LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Türkiye'nin En Büyük Fuarı "Fuar İzmir"e Nasıl Gidilir? - karma

Türkiye belediyecilik tarihinin en büyük yatırımlarından biri olan Fuar İzmir, adına yakışan bir törenle hizmete açıldı. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı MARBLE-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’yla birlikte kapılarını aralayan yeni fuarımız, adeta göz kamaştırdı ve ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Peki Gaziemir ilçesinde kurulan yeni fuarımız Fuar İzmir’e nasıl gidiliyor?

Dikkat! Yazı, 2015 yılında yayınlanmıştır ve Büyükşehir belediyesinin sonradan yaptığı ulaşım düzenlemeleri sonucu güncelliğini yitirmiş olabilir. Fakat yinede Fuarın haritadaki konumuna bakarak sizin için en kestirme yolu, ulaşım aracını bulabileceğinizi ümit ediyorum.

Fuar İzmir’e ulaşmak aslında çok kolay, basit anlatım ile;

– İzban ile Cumaovası-Aliağa hattı üzerinde “Esbaş” durağında inerek,

– Metro ile Halkapınar veya Hilal durağından İzban’a aktarma yaptıktan sonra, Cumaovası-Aliağa hattı üzerinde “Esbaş” durağında inerek,

– Otobüs ve dolmuş ile Akçay caddesi üzerinden Adnan Menderes Havalimanı yönüne giden tüm ulaşım araçları için Çevreyolu bağlantısında inerek,

– Şahsi aracınız ile Çeşme-Aydın çevre yolundan ilerlerken Gaziemir sapağına saparken, Akçay caddesi üzerinden Karabağlar- Gaziemir istikametine doğru ilerlerken Çevreyolu bağlantısından Fuar İzmir’e ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Fuarı "Fuar İzmir"e Nasıl Gidilir? - karma

Haritanın büyük hali için resme tıklayın. Fuar İzmir’in arkadan görüntüsü için bu bağlantıya tıklayın.

Ayrıca 2015 yılı fuar takvimi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.izfas.com.tr/izfas-fuarlari

Fuar İzmir’de neler var?

– Fuar İzmir’de 4 adet kapalı, 1 adet açık sergi alanı bulunuyor. Sergi hollerinin toplam alanı 90 bin metrekare yani 12 futbol sahası büyüklüğünde.

 A Holü Sergi Salonu: 3 kattan oluşan bu bölümde sergi holü olarak 23 bin metrekare ayrıldı. Otopark alanının büyüklüğü ise 46 bin 350 metrekare.

 B Holü Sergi Salonu: 3 kata yayılan bu bölümün sergi hollerinin büyüklüğü 26 bin 600 metrekare. Blokta 11 bin 100 metrekarelik sığınak katı ve 6 bin 50 metrekarelik tesisat katı bulunuyor.

– C Holü Sergi Salonu: 15 bin 650 metrekare büyüklüğünde sergi holüne sahip bu bölümün en önemli özelliği ise, 16 metrelik yüksekliğiyle ‘Tekne,

– Denizcilik ve Yat Fuarı’ (Boat Show) için özel olarak tasarlanmış olması.

– D Holü Sergi Salonu: 3 kattan oluşan bu bölümün 11 bin 500 metrekaresi sergi holü, 12 bin 500 metrekaresi sığınak ve teknik merkez, 800 metrekaresi ise görüşme odaları için ayrıldı.

– Ofis Bloğu: 8 kattan oluşan Ofis Bloğu’nun 45.600 metrelik bölümünde 6 katlı otopark, ofis, vip salonu ve dinlenme salonu bulunuyor.

– 12 bin 900 metrekarelik bölümünde ise restoran, mutfak, ofis, seminer salonu, kafeterya ve teras yer alıyor.

– Fuar Sokağı: Bu bloğun 14 bin 400 metrekarelik bölümünde 4 katlı Fuar Sokağı, 3 katlı otopark ve ofisler var. 10 bin 450 metrekarelik bölümünde ise 2 adet seminer salonu, kafeterya, görüşme odaları, ofis ve restoran inşa edildi.

– Seyir Kulesi: Fuar İzmir’in bu bölümünde 48 metre yüksekliğinde 14 kattan oluşan Seyir Kulesi yer alıyor.

– Açık Sergi Alanı: Komplekste 31 bin 650 metrekare özel sergi alanı bulunuyor.

– 2500 araçlık kapalı otopark alanı: Alanda 93 bin m² büyüklüğünde toplam 2 bin 500 araç kapasiteli kapalı otopark da kuruldu.

Hatam veya ekleme yapmak istediğiniz bilgi olursa lütfen yorum panelinden gönderin.

Mart 2015 tarihinden sonra yapılacak değişikliklerden ötürü otobüs numaraları, durak konumları farklılık gösterebilir. Bu durumlar için özellikle tekrar doğrulama, araştırma yapmanızı öneririm.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 27 Mart 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  sa pak 13 Aralık 2015, 20:57

  buradan okuyarak esbaş durağında indim ve sürümdüm resmen bilmeden etmeden çok biliyomuş gibi buraya bunları yazanlar kınıyorm. semt garajında inin 610 a binerek fuarın kapısına kadar gidebilirsiniz. burda yazılanlara kulak asmayın benim gibbi o otobüsten o otobüse sürünürsünüz. izmir büyükşehir belediyesini de kınıyorm alsancağın göbeğindeki fuarı aldın cehennemin dibine götürdün. bi de mantıklı, kolaylaştırıcı şeyler yapın şaşıralım. otobüs ulaşımını kördüğüm ettiğiniz yetmedi dimi

  Lordiz 14 Aralık 2015, 00:01

  @sa pak; Yazıda otobüs numarası mı verdik ki kayboldunuz? Bu anlatım üzerinden rahatlıkla fuarı bulan insanlar tanıyorum. Ayrıca yazı yayınlandıktan sonra otobüs numaralarında veya güzergahlarında değişiklik olsa dahi yazıda numara belirtmediğimizden biz sorumlu olmayız. Haritadaki konum ve çevre birimlere bakarak rahatlıkla fuarı bulabilirdiniz.

  Beğenmediğiniz büyükşehir belediyesi de şuanda doğrudan ulaşım projesi üzerinde çalışıyor.

  zengs 28 Nisan 2016, 14:50

  sa pak %100 haklı. Onun tarifi daha mantıklı.

  de 21 Ekim 2016, 14:38

  Esbaş durağından biraz yorucu olabilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019