Lenovo Bilgisayarlar için Sistem Güncelleme Aracı “Lenovo Vantage”

Lenovo Bilgisayarlar için Sistem Güncelleme Aracı "Lenovo Vantage"

Lenovo marka bir bilgisayarınız varsa donanım güncellemeleri için ya Lenovo’nun web sitesine bakacaksınız ve bunu arada bir yapacaksınız, yada Lenovo tarafından geliştirilen yazılımlardan yararlanacaksınız. Lenovo’nun destek sayfalarına gidip kontrol etmek kolaydır fakat her seferinde kullandığınız modelin sayfasını bulmanız ve bulduğunuz güncellemelerin gerçekten sizin bilgisayar için sunulduğuna emin olmanız gerekir. Bu sebeple ikinci seçenek daha mantıklı olacaktır. 

Lenovo güncelleme aracını kullanmak!

Lenovo’nun bu iş için Vantage adında bir uygulaması var. Hem Lenovo’dan teklifleri, hem cihazınızın garanti durumunu takip edebiliyor hemde güncellemeleri otomatik olarak kontrol etmesini sağlayabiliyorsunuz. Uygulama Windows 10 işletim sistemi için Windows Store’dan indiriliyor.

>> Lenovo Vantage İndir

Fakat bu uygulamanın bir kötü yanı var! Son dönemde güncelleme olsa da bulamamaya başladı. Sanırım yaşlanıyor.. Bu sebeple ikinci bir Lenovo aracından yardım almamız gerekiyor. Onun adı da Lenovo System Update [*].

Lenovo System Update aşağıdaki sistemlerde destekleniyor; Lenovo 3000 C100, C200, N100, N200, V100, V200, Lenovo 3000 J100, J105, J110, J115, J200, J200p, J205, S200, S200p, S205, Tüm IdeaPad’ler, Tüm ThinkPad’ler, Tüm ThinkCentre’lar, Tüm ThinkStation’lar, Lenovo V/B/K/E Serileri

Ayrıca aracın çalışması için sisteminizde Microsoft .NET Framework sürüm 4.0 ‘ın yüklü olması gerekiyor.

Lenovo System Update aracını aşağıdaki bağlantıdan indirebilir, bilgisayarınıza yükledikten sonra Bios’da dahil tüm donanım güncellemelerini kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

>> Windows 7, 8 ve 10 için System Update

>> Windows 2000, Vista ve XP için System Update

Biliyorsunuz ki Bios güncellemeleri güvenlik açısından önemlidir fakat yanlış bir yükleme yaparsanız bilgisayarınız hiç açılmayabilir. Bu sebeple bu gibi önemli işleri doğrudan uzmanın yardımıyla yapmak daha doğru olacaktır. Bende bu iş için size Vantage ve System Update uygulamalarını öneriyorum. Bu uygulamalarla birkaç kez Bios güncellemesi yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz. Ama dikkat edin bu uygulamalar sadece Lenovo marka bilgisayarlarda işe yaramaktadır. Başka marka bilgisayarlar için yüklemeyi ve güncelleme kontrolü yapmayı hayal etmeyin.