Türk Yapımı Mmofps Oyunu Sabotaj (Tactic Force)’a Ne Oldu?

turk oyunu tactic force - Türk Yapımı Mmofps Oyunu Sabotaj (Tactic Force)'a Ne Oldu?

Oyun pazarı git gide büyüyor. PUBG, Fortnite, Gta5 gibi yapımlar oyun şirketlerine inanılmaz rakamlar kazandırmaya devam ederken, oyuncu sayısının her geçen gün artması bu işi daha da karlı hale getiriyor. Ve “Neden bu pazardan uzak kalalım? Parayı yabancılara kaptıralım?” diyen yerli oyun yapımcıları da boş durmuyor, “bu alanda bizde varız” diyerek, yavaş yavaş harika projelerini gün yüzüne çıkarıyorlar. Sabotaj (Tactic Force)’da onlardan birisi “idi”

Birisi “idi” Diyorum, Çünkü Oyun Artık Yok!

Peki ne oldu bu oyuna?

Oyunun önce Tactic Force olan adı Sabotaj olarak değiştirildi, yığınla reklam yapıldı, oyun neredeyse Zula kadar sevildi ve oynanmaya başlandı.. Hatta Steam üstünden bir sürü Rus, Avrupalı oyuncusu oldu.. Sonrasında ise Sabotaj oyununun sunucuları kapatılarak oyun bildiğiniz çöpe atıldı.

Şuan oyunu indirmek için Steam’e gitseniz, indiremeyeceksiniz.. Oyuna ait bir sosyal medya hesabı aratsanız bulamayacaksınız (Eski Youtube kanalı duruyor!). Yani Sabotaj artık geri gelmeyecek şekilde bitirildi.

Hani nostalji yapmak isterseniz; oyunun artık indirilemediği Steam sayfasının bağlantısına, oyunun ölümünden önce yayınlanan sunucu kapanma duyurusuna ve 2019 senesinde oyunun ilk versiyonuna ait çektiğim oynanış videosuna hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://steamcommunity.com/app/1436900

Sevgili Oyuncularımız,

18.07.2020 tarihinde Açık Beta olarak başladığımız Sabotaj serüvenimizin Türkiye ve Avrupa operasyonlarına son verme kararı aldığımızı sizlerle paylaşmak isteriz. Almak zorunda olduğumuz bu üzücü karara göre Sabotaj Türkiye ve Avrupa sunucuları 30.08.2021 (11.00 GMT+3) tarihinde kalıcı olarak kapatılacaktır. Sabotaj, bu tarihten itibaren yalnızca Latin Amerika sunucularında oynanabilecek.

Sunucular kapanana kadar Sabotaj oynamaya devam edebilir, mevcut oyun içi Gümüş ve Altınlarınızı harcayabilirsiniz. Ancak bugünden itibaren ödeme yaparak Sabotaj Altını alamayacaksınız.

İlk andan itibaren yanımızda olan tüm oyuncularımıza teşekkür ederiz.

Tactic Force! İlk Oynanış!

https://www.youtube.com/tacticforcegame

– Reklamlar –

adbanner