LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme! - internet-siteleri

Zevk meselesidir diyebilirsiniz ama TikTok benim zevkime uymadı. Sırf sürekli karşıma çıkan reklamları sebebi ile “nasıl bir şeydir?” diye merak edip üye olmuş bulundum. Üyelik sırasında mail üzerinden sorun çıkarması ve ana sayfasında devamlı rastgele videolar göstermesi, daha en baştan bu uygulamaya sinir olmama sebep oldu. Sonrasında biraz kategorilere ve videolara bakarak, buranın bana uygun olmadığına karar verip, hesabımı sildim. Peki nasıl yaptım? 

Lanet olası TikTok, tıpkı diğer bazı örnekleri gibi silme seçeneğini gizlediğinden başta bu seçeneği bulmam epey zor oldu. Ayrıca hesap silerken telefon onay kodu istemesi sebebi ile güvenmediğim bu uygulamaya bir kez telefonumu girmek zorunda kaldım. Yani hesabınızı silmek istiyorsanız, ilk olarak telefon ekleme işini halletmeniz gerekiyor.

TikTok’a telefon eklemek için; Profil > sağ üst 3 nokta > Gizlilik Ayarları yolunu izlemelisiniz. Tabi bu Android için geçerli, belki Apple ios’da biraz daha farklıdır.

Telefonu ekledikten sonra onay kodu gelecek, telefon numaranızı doğrulayacaksınız. Doğrulama bitince de hesap silme işlemine geçeceksiniz.

TikTok Hesabı Silme! 

1) Önce uygulama ana ekranında sağ alttan profil butonuna basıp, profilinize gideceksiniz. Profiliniz karşınızda ise sağ üst tarafta yer alan 3 nokta butonuna basacaksınız.

2) 3 noktaya basınca karşınıza hesap seçenekleri gelecek. Bu ekranda ilk seçenek olan Hesabımı Yönet‘e dokunacaksınız.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme! - internet-siteleri

3) Hesabımı Yönet ekranında ekranın en altında SİLİK bir fontla şu yazıyı göreceksiniz. Yada görmekte zorluk çekeceksiniz..

Hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?

4) Silik mesajı gördüyseniz o mesaja dokunacak, telefon onaylama ekranına geçeceksiniz.

Yazının başında belirttiğim gibi telefon numarası eklemediyseniz, hesabınızı silemiyorsunuz. Bu sebeple hesabınıza telefon eklemediyseniz önce onu ekleyip, doğruluyorsunuz. Eğer telefonu zaten eklediyseniz, aşağıda da göreceğiniz telefon onay ekranında önce sağ taraftaki Kodu Gönder butonuna dokunuyor, sonrasında telefonunuza gelen 4 rakamlı onay kodunu sol taraftaki kutucuğa giriyor ve Devam butonuna dokunuyorsunuz.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme! - internet-siteleri

5) Hesap silme ekranına geçtiğimizde işler değişiyor, karşımıza Türkçe değil, İngilizce bir ekran geliyor. Bu ekranda özetle şunlar belirtiliyor;

Hesabınızı silerseniz;

 • Artık bu hesaptan tik tok’a giriş yapamazsınız.
 • Gönderdiğiniz tüm videolara erişiminizi kaybedersiniz.
 • Satın aldığınız herhangi bir ürün için geri ödeme alamazsınız.
 • Hesabınızda saklanmayan, sohbet mesajı gibi bilgiler başkaları tarafından görülebilir.
 • Hesabınız başlangıçta 30 gün boyunca devre dışı bırakılır ve hesabınız herkese açık olarak görülmez. 30 gün sonra ise, hesabınız kalıcı olarak silinir.
 • Hesabınız devre dışı bırakılana kadar 30 gün içinde Tiktok’ta oturum açarak hesabınızı geri alabilirsiniz.

Hesabınızı silmek üzeresiniz, lütfen aşağıdaki “Continue” düğmesine dokunun.

Hesabı silmekte kararlıysanız, bu ekranın en altındaki Continue butonuna dokunuyor, son aşamaya geçiyorsunuz.

6) Son aşamada karşınıza bir popup mesajı geliyor. Confirmation başlığından anlayacağınız gibi, hesabın silinmesini onaylamamız gerekiyor ve biz de hemen ekranda yer alan Delete Account butonuna dokunarak silme işlemini başlatıyoruz.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme! - internet-siteleri

Son adım ile birlikte TikTok’tan çıkış yapmış olacaksınız. Eğer 30 gün içinde hesabınıza oturum açmazsanız, hesabınız 30 gün sonunda tamamen silinecek. Fakat 30 gün içinde karar değiştirirseniz, tekrar oturum açarak hesabın silinme işlemini durdurabileceksiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 4 Kasım 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


  Seda 28 Şubat 2019, 16:59

  Tamam cok ts ederim

  Lordiz 28 Şubat 2019, 21:24

  @Seda; Rica ederim, iyi günler.

  Hayriye 14 Mayıs 2019, 22:16

  Hesabımı silmeye karar verdim yalnız kararımı degiştirdşm ve hesabıma tekrar giriş yaptım, peki 30gün sonra hesabım tamamen silinirmi yoksa

  Lordiz 14 Mayıs 2019, 22:47

  @Hayriye; Merhaba. Hesaba giriş yaptıysanız silinme işlemi durur. Tekrar silme kararı alırsanız yeniden silme işlemi başlatmanız gerekecek.

  Hato 04 Haziran 2019, 03:03

  İnstagram hesabınla tiktoktan hesap açtım daha sonra instagramı tamamen kapattım şimdi tiktoka giremiyorum. Tiktok hesabım silinmemiş videolarım hesabım hâlâ duruyor tekrar nasıl giriş yapabilirim

  Lordiz 04 Haziran 2019, 03:18

  @Hato; Merhaba. İnstagram yada Facebook ile hesap oluşturduğunuzda o hesabınıza özel şifresiz giriş yapabileceğiniz bir sistem hazırlıyorlar. Siz o sistemi bozduğunuzda Tiktok hesabınızı da bozmuş oldunuz. İnstagram hesabınızda tanımlı mail adresi ile Tiktok’da şifre sıfırlama yapmayı deneyin, sonuç alamazsanız Tiktok destek ekibinden yardım talep etmeniz gerekecek. İnstagram hesabını kalıcı olarak sildiyseniz başka türlü o hesaba giriş yapamazsınız. Ancak İnstagram’ın da tamamen silinmesi için bir süre vardı sanırım. O süreyi geçmediyseniz İnstagram hesabınızı geri açabilirsiniz.

  Hato 09 Haziran 2019, 00:38

  Hesabım silindi malesef. Meille şifre yeniledim ama yinede giriş yapmıyor tiktoka tiktok destek ekibine nasıl ulaşabilirim acaba . bide instagramla alakası olsa tiktokunda kapanması gerekmiyor mu videolar takipçiler herşey duruyor sadece giriş yapamıyorum

  Lordiz 09 Haziran 2019, 21:57

  @Hato; Merhaba. İnstagram hesabınız ile Tiktok’da üyelik oluşturduğunuzda İnstagram özel bir erişim kodu ile Tiktok’da oturum açmanızı sağlıyor. Siz İnstagram hesabını sildiğinizde artık Tiktok’daki hesabınıza giriş yapacak bir erişim kodu kalmıyor. Fakat bu instagram hesabını sildiniz diye Tiktok hesabınızda silinecek demek değil. Eğer önceden Tiktok hesabına telefon numarası ve mail adresi tanımlasaydınız belki artık hesabınıza mail veya telefon numarası ile giriş yapabilirdiniz.

  Yardım edeceklerini sanmam ama isterseniz aşağıdaki mail adresine bir mail gönderin, belki ilgilenirler.

  info@tiktok.com

  Enera 25 Ağustos 2019, 13:58

  TikTok hesabımı silmek istiyorum ama silme başarısız diyor acilen silmem gerekiyor yardım edin

  Lordiz 25 Ağustos 2019, 20:43

  @Enera; Mevcut şifrenizi hatalı girerseniz işlem başarısız olur yada Tiktok sunucularında sorun varsa geçersiz olur. Hesabınızdan çıkış yapın, tekrar giriş yapın ve tekrar deneyin.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019