Tablet ve Telefonlar için “Game Tools & Game Launcher”

Tablet ve Telefonlar için "Game Tools & Game Launcher"

Yine bazılarınız için harika, bazılarınız içinde anlamı olmayan bir paylaşımım olacak. Harika olan şey şu; Eğer eski bir tablet veya telefonunuz varsa ve oyun oynarken geri tuşlarıyla, menü tuşuyla sorunlar yaşıyor, istemediğiniz halde oyundan çıkıyorsanız işte size çözümü..

Cihazınıza Samsung’un Game Launcher ve Game Tools uygulamalarını yükleyeceksiniz ve şanslıysanız sorununuz son bulacak.

Fakat kötü haber şu; uygulamalar Android 5.0 ve üzeri sürümlere yüklenebilirken, hangi cihazlarda çalışıp çalışmayacağı onun keyfine kalmış. Yani bir tablet bilgisayarda yada telefonda çalıştı diye diğerinde çalışacağını garanti edemiyorum. Samsung marka cihazlar için geliştirildiklerinden Sony ve diğer markalarda çalışmayabilir.

Not; Eğer uygulamalar cihazınızda çalışırsa lütfen yazı altından yorum olarak cihaz marka ve modelini paylaşın. Uygulamalar bazı cihazlara hiç kurulmayacak, bazılarında ise durduruldu hatası verecektir. Game Launcher kurmazsanız Game Tools çalışmaz ancak Game Optimizing kurmanız şart değil.

Çalıştığı garanti cihazlar; Şimdilik Galaxy Note 4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Tab S T700.

Uygulamaların resmi ve güncel apk dosyalarını apkmirror’dan yada paylaştığım Mega bağlantısından indiriyor, cihazınızın Ayarlar > Güvenlik seçenekleri altından Bilinmeyen kaynaklara izin ver diyerek yüklemelerini yapıyorsunuz. Sonrasında uygulamaların çalışması için cihazı yeniden başlatıyorsunuz.

>> Game Launcher İndir
>> Game Tools İndir
>> Game Optimizing
>> Tek Link Paket

DİKKAT! Apkmirror sitesinde 3 uygulamanın da farklı farklı sürümlerini bulacaksınız. Sayfada en güncel sürümü bulup indirip yüklemelisiniz. Uygulama hata verip kapanırsa, daha eski sürümleri indirip tek tek deneyebilirsiniz.

Cihazınız yeniden açıldığında uygulamalar listesinde Game Launcher görüyorsanız sanırım başardınız. Game Launcher’ı açın ve ayarlarını kurcalayın. Sol alt köşede yada sağ köşede Game Tools göreceksiniz. Game tools yazısına dokunarak uygulamayı aktif etmeyi deneyin. Renginde değişiklik oluyorsa aktif oldu demektir.

Deneme yaptığım tablet Tab S T700, en son Android 6.0.1 güncellemesi almıştı ve içinde Game Tools yer almıyordu. Bu sebeple oyun oynarken eliniz tuşlara değdiği gibi oyunlardan çıkış yapıyordu. Bu yüklemeler sonrası oyunların genelinde aktif olan Game Tools sayesinde oyun sırasında fiziksel tuşları kilitleyerek oyundan kopmaları engelledim. Fakat Game Optimizing uygulamasını yüklemedim. Eğer iki uygulamayı yüklediğinizde sorun çıkarsa Game Optimizing uygulamasını da yükleyerek deneme yapın.

Eğer Game Tools’da düzgün olarak çalıştıysa artık oyunlarınızdan birine girip Game Tools simgesini kontrol edebilirsiniz. Simge görünüyorsa çok şanslısınız.

Game Tools simgesi, ekranda istediğiniz bir konuma sürüklenebilen ve dokunduğunuzda açılan bir kısayol menüsüdür. Game Tools kısayolları ile oyun sırasında fiziksel tuşları kilitleyebilir, oyunu simge durumuna küçültebilir, oyundan ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Tablet ve Telefonlar için "Game Tools & Game Launcher"

Uyarı: Game Launcher’ın yeni sürümleri Android 6.0 ve üzeri sürümlere yüklendiği için paylaştığım paketteki Android 5.0 sürümünü yada Apkmirror sitesindeki eski 1.0.16 sürümlerini yüklemeniz gerekebilir. Ayrıca uygulamaları Lineage OS sürümlerinde deneme şansım olmadığı için o sistemlerde çalışıp çalışmayacağını bilemiyorum.

Uyarı 2: Uygulamaları yüklediğinizde tablet veya telefonunuz zarar görmez, sisteminiz çökmez. Fakat yanlış bir şey yapar, sistemdeki farklı bir uygulamayı silerseniz sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple uygulamaları yükledikten sonra farklı şeyleri kurcalamamaya özen gösterin. Uygulamalar işinize yaramazsa istediğiniz zaman ve sorun yaşamadan cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Not: Google Play’de benzer uygulamalar mevcut fakat fiziksel tuş kilitleme için bundan iyi alternatife henüz denk gelmedim. Ayrıca Samsung’un resmi Game Tuner uygulamasını da yükleyip deneme şansım olmadı. Eğer alternatifler bulursam yada sizlerin paylaştığı alternatifler olursa yazımda güncelleme yapacağım.