LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Türk Yapımı Mmofps Oyunu ZULA'ya Türk Yapımı Rakip "Tactic Force" - oyun-indir

Oyun pazarı büyüdükçe büyüyor. PUBG, Fortnite, Gta5 gibi yapımlar yapımcılarına inanılmaz rakamlar kazandırıyor ve oyuncu sayısı arttıkça bu iş daha da karlı hale gelecek gibi görünüyor. Neden bu pazardan uzak kalalım ve parayı yabancı yapımlara kaptıralım? diye düşünen yerli oyun yapımcıları da boş durmuyor, bu alanda bizde varız diyerek yavaştan yavaştan harika projelerini gün yüzüne çıkarıyorlar. 

Zula oyununu biliyorsunuz. En çok adı duyulan o. Fakat daha bilmediğiniz pek çok yerli oyun var. Mesela Welcome to Princeland.. Ve şimdi bir yeni oyun daha; Türk yapımı MMOFPS oyunu Tactic Force!

Tactic Force, 2016 yılı sonunda geliştirmesi başlayan, gelişiminde Unreal Engine oyun motorunun kullanıldığı bir mmofps (çok oyunculu çevrimiçi birinci şahıs nişancı) oyunu. Oyun, tamamen Türk geliştiriciler tarafından Türkiye’de geliştiriliyor. Oyunu geliştiren şirket Hes Games. 12-13 kişilik bir ekip ile çalışıyorlar ve oyun 2019 itibari ile tamamlanma aşamasına gelmiş durumda. Ocak-Şubat arası kapalı beta erişime açılacak olan oyun, muhtemelen yaz sezonu gelmeden genel erişime açılmış yada final sürüm olarak yayınlanmış olacak. Ve oyunu oynamak ücretsiz olacak.

Güncelleme: Nisan ayına girmek üzereyken oyun henüz kapalı betaya açılmış değil. Fakat Nisan’da kapalı beta’nın açılacağı, iki ay sonrasında ise açık beta’ya başlanacağı söyleniyor.

Oyuna dair henüz bir oynanış videosu yada fragman paylaşılmış değil ve sanırım birkaç ay daha (kapalı beta’ya giremezsek) oyunu göremeyeceğiz. Fakat şimdiye kadar bildiklerimizi derlersek şöyle bir liste çıkar;

 • Oyun ücretsiz olacak,
 • Oyun içi satın alımlar olacak,
 • İlk başta sadece PC platformunda oynanabilecek, sonrasında oyunun mobil sürümü de gelecek.
 • Oyunda yerli silahlar olacak,
 • Yerli, özgün haritalar olacak,
 • Oyun içi silahlar; Awp, Awm, Ak47, Bora12, Knt-76, Mpt-76, Groza, Kriss Vector, Aug ef88, Ump-45, Ksg12, Mauser M12, Mp5k, Uts-15, Canik Tp9 sfx, Desert Eagle, Pala, Semrük, Kürek,
 • Ve yerli haritalar; Petrol Platformu, Kervan Saray, Yerebatan Sarnıcı, Peri Bacaları, Kolezyum olacak.

Türk Yapımı Mmofps Oyunu ZULA'ya Türk Yapımı Rakip "Tactic Force" - oyun-indir

Ayrıca oyun geliştiricilerinden gelen bir soru cevap videosu var, o videodan da merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bana sorarsanız oyun çok güzel olacak. Çünkü oyun motoru Unreal Engine. Eğer geliştiriciler Zula’dan biraz ders çıkarırlarsa birçok oyuncunun kalbini çalacak bir oyun ortaya çıkartacaklar. Hatta offline oynama imkanı için ücretli bir sürüm çıkararak oyunun gelişimi için ek kaynak yaratabilirler. Bakalım oyun yayınlandığında nasıl bir yapım ile karşılaşacağız.

Sabırsızlıkla bekliyorum.

Oyuna dair yeni haberler, paylaşımlar olduğunda ve oyun yayınlandığında yazımda güncelleme yapacağım. O zamana kadar Tactic Force sosyal medya hesaplarını takip edebilir, güncel bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

https://www.tacticforce.com
https://www.facebook.com/tacticforce/
https://www.instagram.com/tacticforce/
https://www.youtube.com/tacticforcegame

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 12 Ocak 2019 tarihinde yayımlanmıştır.


  kemal düzgün 19 Şubat 2019, 16:01

  abi anaconda tabancası da olsa ii olur ve silahlar zp gibi mi yoksa za gibimi olacak
  zula ile arasındaki farklar

  Lordiz 19 Şubat 2019, 20:41

  @kemal düzgün; Merhaba. Silah listesi yazıda mevcut fakat oyun yayınlandıktan sonra taleplere bağlı yeni silahlar ekleyeceklerdir. Ayrıca silah satın alma seçenekleri hakkında bir bilgi yoktu benim bildiğim. Fakat tahminim her iki seçenekte aktif olabilir. Aynı silahı oyun içi sanal paralar ve gerçek para ile satın alabiliriz yada sanal paralarla silahı satın alır, gerçek paralar ile skin satın alabiliriz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019