Siber Saldırıya Uğrayan Canva.com Üye Bilgilerinin Çalındığını Duyurdu!

Siber Saldırıya Uğrayan Canva.com Üye Bilgilerinin Çalındığını Duyurdu!

Sunduğu hazır ve ücretsiz tasarım araçları ile çevrimiçi bir şekilde profesyonel tasarımlar üretmemize imkan sunan Canva.com, hacklendi. Siber saldırı gerçekleştiğini 24 Mayıs tarihinde fark eden ve bunu 27 Mayıs tarihinde üyelerine bir mail ile bildiren Canva.com yönetim ekibi; parolalarınızı değiştirin dedi. Aslında parolalar saldırganların erişemeyeceği bir şekilde şifrelenerek korunuyormuş fakat mail adreslerinin çoğu ne yazık ki siber saldırganların eline geçmiş..

Bu nedenle Canva.com üyeliğiniz varsa en kısa sürede parolanızı değiştirmenizi, aynı parolayı kullandığınız başka web siteleri varsa oralardaki parolalarınızı değiştirmenizi ve bu tarihten sonra Canva.com’da kayıtlı mail adresinize gelecek olan spam fidye maillerine itibar etmemenizi öneriyoruz.

Konuyla alakalı Canva.com yönetiminden gönderilen mail içeriği aynen şöyle;

Merhaba,

24 Mayıs 2019 Cuma günü sistemimize devam eden bir saldırı keşfettiğimiz konusunda sizi bilgilendirmek için yazıyoruz. Bize bildirilir bildirilmez derhal sebebi belirlemek ve çözmek için adımlar attık ve durumu yetkililere (FBI dahil) bildirdik. Bunun sebep olabileceği endişeler veya rahatsızlıklar için çok üzgünüz.

Topluluğumuzun kullanıcı adlarının ve e-posta adreslerinin bir kısmına erişildiğinin farkındayız. Bilgisayar korsanları şifreli olarak parolaları da elde ettiler (teknik kişiler için: tüm şifreler bcrypt ile karıştırılmış ve kıyılmıştı). Bu, kullanıcı şifrelerimizin dış taraflarca okunamayacağı anlamına gelir.

Ancak, en iyi uygulama olarak, https://www.canva.com/account adresindeki Canva şifrenizi değiştirmenizi öneririz

https://status.canva.com adresi üzerinden ek güncellemeleri göndermeye devam edeceğiz.

Bu olayla ilgili herhangi bir sorunuz varsa SSS sayfasına göz atın: https://support.canva.com/contact/customer-support/may-24-security-incident-faqs/

Veya lütfen contact@canva.com adresi üzerinden bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Ekibimiz bu durumla başa çıkmak için aralıksız olarak çalışıyor ve desteğiniz ile anlayışınız için gerçekten teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Liz McKenzie
İletişim Bölümü Başkanı
Canva

>> Siber Saldırıya Uğrayan “Flipboard” Üye Bilgilerinin Çalındığını Duyurdu!

Haydi Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir