LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

[Kaçan Balık] Hepsiburada.com'dan 31 TL'ye Dizüstü Bilgisayar! - karma

Hayatım boyunca hep şanssız biriydim ve rahmetli Serdar kardeşimde bana bu konuda kızar dururdu. “Ben varken şanssızlıktan bahsetme abi!” derdi. Kendisini 2014 yılında Lenfoma kanserinden kaybettik. Ruhu şad olsun.. Ama haklıydım. Onun kadar bende şanssızdım. Bugün yine o şanssızlığım ile sınandım, şaka gibi, dalga geçer gibi bir olay ile karşılaştım. 

Tamam aranızda benim gibi olanlar, başına türlü türlü şeyler gelenler vardır ama benimde 34 senelik hayatım pek de güzel sayılmaz. Hayat sanki benle hep alay geçiyor??

Geçmişte..

Trafik kurallarına uyduğum için 17 yaşımda araba çarptı. Yol benimdi ve adam ara yoldan hızla gelip beni metrelerce uzağa fırlattı. Bisikletim ise oradaki benim gibi şanssız olan bir yaşlı teyzeye çarptı. Yaralı, kanlar içinde yerde yatarken kendime değil teyzeye üzülmek durumundaydım. Halen o günü hafızamda ve sağlıksal problemlerini üstümde taşırım.

Askerliğim Balıkesir /Burhaniye’ye düştü.. Herkes “amma ballısın” dedi ama 6 aylık kısa dönem boyunca sürekli hazır kıta, sürekli denetlemelere denk geldim ve 17 yaşımdan bana hatıra kalan sağlık problemleri askerliğimi de çekilmez hale getirdi. Halbuki dedeme sözüm askerde subay olarak kalmaktı. Kaza sebebi ile o hayalimde yalan oldu.

Serdar kardeşim ile o hayattayken bir projemiz vardı. İş yapacaktık zengin olacaktık. Belki benim için en iyi çıkışlardan biri olacaktı. İş yapmamıza kısa süre kala lenfoma sebebi ile aramızdan ayrıldı. Çok kısa sürede kaybettik kendisini. Gerçekten o da çok şanssızdı.

[Kaçan Balık] Hepsiburada.com'dan 31 TL'ye Dizüstü Bilgisayar! - karma

Özel bir firmada teknoloji üzerine çalışacaktım. Yıllardır istediğim, hayalimdeki iş ve firmaydı. Hangi seviyede çalışacağım dahi hazırdı. (Çok mutluydum!) Sevinçle herkese anlatıyordum ki firmanın bütçe planlamaları dahilinde açılacak olan şube açılmadı. İş yalan oldu.

12 yıldır tanıdığım bir dostumla sinema işi yapacaktık, inanılmaz karlı olacağını düşünüyordum çünkü herkesten aşırı talep vardı. Birlikte sinemayı işletecektik ve cennet gibi yerde yaşayacaktık. Her şeyi planlıyorduk. Çok basit bir engel çıktı, aşılamadı o işte yalan oldu.

Bunlar ilk aklıma gelen ve herhalde ölene kadar unutmayacaklarım. Daha bir sürü hikayem var ancak hepsini anlatacak değilim.

“Hiç mi yolunda gitmedi işler?” derseniz; evet bazen nadiren güzel şeylerde oldu. İlk aklıma gelen ve hayatım boyunca unutamayacağım olay şuydu..

2007 yılında bir firmada deneme amaçlı işe başlamıştım. 9. günümde (trafik kazasından kaynaklı) sağlık sorunu sebebi ile işi bırakmak zorunda kaldım. “Bu işi de alamadım” diye üzülürken birkaç gün sonra bu iş yerinin önünde PKK‘nın tuzakladığı bomba patladı. Bombalı saldırı sonrası 1 kişi hayatını kaybetti. O kişi sağlık sorunu sebebi ile ben işten ayrılınca yerime aldıkları genç arkadaşımızdı.

Bana gülen en büyük şans diyebilirim ancak benim yerime başkasının ölmesine de sevinebilir miyim?..

Konuyu çok ballandırdım, belki bir kısmınız asıl konuyu anlamadan sayfadan çıktı bile.. Bende böyleyim yazmaya başlayınca duramıyorum..

Mevzu şu; Bazı dönemlerde böyle haberlere denk gelmişsinizdir.. Firmalar fiyat hataları yaparlar, bu fiyat hatalarını keşfeden müşteriler ürünleri o fiyattan aldıklarında firmalarda bu ürünleri müşteri sadakatı ve tüketici hakları sebebi ile tüketiciye hediye ederler. (Koskoca firma 3’ün 5’in hesabını yapmaz yani. Ayrıca reklamı da olur.)

Örneğin; 2012 yılında Bimeks.com.tr’de yaşanan olay. Firma 30 bin tl zarara girdi ancak herkese aldığı ürünleri verdi. İyi de reklam yapmış oldu. Eminim aylarca herkes didik didik ucuz ürün aramıştır.

Benzer şekilde Amazon yada Ebay’da bir mevzu olmuştu.. 1 adet İpad alan müşteriye kargo ile 3 İpad yollanmış, hata sonradan anlaşılınca firma diğer 2 İpad’i müşteriye hediye olarak bırakmıştı.

Ancak bunun tersi durumlarda oluyor..

Örneğin 2013 yılında, 2015 yılında ve 2016 yılında Hepsiburada.com’da benzer fiyat hataları olmuş, belli ürünler %80-90 gibi hatalı fiyatlarla satışa çıkmıştı. Bu ürünleri satın alanlara ise paraları iade edilmiş, ürünler verilmemiş.

Sonuçta bu tarz bir olay hiç yaşamamıştım. Tamam bir kez 30 TL’den 1 TL’ye düşen ürünü almıştım ancak büyük bir meblağ değildi zaten.. Ürünü direk vermişlerdi.

Hatta yine Hepsiburada.com sorunlu gelen 60 TL’lik kedi mamasının özürü için aynı ürünün sağlamını ücretsiz göndermişti. Tabi bu durumda şanslı olan beslediğim sokak kedileri olmuştu.

Bu sefer ise hayatımda ilk kez böyle bir şeyle karşılaşmıştım ve sonrası ne olurdu diye düşünmeden edemiyorum.

Olay Ramazan bayramının 3. günü, saat 17:23 civarı oldu. 1 Haftadan fazla süredir yeni bir notebook almak için fiyatlara bakıyor, bilgisayar fiyatları uçtuğu içinde kredi bile çekmeyi düşünüyordum. Acaba nasıl halletsem bu işi?..diyordum. Son günlerde de iki bilgisayar arasında karar kılmış, fiyat indirimi bekliyordum.

İndirim olursa ya taksit ya kredi alacaktım. Bu sebeple belirli zamanlarda bu iki ürünün fiyatlarını takibe almıştım.

Bugün o iki üründen birinin fiyatı 2900 TL’den 31.99 TL’ye düştü! 

Kesinlikle fiyat hatasıydı. Ama inanılır gibi değil. Milyonlarca ürün arasından benim almayı düşündüğüm ürün!

Peki ben ne yaptım? Ürünü alamadım.. Ürünü sepete attım fakat ödeme vs. işlemleri tamamlanana kadar hatalı girilen fiyat düzeltildi :))

O ana ait elimde sadece bir ekran görüntüsü kaldı.

[Kaçan Balık] Hepsiburada.com'dan 31 TL'ye Dizüstü Bilgisayar! - karma

Fiyat hatası sadece Hepsiburada.com mobil uygulamasında geçerli olduğundan masaüstü tam ekran görüntü alamadım. Kesinlikle photoshop hilesi değildir.

Düşünün, 1 haftadır baktığınız ürünlerden birisi şaka gibi 2900 TL’den 31.99 TL’ye iniyor.

Esnafa gitmişsin, “al abi 31,99 TL” demiş, bilgisayarı eline aldın kasaya gittin tam ödüyorsun.. “Şaka yaptım koy yerine onu” dedi. :))

Acaba ürünü 31,99 TL’den alabilmiş olsaydım ne olurdu diye düşünüyorum.. Sonuçta yaşanmış geçmiş örnekler var, birde Hepsiburada’nın geçmişte yaptıkları var. Birçok firma bu gibi durumlarda ürünü tüketiciye veriyorken, Hepsiburada vermemiş.

Çok önemli değil, sağlık olsun diyeceğim de niye ben? Mucize miydi? Yoksa Allah’ım benle dalga mı geçtin? :))

Konuyla alakalı yorumlarınızı bekliyorum.

Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Müşteri her zaman haklı değil mi? 

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 17 Haziran 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019