LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

ShowMax Türksat Uydusunda Şifresiz Yayında - basin-medya

Bundan 10 sene önce, Nisan 2006 tarihinde kurulan ShowMax, artık Türksat uydusunda şifresiz yayında. ShowMax, hatırlarsanız Show tv’nin eskilerini yayınlayan bir kanaldı ve Digitürk’e özel olarak kurulmuştu. Şuanki durumda bir çoğumuz ona burun kıvırırken, bundan 10 sene öncesinde harika bir projeydi. Tabi zamanla koşullar değişti ve nihayetinde ShowMax, Digitürk bünyesinden çıkarak Türksat’a geldi.

Ne Değişti? 

ShowMax ilk kurulduğunda sadece Digitürk üzerinden izlenebiliyordu ve sadece Show tv’nin eski dizilerini veriyordu. Ayrıca hem ShowMax, hemde Digitürk, Çukurova grubuna ait idi. Çukurova grubunun borçlarından ötürü Digitürk ve Show tv’ye el konulması sonucu koşullar tamamen değişti. Artık Digitürk ile Show tv’nin bir bağı kalmamıştı. Çünkü bir zaman sonra Digitürk, Katarlı bir gruba satılırken, Show tv’de Ciner grubuna satılmıştı.

İçinde bulunduğumuz koşullarda aslında yayınına son verilmesi gereken veya farklı bir şekilde değerlendirilmesi gereken ShowMax, şimdilik Show tv’nin eskiciliğini yapmaya devam ediyor. Ama bugünden itibaren durumda bir değişiklik olur mu?, rekabet amacıyla özgün içerikler alınır mı? veya ShowMax’ın yerini yeni bir kanal alır mı? Öğrenmek için beklememiz gerekiyor.

Beklerken ShowMax’ı izlemek isterseniz de Türksat uydusundan aşağıdaki frekansı taratmanız gerekiyor..

Türksat: 11045 Yatay/H 4800 

Dsmart 94. Kanal

ShowMax internet yayını için; 

>> Web sitesi

ShowMax artık Digitürk’den yayın yapmıyor.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Nisan 2016 tarihinde yayımlanmıştır.


  yusuf 05 Haziran 2016, 11:17

  ShowMax Dijitürk keyi nedir

  Lordiz 05 Haziran 2016, 13:11

  @yusuf; Kanal artık şifresiz yayında bu sebeple key’e ihtiyacınız yok.

  yunus 02 Aralık 2016, 13:48

  biladerlerim allah aşkina bu işi bana bir soyleyin sembol oranlarini girdigimiz zaman hatta veriyor show turk ile ayni frenkasta diyorsunuz fakat ayni frekans degerlerini girdigimizde hatta veriyor bu işin kolayi varmi

  Lordiz 02 Aralık 2016, 14:08

  @yunus; Bende şuan sorun yok Show Max izlenebiliyor. ShowTürk yayını sizde çıkıyorsa o frekansı taratınca diğer kanalında gelmesi gerekir. Uydu alıcıda bir sorun varsa frekansı birkaç rakam değiştirip tarama yapın.

  Bozan 02 Eylül 2018, 09:26

  Show max neden yok 20. Kanalı atlıyor

  Lordiz 03 Eylül 2018, 22:52

  @Bozan; Merhaba. Samsung smart tv kullanıyorsanız ve kumanda da 20’yi pas geçiyorsa orada radyo kanalı vardır. Show Max’ın frekansı yazıda mevcut, kanal halen yayın yapıyor.

  Ufuk 15 Şubat 2019, 03:13

  Merhaba @lordiz bu sayfaya gelen olur mu bilmem ama , Showmax Digiturk den ayrıldı sadece Türksat ta ve D Smart 94 veya 95. kanaldan yayın yapıyor

  Lordiz 15 Şubat 2019, 21:18

  @Ufuk; Merhaba. Yazıyı güncelledim. Teşekkür ederim.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019