TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme!

TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme!

Zevk meselesidir diyebilirsiniz ama TikTok benim zevkime uymadı. Sırf sürekli karşıma çıkan reklamları sebebi ile “nasıl bir şeydir?” diye merak edip üye olmuş bulundum. Üyelik sırasında mail üzerinden sorun çıkarması ve ana sayfasında devamlı rastgele videolar göstermesi, daha en baştan bu uygulamaya sinir olmama sebep oldu. Sonrasında biraz kategorilere ve videolara bakarak, buranın bana uygun olmadığına karar verip, hesabımı sildim. Peki nasıl yaptım? 

Lanet olası TikTok, tıpkı diğer bazı örnekleri gibi silme seçeneğini gizlediğinden başta bu seçeneği bulmam epey zor oldu. Ayrıca hesap silerken telefon onay kodu istemesi sebebi ile güvenmediğim bu uygulamaya bir kez telefonumu girmek zorunda kaldım. Yani hesabınızı silmek istiyorsanız, ilk olarak telefon ekleme işini halletmeniz gerekiyor.

TikTok’a telefon eklemek için; Profil > sağ üst 3 nokta > Gizlilik Ayarları yolunu izlemelisiniz. Tabi bu Android için geçerli, belki Apple ios’da biraz daha farklıdır.

Telefonu ekledikten sonra onay kodu gelecek, telefon numaranızı doğrulayacaksınız. Doğrulama bitince de hesap silme işlemine geçeceksiniz.

TikTok Hesabı Silme! 

1) Önce uygulama ana ekranında sağ alttan profil butonuna basıp, profilinize gideceksiniz. Profiliniz karşınızda ise sağ üst tarafta yer alan 3 nokta butonuna basacaksınız.

2) 3 noktaya basınca karşınıza hesap seçenekleri gelecek. Bu ekranda ilk seçenek olan Hesabımı Yönet‘e dokunacaksınız.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme!

3) Hesabımı Yönet ekranında ekranın en altında SİLİK bir fontla şu yazıyı göreceksiniz. Yada görmekte zorluk çekeceksiniz..

Hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?

4) Silik mesajı gördüyseniz o mesaja dokunacak, telefon onaylama ekranına geçeceksiniz.

Yazının başında belirttiğim gibi telefon numarası eklemediyseniz, hesabınızı silemiyorsunuz. Bu sebeple hesabınıza telefon eklemediyseniz önce onu ekleyip, doğruluyorsunuz. Eğer telefonu zaten eklediyseniz, aşağıda da göreceğiniz telefon onay ekranında önce sağ taraftaki Kodu Gönder butonuna dokunuyor, sonrasında telefonunuza gelen 4 rakamlı onay kodunu sol taraftaki kutucuğa giriyor ve Devam butonuna dokunuyorsunuz.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme!

5) Hesap silme ekranına geçtiğimizde işler değişiyor, karşımıza Türkçe değil, İngilizce bir ekran geliyor. Bu ekranda özetle şunlar belirtiliyor;

Hesabınızı silerseniz;

  • Artık bu hesaptan tik tok’a giriş yapamazsınız.
  • Gönderdiğiniz tüm videolara erişiminizi kaybedersiniz.
  • Satın aldığınız herhangi bir ürün için geri ödeme alamazsınız.
  • Hesabınızda saklanmayan, sohbet mesajı gibi bilgiler başkaları tarafından görülebilir.
  • Hesabınız başlangıçta 30 gün boyunca devre dışı bırakılır ve hesabınız herkese açık olarak görülmez. 30 gün sonra ise, hesabınız kalıcı olarak silinir.
  • Hesabınız devre dışı bırakılana kadar 30 gün içinde Tiktok’ta oturum açarak hesabınızı geri alabilirsiniz.

Hesabınızı silmek üzeresiniz, lütfen aşağıdaki “Continue” düğmesine dokunun.

Hesabı silmekte kararlıysanız, bu ekranın en altındaki Continue butonuna dokunuyor, son aşamaya geçiyorsunuz.

6) Son aşamada karşınıza bir popup mesajı geliyor. Confirmation başlığından anlayacağınız gibi, hesabın silinmesini onaylamamız gerekiyor ve biz de hemen ekranda yer alan Delete Account butonuna dokunarak silme işlemini başlatıyoruz.

TikTok Hesabı Nasıl Silinir? TikTok Hesabını Kalıcı Silme!

Son adım ile birlikte TikTok’tan çıkış yapmış olacaksınız. Eğer 30 gün içinde hesabınıza oturum açmazsanız, hesabınız 30 gün sonunda tamamen silinecek. Fakat 30 gün içinde karar değiştirirseniz, tekrar oturum açarak hesabın silinme işlemini durdurabileceksiniz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.