Türkiye’nin En Büyük Fuarı “Fuar İzmir”e Nasıl Gidilir?

Türkiye'nin En Büyük Fuarı "Fuar İzmir"e Nasıl Gidilir?

Türkiye belediyecilik tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan Fuar İzmir, adına yakışan bir törenle hizmete açıldı. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı MARBLE-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’yla birlikte kapılarını aralayan yeni fuarımız, adeta göz kamaştırdı ve ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Peki Gaziemir ilçesinde kurulan yeni fuarımız Fuar İzmir’e nasıl gidiliyor?

Dikkat! Yazı, 2015 yılında yayınlanmıştır ve Büyükşehir belediyesinin sonradan yaptığı ulaşım düzenlemeleri sonucu güncelliğini yitirmiş olabilir. Fakat yinede Fuarın haritadaki konumuna bakarak sizin için en kestirme yolu, ulaşım aracını bulabileceğinizi ümit ediyorum.

Fuar İzmir’e ulaşmak aslında çok kolay, basit anlatım ile;

– İzban ile Cumaovası-Aliağa hattı üzerinde “Esbaş” durağında inerek,

– Metro ile Halkapınar veya Hilal durağından İzban’a aktarma yaptıktan sonra, Cumaovası-Aliağa hattı üzerinde “Esbaş” durağında inerek,

– Otobüs ve dolmuş ile Akçay caddesi üzerinden Adnan Menderes Havalimanı yönüne giden tüm ulaşım araçları için Çevreyolu bağlantısında inerek,

– Şahsi aracınız ile Çeşme-Aydın çevre yolundan ilerlerken Gaziemir sapağına saparken, Akçay caddesi üzerinden Karabağlar- Gaziemir istikametine doğru ilerlerken Çevreyolu bağlantısından Fuar İzmir’e ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Fuarı "Fuar İzmir"e Nasıl Gidilir?

Haritanın büyük hali için resme tıklayın. Fuar İzmir’in arkadan görüntüsü için bu bağlantıya tıklayın.

Ayrıca 2015 yılı fuar takvimi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.izfas.com.tr/izfas-fuarlari

Fuar İzmir’de neler var?

– Fuar İzmir’de 4 adet kapalı, 1 adet açık sergi alanı bulunuyor. Sergi hollerinin toplam alanı 90 bin metrekare yani 12 futbol sahası büyüklüğünde.

 A Holü Sergi Salonu: 3 kattan oluşan bu bölümde sergi holü olarak 23 bin metrekare ayrıldı. Otopark alanının büyüklüğü ise 46 bin 350 metrekare.

 B Holü Sergi Salonu: 3 kata yayılan bu bölümün sergi hollerinin büyüklüğü 26 bin 600 metrekare. Blokta 11 bin 100 metrekarelik sığınak katı ve 6 bin 50 metrekarelik tesisat katı bulunuyor.

– C Holü Sergi Salonu: 15 bin 650 metrekare büyüklüğünde sergi holüne sahip bu bölümün en önemli özelliği ise, 16 metrelik yüksekliğiyle ‘Tekne,

– Denizcilik ve Yat Fuarı’ (Boat Show) için özel olarak tasarlanmış olması.

– D Holü Sergi Salonu: 3 kattan oluşan bu bölümün 11 bin 500 metrekaresi sergi holü, 12 bin 500 metrekaresi sığınak ve teknik merkez, 800 metrekaresi ise görüşme odaları için ayrıldı.

– Ofis Bloğu: 8 kattan oluşan Ofis Bloğu’nun 45.600 metrelik bölümünde 6 katlı otopark, ofis, vip salonu ve dinlenme salonu bulunuyor.

– 12 bin 900 metrekarelik bölümünde ise restoran, mutfak, ofis, seminer salonu, kafeterya ve teras yer alıyor.

– Fuar Sokağı: Bu bloğun 14 bin 400 metrekarelik bölümünde 4 katlı Fuar Sokağı, 3 katlı otopark ve ofisler var. 10 bin 450 metrekarelik bölümünde ise 2 adet seminer salonu, kafeterya, görüşme odaları, ofis ve restoran inşa edildi.

– Seyir Kulesi: Fuar İzmir’in bu bölümünde 48 metre yüksekliğinde 14 kattan oluşan Seyir Kulesi yer alıyor.

– Açık Sergi Alanı: Komplekste 31 bin 650 metrekare özel sergi alanı bulunuyor.

– 2500 araçlık kapalı otopark alanı: Alanda 93 bin m² büyüklüğünde toplam 2 bin 500 araç kapasiteli kapalı otopark da kuruldu.

Hatam veya ekleme yapmak istediğiniz bilgi olursa lütfen yorum panelinden gönderin.

Mart 2015 tarihinden sonra yapılacak değişikliklerden ötürü otobüs numaraları, durak konumları farklılık gösterebilir. Bu durumlar için özellikle tekrar doğrulama, araştırma yapmanızı öneririm.