[Kaçan Balık] Hepsiburada.com’dan 31 TL’ye Dizüstü Bilgisayar!

hepsiburada 31tl notebook - [Kaçan Balık] Hepsiburada.com'dan 31 TL'ye Dizüstü Bilgisayar!

Hayatım boyunca hep şanssız biriydim ve rahmetli Serdar kardeşimde bana bu konuda kızar dururdu. “Ben varken şanssızlıktan bahsetme abi!” derdi. Kendisini 2014 yılında Lenfoma kanserinden kaybettik. Ruhu şad olsun.. Ama haklıydım. Onun kadar bende şanssızdım. Bugün yine o şanssızlığım ile sınandım, şaka gibi, dalga geçer gibi bir olay ile karşılaştım. 

Tamam aranızda benim gibi olanlar, başına türlü türlü şeyler gelenler vardır ama benimde 34 senelik hayatım pek de güzel sayılmaz. Hayat sanki benimle hep alay geçiyor??

Mevzu şu; Bazı dönemlerde böyle haberlere denk gelmişsinizdir.. Firmalar fiyat hataları yaparlar, bu fiyat hatalarını keşfeden müşteriler ürünleri o fiyattan aldıklarında firmalarda bu ürünleri müşteri sadakati ve tüketici hakları sebebi ile tüketiciye hediye ederler. (Koskoca firma 3’ün 5’in hesabını yapmaz yani. Ayrıca reklamı da olur.)

Örneğin; 2012 yılında Bimeks.com.tr’de yaşanan olay. Firma 30 bin tl zarara girdi ancak herkese aldığı ürünleri verdi. İyi de reklam yapmış oldu. Eminim aylarca herkes didik didik ucuz ürün aramıştır.

Benzer şekilde Amazon yada Ebay’da bir mevzu olmuştu.. 1 adet İpad alan müşteriye kargo ile 3 İpad yollanmış, hata sonradan anlaşılınca firma diğer 2 İpad’i müşteriye hediye olarak bırakmıştı.

Ancak bunun tersi durumlarda oluyor..

Örneğin 2013 yılında, 2015 yılında ve 2016 yılında Hepsiburada.com’da benzer fiyat hataları olmuş, belli ürünler %80-90 gibi hatalı fiyatlarla satışa çıkmıştı. Bu ürünleri satın alanlara ise paraları iade edilmiş, ürünler verilmemiş.

Sonuçta bu tarz bir olay hiç yaşamamıştım. Tamam bir kez 30 TL’den 1 TL’ye düşen ürünü almıştım ancak büyük bir meblağ değildi zaten.. Ürünü direk vermişlerdi.

Hatta yine Hepsiburada.com sorunlu gelen 60 TL’lik kedi mamasının özrü için aynı ürünün sağlamını ücretsiz göndermişti. Tabi bu durumda şanslı olan beslediğim sokak kedileri olmuştu.

Bu sefer ise hayatımda ilk kez böyle bir şeyle karşılaşmıştım..

Olay Ramazan bayramının 3. günü, saat 17:23 civarı oldu. 1 Haftadan fazla süredir yeni bir notebook almak için fiyatlara bakıyor, bilgisayar fiyatları uçtuğu içinde kredi bile çekmeyi düşünüyordum. Acaba nasıl halletsem bu işi?..diyordum. Son günlerde de iki bilgisayar arasında karar kılmış, fiyat indirimi bekliyordum.

İndirim olursa ya taksit ya kredi alacaktım. Bu sebeple belirli zamanlarda bu iki ürünün fiyatlarını takibe almıştım.

İşte o gün o iki üründen birinin fiyatı 2900 TL’den 31.99 TL’ye düştü! 

Kesinlikle fiyat hatasıydı. Ama inanılır gibi değil. Milyonlarca ürün arasından benim almayı düşündüğüm ürün!

Peki ben ne yaptım? Ürünü alamadım.. Ürünü sepete attım fakat ödeme vs. işlemleri tamamlanana kadar hatalı girilen fiyat düzeltildi :))

O ana ait elimde sadece bir ekran görüntüsü kaldı.

hepsiburada 31tl bilgisayar - [Kaçan Balık] Hepsiburada.com'dan 31 TL'ye Dizüstü Bilgisayar!

Fiyat hatası sadece Hepsiburada.com mobil uygulamasında geçerli olduğundan masaüstü tam ekran görüntü alamadım. Kesinlikle photoshop hilesi değildir.

Düşünün, 1 haftadır baktığınız ürünlerden birisi şaka gibi 2900 TL’den 31.99 TL’ye iniyor.

Esnafa gitmişsin, “al abi 31,99 TL” demiş, bilgisayarı eline aldın kasaya gittin tam ödüyorsun.. “Şaka yaptım koy yerine onu” dedi. :))

Acaba ürünü 31,99 TL’den alabilmiş olsaydım ne olurdu diye düşünüyorum.. Sonuçta yaşanmış geçmiş örnekler var, birde Hepsiburada’nın geçmişte yaptıkları var. Birçok firma bu gibi durumlarda ürünü tüketiciye veriyorken, Hepsiburada vermemiş.

Çok önemli değil, sağlık olsun diyeceğim de.. Allah’ım benimle dalga mı geçtin? :))

– Reklamlar –