Apple’ın Uzaysal Bilgisayarı “Apple Vision PRO”


Uzamsal hesaplama çağı geldi. Apple Vision Pro’yu taktığınızda dünyanızı ve içindeki her şeyi görürsünüz, favori uygulamalarınız tam önünüzde yaşar ama artık onlar sizin uzayınızdadır. Visionos, Apple’ın ilk mekansal işletim sistemidir. Tanıdık ama çığır açıcı. Gözlerinizle gezinirsiniz, seçmek için sadece hafifçe vurun, kaydırmak için hafifçe vurun ve sesinizi kullanarak dikte edin.

Bu sihirli uygulamaların ışığa tepki veren ve bu mekansal deneyimlere rağmen gölgeler yaratan boyutları var. Vision Pro’nun içinde olup bitenler ses çıkarıyor ve sanki fiziksel olarak oradalarmış gibi görünüyor.

Apple Vision Pro’nun temeli, odada başka biri varken diğer insanlardan izole olmamanız, onları görebilmeniz ve onların da sizi görebilmesidir. Çünkü bir ekranla sınırlı değilsiniz, uygulamalarınız alanınızda yaşıyor, fotoğraflarınız gerçek boyutta veya herhangi bir boyutta olabilir, böylece oturma odanız bir galeriye dönüşür. Ve panoramalar, sanki onları çektiğiniz yerdeymişsiniz gibi etrafınızı sarar.

Apple Vision Pro, Apple’ın ilk 3D kamerasıdır. Artık olağanüstü derinlikte fotoğraflar ve videolar çekebilir ve bir anıyı, sanki tam o ana geri dönmüş gibi yeniden yaşayabilirsiniz.

Apple Vision Pro, bir sinema salonunun ölçeğini ve harikasını, içinde bulunduğunuz alana getirir, otomatik olarak kararır, odaya güzel bir parlaklık yayar ve ekranı istediğiniz kadar büyütebilirsiniz. Mekansal ses sizi çevreler ve aksiyonun bir parçasıymış gibi hissetmenizi sağlar

Apple Vision Pro, favori oyunlarınızı oynamanın harika bir yoludur; yalnızca kumandanızı bağlayın ve inanılmaz yabancı ses ile devasa bir ekranda oynayın.

Apple Vision Pro ile nerede olursanız olun mükemmel çalışma alanını yaratabilirsiniz.

Web, fantastik ölçekte metinlerle hayat buluyor, net ve okunması kolay.

İnternette gezinmek yeni hissettiriyor ve Safari genişliyor, böylece tüm açık sekmelerinizi görebilirsiniz.

Apple ve App Store’daki favori uygulamalarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilir ve tüm platformlarda sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz.

Apple Vision Pro’da 13 inçlik bir ekranı dev bir ekrana dönüştürerek alanınızı da dönüştürebilirsiniz.

Apple Vision Pro, üç boyutlu olarak şekillendirilmiş tek parça lamine cam, kameraların ve sensörlerin dünyayı görüntülediği bir lens görevi görür ve kusursuz bir şekilde akarak etrafınızı sarmak için hafifçe kıvrılan hafif bir alüminyum alaşımlı çerçeveye akar.

Apple Vision Pro’nun Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı

 • 3.499 $’dan başlayan fiyat
 • İşletim Sistemi: VisionOS
 • Çip: M2 ve R1
 • Mikro OLED ekran (23 milyon piksel, 90Hz, 96Hz, 100Hz)
 • Depolama: 256GB, 512GB, 1TB
 • Kamera: Uzamsal video ve fotoğraf yakalama özelliğine sahip 6,5 MP Stereoskopik 3D kamera (18 mm, f/2,0)
 • Sensörler: 2 ana kamera, 6 dünyaya bakan izleme kamerası, 4 göz izleme kamerası, TrueDepth kamera, LiDAR tarayıcı, 4 atalet ölçüm birimi, titreşim sensörü, ortam ışığı sensörü
 • Kimlik Doğrulama: OpticID (iris tabanlı)
 • Dinamik kafa izlemeli, 6 mikrofonlu dizili Ses Uzamsal ses bölmeleri
 • Kablosuz Bağlantı: Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.3
 • Pil: 2 saat genel kullanım, 2,5 saat video oynatma
 • Ağırlık: 21,2 – 22,9 ons
Haydi Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir