Otomatik Yenilenen Vodafone TV Abonelik İptal! Nasıl Yapılır?

Otomatik Yenilenen Vodafone TV Abonelik İptal! Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin üç gsm operatöründen birisi olan Vodafone’un, Tivibu alternatifi olarak sunduğu online akış hizmeti Vodafone TV bir süredir başta Vodafone kullanıcıları olmak üzere pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Fiyatı uygun, içeriği güzel olan Vodafone TV, neredeyse bir Tivibu kadar içerik sunuyor; canlı tv kanalları ve seç izle içerikleri ile.. Fakat Vodafone TV aboneliği yaptığınızda aboneliğin her ay otomatik yenileniyor olması, herkesin tercih edeceği bir durum değil. Bu nedenle her ay abonelik iptali için uğraşmanız gerekiyor. Peki bir kez satın aldığımız aylık paketi gelecek ay yenilenmesin diye nasıl iptal ediyoruz?

>> Vodafone’un Dijital TV Platformu Vodafone TV Kapanıyor!

Vodafone TV Abonelik İptali! Nasıl Yapıyoruz?

Öncelikle şunu söyleyeyim! Vodafone TV’de abonelik iptalini ne zaman yaparsanız, aboneliğiniz o an bitiyor ve ödediğiniz paranın hakkını alamadan ortada kalıyorsunuz. Mesela 15 Ekim’de 9,90 TL ödeyerek full paket mi aldınız? 30 Ekim’de aboneliği iptal ederseniz sadece 15 gün için 9,90 TL ödemiş oluyorsunuz. Yani kazığı yiyip yerinize oturtuyorlar.

Bu nedenle abonelik yenilemeyi iptal etmek istiyorsanız, tarih ayarlamasını iyi yapmanız gerekiyor.

Aboneliği 15 Ekim’de mi başlattınız? Abonelik iptalini 13 yada 14 Kasım’da yapıyorsunuz.

Sonra Aralık ayında mı kullanmak istersiniz, Ocak ayında mı kullanmak istersiniz? Yeniden full paket satın alabiliyorsunuz.

Burası anlaşıldıysa şimdi gelelim paket iptaline..

Yanımda uygulamasına giriyorsunuz, bir bakıyorsunuz, Paket İptal diye bir şey yok!

Koymamışlar!

Bu nedenle web tarayıcınıza online.vodafone.com.tr yazıyor, Vodafone self servis şifreniz ile online hesabınıza giriş yapıyor ve aşağıdaki yolu izleyerek Vodafone TV paketinizi iptal ediyorsunuz.

1- Ana ekranda Güncel Tarifeniz başlığı altındaki Tarife Detaylarına dokunun, sonraki ekranda Ek Paketler bölümüne bakın. Ek Paketler altında Vodafone TV paket aboneliğinizi görüyorsanız detaylara ve ardından Paketini iptal et seçeneğine dokunun.

Otomatik Yenilenen Vodafone TV Abonelik İptal! Nasıl Yapılır?

2- Karşınıza onay ekranı gelecek. Onay ekranında Onayla butonuna dokunun ve işlem başarılı ekranını bekleyin. Aşağıdaki ekran sizi karşıladıysa Vodafone TV abonelik iptaliniz başarılı ile tamamlandı demektir.

Otomatik Yenilenen Vodafone TV Abonelik İptal! Nasıl Yapılır?

Kontrolünü yapmak istiyorsanız bir süre sonra tekrar Tarife Detayları altından Ek Paketlere bakın. Ek Paketler boş ise, sorun yok.

Diyelim ki bu yöntemi kullanamadınız, o zaman şunu yapın;

Telefonunuzda sms uygulamasını açın, aşağıdaki sms mesajını 7000‘e gönderin.

Full paket için; IPTAL TVFULL
Fırsat XL paketi için; IPTAL TVFIRSATXL
Fırsat paketi için; IPTAL TVFIRSAT 

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.