Steam’den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

steam oyun platformu - Steam'den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük dijital oyun platformu Steam’de senede en az 3-4 kez harika indirimler olur ve sevdiğiniz oyunu korsan oynamak yerine yasal bir şekilde oynama fırsatınız doğar. Yaz indirimleri, kış indirimleri, cadılar bayramı indirimleri ve diğerleri.. Mesela yazımı yayınladığım sıralar cadılar bayramı indirimleri vardı ve birçok oyun harika indirimler aldı.

Örneğin Gta5, 179 TL’den 89,5 TL’ye indi. American Truck, 59 TL’den 20 TL’ye indi.

Steam’den alışveriş yöntemlerini şu yazımda anlatmıştım. Birçok yolu izleyerek istediğiniz oyunu uygun fiyatlara satın alabiliyorsunuz. Mesela mobil ödeme ile kredi kartı kullanmadan telefonunuzdaki bakiyenizden harcayarak da oyun alabiliyorsunuz.

İşte bu yazımızın konusu da Steam’den mobil ödeme ile nasıl alışveriş yaptığımız olacak. Resimlerle Steam’den mobil ödeme ile Steam cüzdanımıza bakiye yükleyecek ve ayrıca Steam’in yeni özelliği Dijital Hediye Kartlarına da değineceğim.

GSM Operatörü Limitleri

Steam’den bir oyun satın almak istiyorsunuz ancak kullanabildiğiniz tek ödeme yöntemi mobil ödeme. İstediğiniz oyunu mobil ödeme ile nasıl satın alacaksınız?

Önce mobil ödeme limitlerine bakalım..

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone

Steam’de mobil ödeme Boacompra üzerinden gerçekleştiriliyor ve Boacompra güvenilir bir aracı. Boacompra’da desteklenen gsm operatörleri ise Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone.

Turkcell‘de Mobil Ödeme limiti müşteriye göre değişiyor. Faturasız hatlar için net bir limit notuna denk gelmedim fakat bahis siteleri için aylık 250 TL, tek seferlik 100 TL yazıyor.

Türk Telekom Mobil Ödeme servisi için maksimum aylık limit 500 TL. Faturalı müşterilerde müşterinin skorlama yapısına göre kullanıcıya özel aylık limit değerleri atanmakta.

Vodafone Cep Cüzdan Mobil Ödeme Servisi ile tek seferlik işlem limiti 100 TL, günlük işlem limiti 100 TL ve aylık toplam işlem limiti 200 TL.

DİKKAT:

BoaCompra web sitesi go4gold‘da Vodafone ile sorunlar olduğu yazmasına rağmen deneme yaptığım Ekim 2017 tarihinde sorunsuz bir şekilde Steam bakiyesi satın alabildim. Eğer satın alım yaparken karşınıza aşağıdaki hata mesajı çıkarsa bilin ki mevcut bir alışverişiniz tamamlanamamış. Onun beklemeden çıkarılması gerekiyor.

İşlem Sırasında Hata Oluştu.
M6100011 – Tanımsız hata

Başlıyoruz!

Limitler açısından sorun yaşamazsanız hemen Steam hesabınızda satın alacağınız oyunu sepete atıyorsunuz. Ben örnek olması açısından Steam cüzdanıma para yükleyeceğim. Oyunda alsanız, Steam cüzdanınıza parada ekleseniz, Steam arkadaşınıza Dijital Hediye kartı da alsanız Boacompra adımlarında aynı yolu izleyeceksiniz.

Oyun almak için oyunu sepete atıyor, Steam cüzdanına para eklemek için şuraya gidiyorsunuz. Steam uygulamasından oraya ulaşmak için; sağ üstte bakiyenize yada kullanıcı adınıza tıklayıp, Hesap Detaylarına tıklamanız, sonrasında Steam Cüzdanına para ekleyin yazısına tıklamanız gerekiyor.

Arkadaşınıza Steam Dijital Hediye Kartı almak içinde şuraya gitmelisiniz. Ancak oraya da Steam uygulamasından ulaşmak için; önce yukarıdaki yolu izleyerek cüzdana para ekleme sayfasına ulaşacak, sonrasında sayfada sağ tarafta yer alan “Bir Steam Cüzdan Kodu ya da Hediye Kartı Kullan” yazısına tıklayıp, yeni açılacak sayfada da “Dijital Hediye Kartı Satın Alın” yazısına tıklayacaksınız.

Oyunu sepete attıysanız, arkadaşınızı seçip dijital hediye kartınızı seçtiyseniz yada cüzdanınıza eklenecek para miktarını seçtiyseniz; ödeme sayfasından devam ediyoruz.

Boacompra ile Mobil Ödeme

Alışverişi mobil ödeme ile yapmak için ürün seçimini yapıp ödeme sayfasına geçiyoruz. Ödeme sayfasında açılır menüden Mobil Ödeme (Boacompra) seçip, Devam Et butonuna tıklıyoruz.

steam mobil odeme1 - Steam'den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Steam abonelik sözleşmesine tik koyarak BoaCompra’ya Devam Et butonuna tıklıyoruz.

steam mobil odeme2 - Steam'den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Steam içinde yeni bir pencerede BoaCompra açılıyor. İlk ekranda Satınalımı Sonlandırma butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

steam mobil odeme3 - Steam'den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Bir sonraki ekran, aşağıdaki ekran olacak. Boş kutucuğa mobil ödemeye açık telefon numaramızı giriyor, DEVAM butonuna tıklıyoruz. (Ödenecek Tutar kısmına ve sağ üst tarafta desteklenen gsm operatörü isimlerine dikkat edin. Tutar hatalı ise pencereyi kapatıp işlemi iptal edin. Ayrıca sağ üstte 3 gsm operatörünün de logosu yoksa herhangi birisi sistemden ayrılmış olabilir.)

steam mobil odeme4 - Steam'den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Eğer sistemsel bir hata yoksa veya hattımız mobil ödemeye kapalı değilse bir sms geliyor. Sms’i ücretsiz olarak ONAY yada EVET yazarak cevapladığımız an ödeme onaylanmış oluyor.

steam mobil odeme5 - Steam'den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Ve satın alma işlemi tamamlanıyor.

steam mobil odeme6 - Steam'den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Açık pencereleri kapatıp bakiyenizi yada yeni oyununuzu kontrol edebilirsiniz.

Bazen sistemsel sorunlar olabiliyor eğer karşınıza aşağıdaki hata kodu çıkarsa hatalı satın alım işlemini diğer yazımda anlattığım şekilde iptal edip, sonrasında tekrar denemeniz gerekiyor.

steam mobil odeme7 - Steam'den Mobil Ödeme Yöntemi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Steam Dijital Hediye Kartları!

Yazımın başında kısaca değineceğimi söylemiştim. Dijital Hediye Kartları, Steam’de bir arkadaşınıza bakiye hediye etmenize yarıyorlar. Yani hediye kartı alabilmek için önce arkadaş listenizden birini seçmeniz gerekiyor. Arkadaşınız olmayan kişiye hediye kartı alamıyorsunuz ve arkadaşınız olan kişi kartı kabul etmez ise hediye kartı kadar bakiye sizin steam cüzdanınıza ekleniyor.

Ve tabiki Steam mobil ödeme yöntemini dijital hediye kartı almak içinde kullanabiliyorsunuz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Kaynaklar:

https://www.turkcell.com.tr/servisler/turkcellmobilodeme#sss
https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/servisler/sss/sayfalar/turktelekommobilodeme.aspx
http://www.vodafone.com.tr/Servisler/cep-cuzdan-mobil-odeme.php

– Reklamlar –

adbanner