ve kullanım alanları açısından farklılık gösteriyorlar ve amacınız dizi – film – belgesel izlemek ise kesinlikle Sinema paketini almanız gerekiyor. Amacınız spor içeriklerinden yararlanmak ise, bu durumda da Süper paketi almanız gerekiyor.

Nedir bu paketlerin içerikleri derseniz.. Hemen tek tek bakalım!

>> Tivibu GO Aile Paketi

Aylık 6.90 TL‘den satın alınabilen bu paket; 15 Türk dizisi, 1900 civarı yerli – yabancı film ve 105 civarı canlı tv kanalı izleme olanağı sunuyor.  105 tv kanalının büyük bölümü ulusal kanallardan oluşurken, 1900 sinema filmininde %20’si gibi bir bölümü ücretli olduğundan ücret ödeyip kiralamanız gerekiyor. Onun haricinde gerisini ücret ödemeden izleyebiliyorsunuz.

Ve ne yazık ki bu paketi satın alırsanız içeriği Smart tv’den izleyemiyorsunuz. Bu paket sadece Cep + Web ve Tablet kullanımına izin veriyor.

Eğer amacınız Tivibu GO’yu smart tv’de kullanmak ve dijital platformlarda yer alan kaliteli dizi, sinema, belgesel kanallarını izlemek ise, Aile paketi pek size uymuyor.

Çünkü Tivibu GO Aile paketini aldığınızda izleyebileceğiniz özel tv kanalları sadece şunlardan oluşuyor; 24 Kitchen, Bizimev tv, Tivibu spor, History Channel, National Geographic, Discovery channel, İD Hd, Boomerang, Disney Junior, Baby tv, Nicktoons, Da Vinci, Foxlife, CNN, Cnbc, BBC World, Bloomberg, Channel One, Tv5 Monde, Dw, France24, RT Arabia ve 3-4 arap kanalı daha.

FX yok, Fox Crime yok, Sinema tv’ler yok ve sinema paketine göre daha az belgesel kanalı var.

>> Tivibu GO Sinema Paketi

Aylık 9.90 TL‘den satın alınabilen bu paket; 15 Türk dizisi, 1900 civarı yerli – yabancı film ve 130 civarı canlı tv kanalı izleme olanağı sunuyor. 130 tv kanalının büyük bölümü yine ulusal kanallardan oluşuyor fakat 3 tl fazla ödeyerek daha fazla kaliteli tv kanalını izleme olanağı elde ediyorsunuz.

Tivibu GO Sinema paketini aldığınızda izleyebileceğiniz özel tv kanalları listesi aynen şöyle; Sinema tv, Sinema 2 tv, Sinema Aksiyon, Sinema Aksiyon 2, Sinema Yerli, Sinema Yerli 2, Sinema Komedi, Sinema Komedi 2, Sinema Aile, Sinema Aile 2, Sinema 1001, Sinema 1002, 24 Kitchen, Bizimev tv, Tivibu spor, Eurosport 1, Fight Network, History Channel, National Geographic, National Geographic Wild, Discovery channel, İD Hd, BBC Earth, Boomerang, Disney Junior, Baby tv, Nicktoons, Tivibu Çocuk, Da Vinci, Foxlife, FX, Fox Crime, CNN, Cnbc, BBC World, Bloomberg, Channel One, Tv5 Monde, Dw, France24, RT Arabia ve 3-4 arap kanalı daha.

Tivibu GO Sinema paketinin Aile paketinden ayrılan özelliği, 3 tl fazla ödediğinizde smart tv kullanım hakkı kazanıyor olmanız. Yani televizyonunuz akıllı televizyon ise, uygulama mağazasında Tivibu GO uygulaması yer alıyorsa, internet bağlantısını kullanarak tv üzerinden bu canlı kanalları izleyebilir yada 1900 civarı sinema filmini tek tek izlemeye koyulabilirsiniz. Büyük ekran keyfi ile!

>> Tivibu GO Süper Paket

Geldik son paketimize.. Bu paket tahmin edeceğiniz üzere spor içerikleri açısından biraz daha fazla seçenek sunuyor ve bu nedenle 12.90 TL‘den satılıyor. Fakat spor kanalları haricinde ek bir özellik gelmiyor. Dizi sayısı aynı, film sayısı aynı..

Tivibu GO Süper paketi aldığınızda hangi özel tv kanallarını izleyebiliyorsunuz?

Spor kanalları; S Sport, NBA TV, Tivibu Spor 2, Tivibu Spor 3..

Ve diğerleri;

Sinema tv, Sinema 2 tv, Sinema Aksiyon, Sinema Aksiyon 2, Sinema Yerli, Sinema Yerli 2, Sinema Komedi, Sinema Komedi 2, Sinema Aile, Sinema Aile 2, Sinema 1001, Sinema 1002, 24 Kitchen, Bizimev tv, Tivibu spor, Eurosport 1, Fight Network, History Channel, National Geographic, National Geographic Wild, Discovery channel, İD Hd, BBC Earth, Boomerang, Disney Junior, Baby tv, Nicktoons, Tivibu Çocuk, Da Vinci, Foxlife, FX, Fox Crime, CNN, Cnbc, BBC World, Bloomberg, Channel One, Tv5 Monde, Dw, France24, RT Arabia ve 3-4 arap kanalı daha.

Tivibu GO Sinema paketi ve Tivibu GO Süper paket.. Smart tv kullanımı ile belgesel + spor sevenler için harika iki seçenek.

Son olarak Netflix ile Tivibu GO’yu karşılaştırırsak!

 • Tivibu GO’da yabancı dizi arşivi sıfır. Yabancı dizi seviyorsanız, FX, Fox Life ve Fox Crime kanalları ile idare etmeniz gerekiyor.
 • Belgesel içeriği olarak Tivibu GO, Netflix’den daha zengin.
 • Spor içeriği olarak Tivibu GO, Netflix’den daha zengin.
 • Netflix’de canlı tv kanalları yok, Tivibu GO’da 100’den fazla canlı yayın mevcut.
 • Tivibu GO’da vizyona giren bazı popüler filmleri kiralayıp izleyebiliyorsunuz. Fakat Netflix’de böyle bir seçenek yok.
 • Tivibu Go içeriklerini web üzerinden izlemek istiyorsanız tarayıcı sorunu yaşayabilirsiniz. Fakat Netflix’de böyle bir sorun yok.
 • Tivibu Go içeriklerini bilgisayarınız üzerinden izlemek istiyorsanız Tivibu GO yazılımını yüklemeniz gerekiyor ki uygulama çok da harika değil. Netflix uygulamasının aksine.. Netflix uygulaması daha sağlıklı çalışıyor.
 • Tivibu GO canlı yayınları arada kesilebiliyor ve iyi bir internet bağlantısı gerektiriyor. Netflix’de ise canlı yayın olmadığından pek bağlantı sorunları olmuyor.
 • Tivibu GO’da ödemeleri Türk Telekom faturanıza yansıtabiliyorsunuz fakat Netflix’de böyle bir seçenek yok.
 • Tivibu GO kullanım olarak, arayüz olarak Netflix’e göre biraz daha karışık ve sorunlu. Hele ki abonelik bilgilerinize bakmak isterseniz..

Düşünün taşının yada 1 aylık deneme başlatıp size uyup uymadığına karar verin. Belki sever, devam edersiniz.

https://www.tivibu.com.tr/paketler?tivibugo=1

Tivibu GO paketlerini satın almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir,

https://odeme.tivibu.com.tr/

Tivibu GO mobil ve pc uygulamalarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

>> Tivibu GO Google Play

>> Tivibu GO Apple Store

https://www.tivibu.com.tr/izle

Not: Eğer hali hazırda bir Türk Telekom (mobil, ev telefonu yada internet) aboneliğiniz bulunuyorsa yada geçmişte bir Türk Telekom aboneliğiniz olduysa, Tivibu GO paketinizi bu hesabınızdan giriş yaparak satın almanızı öneririm. Aksi halde TC numaranız ve telefon numaranız üzerinden çakışma olabilir ve hesabınıza giriş yaparken sorun yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan ise ödeme geçmişini görmek istediğinizde hali hazırda aboneliğiniz görünmediğinden ödeme geçmişinize ulaşamayabilirsiniz.

Bu yüzden, sorun yaşamak istemiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıktan sonra Tivibu GO paketi satın almanızı öneririm.

https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/

Eğer ki Türk Telekom aboneliğiniz olmadan bir satın alım yaptıysanız ve hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız @TTDestek twitter hesabına, destek@tivibu.com.tr mail adresine yada aşağıdaki iletişim formundan destek ekibine mesaj göndererek kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/bize-ulasin/tv

Konuyla alakalı sorularınız olursa, yazı altından yorum yazarak bana, Tivibu GO SSS sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

>> Discovery Grubu Dijital Yayın Platformu “Discovery Plus”
>> “BeinConnect” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> “D-smart GO” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> İnternetten ve Mobilden Dizi, Film, Belgesel ve Tv İzleme
>> FoxPlay Nedir? Netflix’e Alternatif Olabilir Mi? 
>> En İyi ve En Popüler Yabancı Diziler! 
>> Disney’in Orijinal Dizi Film İzleme Servisi “Disney+”
>> Apple’ın Dizi Film İzleme Servisi “Apple TV Plus”
>> IMDb, “IMDb Freedive” ile Netflix’e Rakip Mi Oluyor?