Karnaval Alternatifi Online Radyo Platformu “Radyoland”

Karnaval Alternatifi Online Radyo Platformu "Radyoland"

2016 yılının ortalarında yayına başlayan fakat benim yeni haberdar olduğum online radyo dinleme platformu “Radyoland.com”. Karnaval.com için en iyi alternatiflerden biri diyebileceğimiz Radyoland’da toplam 24 farklı tarz radyo kanalı mevcut ve bu radyoların hepsi farklı tarzlara hitap ediyor. 

Radyoland.com web sitesinden ve mobil uygulamaları üzerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz Radyoland’da yer alan kanallar; Alem Fm, Show Radyo, Radyo Viva, Lig Radyo, Türkland, İş Sanat, Akustikland, Popland, Easyland, Doksanlar, Sarı Tramvay, Driveland, Discoland, Müzeyyen, Tezene, Houseland, Danceland, Arabeskland, Jazzland, Classicland, Greekland, Babyland, Zenland, Rockland.

İlk 4 radyoyu çoğumuz biliyoruz fakat sonraki radyolar Radyoland’ın özel tematik kanalları. Örneğin Türkland’da Türk pop müziklerini, İş Sanat’da sanatsal müzikleri, Akustikland’da akustik parçaları, Popland’da yabancı pop’ları, Doksanlar’da 90’lı yılların parçalarını, Sarı Tramvay’da (sanırım) 80’li yılların parçalarını, Arabeskland’da arabesk parçaları, Jazzland’da jazz tarzındaki parçaları dinleyebiliyorsunuz. Diğer saymadıklarım, tam olarak keşfedemediklerimde de benzer şekilde temasına özel müzikleri dinleyebiliyorsunuz.

Tahmin edeceğiniz üzere Radyoland’ı bende yeni keşfettim ve şimdilik favori kanallarım Doksanlar, Türkland, Popland.

Radyoland.com’un tasarımına bakınca sade, kullanışlı, mobil uyumlu olduğunu göreceksiniz ve radyoların açılış hızıda çok iyi. Mobil tarafa geçtiğimizde ise her iki platformdaki mobil uygulamalarda gayet sade ve kullanışlılar. Hatta mobilde en sevdiğim şeylerden birisi; istediğiniz radyo kanalı ile uyandırma alarmı oluşturabiliyor olmanız. Yani telefonunuzun sabah sizi bu radyolardan biri ile uyandırmasını isterseniz sol menüden alarm oluşturmanız yeterli.

Karnaval Alternatifi Online Radyo Platformu "Radyoland"

Ayrıca Nihat ile Sivrisinek ve Matrax’ın 2016 yılından bu yana yayın kayıtlarına ulaşabiliyor, dinleyebiliyorsunuz. Daha ne olsun?

Sonuç olarak; Karvanal.com radyoları artık sizi sarmıyorsa, sık sık Show radyo, Alem fm dinliyorsanız, Radyoland tam size göre. (Tunein’in kanal çeşitliliği ile kıyaslanamaz fakat Radyoland uygulamasının reklamsız olması da diğer olumlu yanı..)

Google Play’de Radyoland
Appstore’da Radyoland
Ve Radyoland.com

(Dipnot: Kanallardan sevdiklerinizi mobil uygulamalarda parmağınızı basılı tutarak yukarılara taşıyabilirsiniz.)

>> Android Telefon ve Tabletler İçin Radyo Uygulamaları