LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Android Telefon ve Tabletler İçin Radyo Uygulamaları - google-play

Android marketteki uygulama kuraklığı sadece Türkçe uygulamalarda değil marketin tamamında yaşanıyor, zaten bir kısmı Türklere kapalı olan marketin açık kısmında da işinize yarar uygulamaları çöp uygulamalar arasından ayıklamak baya zor.

Güncelleme: Yazı, 2011 yılında yayınlanmıştır. Sonrasında Google Play çok gelişti ve yazımda paylaştıklarımın çok üstünde bir çeşitlilik oluştu. İmkan buldukça güncelleme yapacağım.

Diyelim yeni bir tablet veya cep telefonu aldınız ve online radyo dinlemek istiyorsunuz, peki bunu nasıl yapacaksınız? Android markete girip radyo diye aratacaksınız ve karşınıza epey bir seçenek çıkacak. Peki hangisi iyi hangisini kullanmalı?

1 Numara: TuneIn

>> Tuneİn Radyo İndir

Uygulama şimdiye kadar 100 milyondan fazla indirilmiş..

Radyo uygulamasının arayüzü gayet başarılı, radyoyu arkaplanda dinlerken farklı işlerle uğraşabiliyorsunuz, sevdiğiniz radyoyu favorilere ekleyebiliyorsunuz veya bir radyo çalarken diğer istasyonlara dönüp seçim yapabiliyorsunuz. Radyo kanalları ülkelere, müzik tarzlarına, alfabetik harflere ve benzeri kriterlere göre ayrılmış, sıralanmış ve toplamda en az 50 tane Türkçe radyo istasyonu sizi bekliyor.

Tuneİn Cep Telefonu Görünüm;

Android Telefon ve Tabletler İçin Radyo Uygulamaları - google-play

Tuneİn Tablet Görünüm;

Android Telefon ve Tabletler İçin Radyo Uygulamaları - google-play

2 Numara: Karnaval

>> Karnaval İndir

Tunein’e Türkiye’den rakip. Birçok radyo kanalı mevcut hatta sanatçıya özel radyo kanalları bile var.

Süper FM, JoyTurk, Metro FM, Virgin Radio Türkiye, Joy FM, TGIF, Radyo Komedi, HotTickets Radio, Genç ve Fit Radyo, Alem FM, Süper 2, JoyTurk Akustik, Ankaralı, RetroTurk, Efsane Sezen, Efsane Kayahan, Efsane Ajda, MydonoseTurk, JoyTurk Rock, Efkar, Gönül, Makam, Radio Mydonose, POP 90, Love Zone, Comfort Zone, JoyJazz, Borusan Klasik, Komşu, Zeplin, Hard Rock Istanbul, 80’ler Gold ve BabyJoy

3 Numara: myTuner Fm Radyo

>> myTuner Fm Radyo İndir

myTuner uygulaması da öncekiler kadar başarılı bir uygulama. Yüzlerce Türk radyosu var ve tabiki yabancı radyo kanalları da var.

4 Numara: Radio Fm

>> Radio Fm İndir

Dördüncü ve son önerim Radio fm uygulaması. Uygulamada 20bin civarında radyo kanalı mevcut ve tabi ki aralarında bir sürü Türk radyosu da var.

5 Numara: Kral 

>> Kral Uygulaması İndir

Resmi Kral tv mobil uygulaması. Uygulamada 7 tv kanalı, 41 civarı radyo kanalı mevcut. Hepsi Kral medyanın kendi kanalları.

6 Numara: Radyoland

>> Radyoland Uygulaması İndir

Alem FM, Kafa radyo, Lig Radyo gibi kaliteli birkaç radyo kanalını bünyesinde barındıran Radyoland’ın resmi mobil uygulaması. Uygulamada 23 radyo kanalı var.

7 Numara: İnternet Radyo

>> İnternet Radyo Uygulaması İndir

TuneIn benzeri bir radyo uygulaması. Uygulama gayet kullanışlı ve içerisinde onlarca radyo kanalı mevcut.

8 Numara: Radyo Kulesi 

>> Radyo Kulesi Uygulaması İndir

Radyo Kulesi’de TuneIn benzeri bir uygulama. İçinde 1000 civarı radyo kanalı mevcut.

9 Numara: Turkuvaz Radyoları

>> Turkuvaz Uygulaması İndir

Turkuvaz medya grubu radyolarının bir arada sunulduğu mobil uygulama. Uygulamada şimdilik 7 radyo kanalı var.

>> Karnaval Alternatifi Online Radyo Platformu “Radyoland”
>> Exa Online Radyo Player Full İndir
>> Windows 8 ve Windows 10 için Radyo Uygulamaları

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 27 Ağustos 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


  sami 30 Eylül 2011, 23:17

  aga internet üzerindenmi yoksa radyo mu klasık telefon radyosu gıbı mı her yerde ınternete ulasamıyoruz sunun normalını yayınlayın

  admin 01 Ekim 2011, 16:00

  @sami; İnternetsiz radyoya erişebilmen için yazılıma değil donanıma ihtiyacın var, eğer elindeki telefonda radyo özelliği yoksa internetsiz radyo dinleyemezsin.

  Imdat 21 Aralık 2011, 08:53

  Telefonuma ucretli olan tunein i kaydettim yanlislikla reklam kaydoldu radyoyu her actigimda reklam cingili cikip susuyor acil yardim tesekkurler

  admin 21 Aralık 2011, 21:17

  @Imdat; Elimde ücretli sürüm yok bu nedenle tam olarak ne olduğunu anlayamadım..belki uygulamayı kaldırıp tekrar kurarsan düzelir yada dinlediğin radyo süper fm vb. bir radyo ise zaten otomatik olarak giriş müziği çalar o sizin yaptığınız birşey değil bırakın çalsın :)

  turgay 31 Ocak 2012, 08:34

  cok cok tesekkur ederim sayenizde artik cepden radyo dinleyebiliyorum, sonsuz esekkurler. sevgi ve saygilarimla turgay

  kafes 01 Şubat 2012, 12:06

  Maalesef internet hızı düşükse, örn. Vodafone cepnet, bazı radyolar, radyo spor özellikle, sürekli kesiliyor ve kesik kesik yayın geliyor. O yüzden düşük internet hızına diğer bazı uygulamalar gibi çözüm bulmalılar.

  Almina 14 Aralık 2018, 09:16

  TR Radyo Android radyo uygulamasına da Google Play Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Kesintisiz canlı radyo dinleme keyfini sizlere yaşatan programda, yayında bulunan DJ’lerden istemiş olduğunuz şarkıları da program içerisinde yer alan istek panelinden onlara ulaştırabilirsiniz.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.radyouygulama.trradyo

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019