Türk Yapımı Mmofps Oyunu “TACTİC FORCE” Açık Beta’da!

turk oyunu tactic force - Türk Yapımı Mmofps Oyunu "TACTİC FORCE" Açık Beta'da!

Oyun pazarı git gide büyüyor. PUBG, Fortnite, Gta5 gibi yapımlar oyun şirketlerine inanılmaz rakamlar kazandırmaya devam ederken, oyuncu sayısının her geçen gün artması bu işi daha da karlı hale getiriyor. Ve “Neden bu pazardan uzak kalalım? Parayı yabancılara kaptıralım?” diyen yerli oyun yapımcıları da boş durmuyor, “bu alanda bizde varız” diyerek, yavaş yavaş harika projelerini gün yüzüne çıkarıyorlar. Tactic Force’da onlardan birisi.

Türk yapımı MMOFPS oyunu Tactic Force!

Zula oyununu biliyorsunuz. Yerli yapımlarda en çok adı duyulan o. Fakat daha bilmediğiniz pek çok yerli oyun var. Mesela Welcome to Princeland.. gibi. Ve şimdi bir yeni oyun daha; Tactic Force!

Tactic Force, 2016 yılı sonunda geliştirmesine başlanan, gelişiminde Unreal Engine oyun motorunun kullanıldığı bir mmofps (çok oyunculu çevrimiçi birinci şahıs nişancı) oyunu. Oyun, tamamen yerli yapım olarak Türkiye’de geliştiriliyor. Oyunu geliştiren şirketin adı Hes Games. 12-13 kişilik bir ekip ile çalışıyorlar ve oyun 2019 sonu itibari ile tamamlanma aşamasına gelmiş durumda. Eylül ayı başında Açık Beta erişime açılan oyunun, muhtemelen 2020 senesi içinde de final sürüm ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Oyunu oynamak ücretsiz, fakat Açık Beta sürümünü oynayacak olanların bazı sorunlar ve aksaklıklar ile karşılaşma olasıkları var. Yani Tactic Force oynayacaksanız beta mevzusunu unutmaması gerekiyor.

TACTİC FORCE İNDİR!

Oyun, 30 Ağustos 2019 tarihi itibari ile AÇIK BETA’ya açıldı. Yani isteyen herkes oyunu güncel beta sürümü ile oynayabiliyor. Peki nasıl yapıyoruz?

Önce oyunun 5 gb’lık zip paketini hemen aşağıdaki bağlantıdan indirip, sistemimize yüklüyor, sonrasında Tactic Force Launcher üzerinden maceraya dalış yapıyoruz. (Tabi oyunu oynayabilmek için bir adet ücretsiz üye hesabı oluşturmamız gerekiyor. Oyun şimdilik Steam üzerinde yer almadığından..)

Oyunu hemen bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://www.tacticforce.com/download

Tactic Force!

  • Oyunu oynaması ücretsiz,
  • Oyun içi (silah, skin vb.) satın alımlar var, ancak sandık açma gibi şans oyunları yok,
  • İlk başta sadece PC platformunda oynanabilecek, sonrasında oyunun mobil sürümü yayımlanacak,
  • Oyunda yerli silahlar mevcut,
  • Yerli, özgün haritalar mevcut,
  • Oyunda oynanabilir 6 mod var,
  • Oyun içi silahlar; Awp, Awm, Ak47, Bora12, Knt-76, Mpt-76, Groza, Kriss Vector, Aug ef88, Ump-45, Ksg12, Mauser M12, Mp5k, Uts-15, Canik Tp9 sfx, Desert Eagle, Pala, Semrük, Kürek,
  • Yerli haritalar; Petrol Platformu, Kervan Saray, Yerebatan Sarnıcı, Peri Bacaları, Kolezyum,
  • Ve oynanabilir modlar; Herkes Tek, Takım Maçı, Sabotaj, Eleme, İstihbarat, Bölge Koruma.
  • Oyunda şimdilik offline yada botlarla oynama seçeneği mevcut değil.

Ve Oyuna İlk Bakış Videosu:

Not: Oyunu oynaması ücretsiz olduğundan videoyu fazla uzun tutmadım. Amacım, sıkılmadan hızlıca sizi nelerin beklediğini görebilmeniz ve oyuna dair bir fikir edinebilmeniz. İnşallah beğenirsiniz.

Oyuna dair yeni haberler, paylaşımlar olduğunda yazımda güncelleme yapacağım. O zamana kadar Tactic Force sosyal medya hesaplarını takip edebilir, güncel bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

https://www.tacticforce.com
https://www.facebook.com/tacticforce/
https://www.instagram.com/tacticforce/
https://www.youtube.com/tacticforcegame

– Reklamlar –