Siber Saldırıya Uğrayan “Flipboard” Üye Bilgilerinin Çalındığını Duyurdu!

Siber Saldırıya Uğrayan "Flipboard" Üye Bilgilerinin Çalındığını Duyurdu!

Daha iki gün önce çevrimiçi tasarım sitesi Canva.com’un siber saldırıya uğradığını bu yazımızda haberleştirmiştik ve bugün bir yeni saldırı haberi geldi. Bu seferki kurban, ücretsiz haber ve bilgi toplama hizmeti Flipboard. Ülkemizde çok fazla kullanıcısı olmasa da bir aralar Samsung marka telefonların çoğunda dahili olarak sunulan hizmet, 2018 senesi Haziran ayından beri bazı verilerin izinsiz ellere geçmiş olabileceğini duyurdu.

Bu veriler arasında neler mi var? Kullanıcı adları, mail adresleri ve şifreler.

Fakat şifrelerin özel bir sistemle korunduğunu ve düz metin olarak saklanmadığını, bu sebeple de şifreler açısından sorun olmadığını dile getiriyorlar. Ancak buna rağmen tüm kullanıcıların şifrelerini sıfırlamaları ve ilk girişte yeni bir şifre oluşturmamız gerekmesi de kafaları biraz karıştırıyor.

Eğer eski bir Flipboard kullanıcısysanız, en kısa zamanda hesabınızın şifresini değiştirmenizi, aynı şifreyi ve kullanıcı adını kullandığınız başka uygulama ve hizmetler varsa, oralardaki şifrelerinizi de değiştirmenizi, ayrıca Flipboard hesabınızda kayıtlı mail adresinize gelebilecek spam maillere itibar etmemenizi öneriyoruz.

Flipboard hesabınıza aşağıdaki bağlantıdan yada Flipboard mobil uygulamasından şifre sıfırlama yaparak yada eski bilgilerinizle giriş yapabilir, kişisel bilgileriniz için gerekli önlemleri alabilirsiniz.

https://flipboard.com/signin

Haydi Paylaş!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir