Mobilitenin Geleceği “Hyundai e-Corner System”

Hyundai Mobis’in en son mobilite teknolojisi olan Hyundai e-Corner System.

Yengeç sürüşü ve sıfır dönüş ile hareket etmenin yeni yolunu deneyimleyin. 90 derece dönüşten 360 derece dönüşe, e-Corner Sistemi size sürüş özgürlüğü kazandıracak.

Bu hafta Las Vegas’taki CES katılımcılarına Mobion EV’nin daha önce hiç görmedikleri manevraları gerçekleştirme fırsatı sunuldu. Hyundai Mobis buna “Yengeç Sürüşü” adını veriyor ve gelişmiş 4 tekerlekten direksiyon yeteneklerine ilişkin 2023 yılında başarılı yol testleri gerçekleştirdiğini söyledi.

Geleneksel bir EV’de elektrik motorları, entegre bir e-tahrik ünitesi içeren tekerleklere güç gönderir. Tekerlek içi tahrik sistemi ile motorlar her bir tekerlek göbeğine yakın bir yere yerleştirilerek yolcular veya kargo için daha fazla alan açılır. Hyundai Mobis ayrıca aracın fren, direksiyon ve süspansiyon bileşenlerini de e-Köşe Sistemine entegre etti.

Şirketin başkan yardımcısı ve şirketin elektrifikasyon laboratuvarı başkanı Le Young-kook, bir basın açıklamasında “In-Wheel teknolojisi, EV’lerde yaygın olarak kullanılan tek büyük tahrik motorunun aksine, her bir tekerleğin içine dört küçük motor yerleştirmeyi içeriyor” dedi. “Bu konfigürasyon her tekerleğin bağımsız olarak kendi gücünü üretmesini sağlıyor.”

Haydi Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir