ShowMax Türksat Uydusunda Şifresiz Yayında

showmax turksat - ShowMax Türksat Uydusunda Şifresiz Yayında

Bundan 10 sene önce, Nisan 2006 tarihinde kurulan ShowMax, artık Türksat uydusunda şifresiz yayında. ShowMax, hatırlarsanız Show tv’nin eskilerini yayınlayan bir kanaldı ve Digitürk’e özel olarak kurulmuştu. Şuanki durumda bir çoğumuz ona burun kıvırırken, bundan 10 sene öncesinde harika bir projeydi. Tabi zamanla koşullar değişti ve nihayetinde ShowMax, Digitürk bünyesinden çıkarak Türksat’a geldi.

Ne Değişti? 

ShowMax ilk kurulduğunda sadece Digitürk üzerinden izlenebiliyordu ve sadece Show tv’nin eski dizilerini veriyordu. Ayrıca hem ShowMax, hemde Digitürk, Çukurova grubuna ait idi. Çukurova grubunun borçlarından ötürü Digitürk ve Show tv’ye el konulması sonucu koşullar tamamen değişti. Artık Digitürk ile Show tv’nin bir bağı kalmamıştı. Çünkü bir zaman sonra Digitürk, Katarlı bir gruba satılırken, Show tv’de Ciner grubuna satılmıştı.

İçinde bulunduğumuz koşullarda aslında yayınına son verilmesi gereken veya farklı bir şekilde değerlendirilmesi gereken ShowMax, şimdilik Show tv’nin eskiciliğini yapmaya devam ediyor. Ama bugünden itibaren durumda bir değişiklik olur mu?, rekabet amacıyla özgün içerikler alınır mı? veya ShowMax’ın yerini yeni bir kanal alır mı? Öğrenmek için beklememiz gerekiyor.

Beklerken ShowMax’ı izlemek isterseniz de Türksat uydusundan aşağıdaki frekansı taratmanız gerekiyor..

Türksat: 11045 Yatay/H 4800 

Dsmart 94. Kanal

ShowMax internet yayını için; 

>> Web sitesi

ShowMax artık Digitürk’den yayın yapmıyor.

– Reklamlar –

adbanner